Connect with us
Barbados

Amerika

Nové linky KLM! Barbados nebo Trinidad a Tobago z Vídně od 11 990 Kč

Nové linky KLM! Barbados nebo Trinidad a Tobago z Vídně od 11 990 Kč

Není to náhoda? Jen včera zařadilo Nizozemsko Českou republiku a Rakousko mezi tzv. bezpečné země a zmírnilo tak podmínky tranzitu, KLM představily 6 nových linek na nadcházející zimní sezónu. Láká tě zimní dovolená v exotice? Chyť si Barbados nebo Trinidad a Tobago z Vídně už od 11 990 Kč v termínech od podzimu do jara dalšího roku.

Reklama

Nizozemské aerolinky létající přes Amsterdam do celého světa tak výrazně zkvalitní svoji nabídku dálkových letů, myslí si SimpleFlying. Tuto zimu tak bude společnost KLM obsluhovat již sedm destinací v Karibiku.

Letenky do Karibiku s KLM

 • Odkud? Z Vídně
 • S kým? Letecká společnost KLM
 • Kdy? Říjen – březen 2022
 • Termín? Příklad 8. – 18. listopad 2020 (letenka na Barbados)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, 10kg příruční zavazadlo (55 x 35 x 25 cm) a 2kg příruční zavazadlo (40 x 30 x 15 cm)

Proč letět na Barbados?

Už po prvním pohledu pochopíš, proč se Barbadosu přezdívá malá Anglie Karibiku. Koloniální časy jsou monulostí, nicméně britský vliv je tu znatelný. I přes to si ale ostrov dokázal udržet svůj typický karibský ráz. Zejména západní pobřeží patří mezi často vyhledávané destinace. Lemují ho dokonalé bílé pláže kontrastující s průzračně čistým mořem. Dechberoucí korálové útesy pak vytváří místo, které nesmí minout žádný milovník potápění či šnorchlování. Vedle prozkoumávání podmořského světa si nezapomeň udělat čas na karibskou kuchyni či místní rum.

Barbados

V současné chvíli jsou hranice Barbadosu otevřeny. Ke vstupu je třeba vyplnit online imigrační dotazník (24 před příletem), stáhnout si aplikaci BIMSafe App a předložit negativní PCR test (ne starší 72 hodin). Následně je třeba 5. den po příjezdu absolvovat 2. PCR test a do jeho výsledku zůstat v karanténě (výsledky jsou známé většinou do 48 hodin). Plně očkovaným cestujícím stačí se po příletu nechat otestovat Rapid PCR testem (výsledky jsou známé v ten stejný den).

Barbados

Proč letět na Trinidad a Tobago?

Krásné pláže lemované palmami i dešťové pralesy, které ti můžou v podobě výletu zpestřit dovolenou. Lepší, i jednodušší je podniknout jej s průvodcem. Ten tě provede snazšími i obtížnějšími trasami. Najdeš tu i přírodní rezervaci se 400 druhy ptactva. Vše klidné a fascinující. Pokud ale hledáš nějaký ten noční život, nejvíc nalezneš v Port of Spain.

Trinidad a Tobago

Momentálně je od cestujících vyžadován negativní PCR test (ne starší 72 hodin) nebo antigenní test (ne starší 48 hodin). Případně je možné předložit potvrzení o překonání COVID-19 v posledních 6 měsících nebo potvrzení o očkování proti COVID-19.

Trinidad a Tobago

Proč se vyplatí letět s KLM?

 • Do exotiky létají moderními letadly s důrazem na udržitelnost
 • Vybírají si krásné exotické destinace
 • Možnost kdykoliv změnit termín či destinaci
 • Létat lze z Vídně, Prahy či Budapešti přes Amsterdam do celého světa
 • Opravdu příjemný zážitek z letu už i v ekonomické třídě

KLM velmi pozorně sledují situaci koronaviru a podmínky letů přizpůsobují aktuální situaci. Před odletem doporučují online check-in a rovněž upozorňují na měnící se pravidla některých zemí. Paluby letadel KLM jsou po každém letu dezinfikovány, nadále platí také nejvyšší bezpečnostní a hygienické standardy. Samozřejmostí jsou HEPA filtry, dezinfekce na palubě, roušky a respirátory během letu.

Tranzit a vstup do Nizozemska – podmínky

Od 10. června 2021 se zmírnily podmínky pro cestování z Česka do Nizozemska. Česká republika je zařazena na seznamu bezpečných zemí, nevyžaduje se podmínka negativního testu a ani izolace po příjezdu do země jakýmkoliv typem dopravy. Totéž platí i pro tranzit. I při letecké přepravě z jiné země do Nizozemska (Slovensko, Německo, Rakousko a Polsko byly rovněž zařazeny na seznam bezpečných zemí).

KLM: Změň si letenku tak, jak ti to vyhovuje

Letenky KLM patří k nejflexibilnějším. V praxi to znamená, že pokud je letenka rezervována s odletem do 31. prosince 2021 a cestující stále nemůže cestovat z jakýchkoliv osobních důvodů, může změnit datum nebo destinaci bez poplatku letecké společnosti. Pokud vám tento způsob nevyhovuje, můžete požádat o vrácení peněz formou poukázky a kredit utratíte jindy. Důležité je dodat, že pokud je rozdíl v ceně nové letenky, je třeba tento rozdíl zaplatit – takto to platí i v případě jiných leteckých společností, které mají flexibilní letenky.

Letadlo KLM Dreamliner

Pelikán proplatí stornopoplatek, když budeš mít pozitivní test, léčebné náklady i cestu zpět

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu COVID-19 testu! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pojištění STORNO nově (od 1. června 2021) pokrývá v případě pozitivního RT-PCR testu na COVID před cestou 80 % stornopoplatků. Rovněž jsou v tomto pojištění zahrnuty náklady na změnu zpáteční cesty v případě onemocnění v destinaci. Pojištění ISTOTA pak zahrnuje obě zmíněné situace a přidává i léčebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinaci. Pojištění je platné pro všechny země světa a to bez ohledu na barvu v cestovatelském semaforu resp. jejich epidemickou situaci.

Pojištění Pelikán

Zdroj foto: KLM.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Dovolená v Dominikánské republice může vypadat i takto (video) https://t.co/xAYWNVTCnK19 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #novinky20 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #koronavirus20 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx #koronavirus21 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx21 hodinami dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus22 hodinami dozadu
České památky UNESCO: 14 skvostů v srdci Evropy https://t.co/17ryLmFz2K1 dnem dozadu
PECKA DNE: Prodloužený wellnes víkend v Beskydech od 1 690 Kč https://t.co/5Jrj8Bz82l1 dnem dozadu
Cestovatelský semafor: podmínky návratu do ČR platné od 14. 6. https://t.co/zRkk71cN4h #koronavirus2 dny dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTATEiC #koronavirus2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru