Connect with us
Mt. Kenya

Letenky

Keňa z Ženevy za bombastických 6 390 Kč!

Když se řekne Keňa, někomu se vybaví nejlepší běžci světa, jinému zase krásné scenérie savan, ve kterých najdete ona známá divoká zvířata. Pravdou ovšem je, že příroda Keni je rozmanitější, než by se na první pohled mohlo zdát. Zatím co na východě, kde hranice Keni tvoří Indický oceán, naleznete bílé pláže nebo bujné mangrovy, při cestě do západní části země se dostanete do suchých pouští a sever vás okouzlí svými stromovými savanami. Keňa je ohromná země a jde pouze o to, najít si v ní to, co nejvíce zajímá právě vás. Skvělá zpráva je, že s letenkou z Ženevy do Nairobi se sem můžete vydat za skvělou cenu 6 390 Kč!

Reklama

Ráz krajiny do velké míry určuje Velká příkopová propadlina, která se táhne zemí od její severní hranice dále na jih. Ta smyslně zapadá do rázu Východoafrické vysočiny, které dává svým zvlněným charakterem tvář místní přírodě. Velkou příkopovou propadlinu, která také nese název Východoafrický příkop, doprovázejí hornaté masivy, mohutné sopky i osvěžující jezera. Mezi nimi najdete i druhou nejvyšší horu Afrického kontinentu, Mount Kenya, která sahá do výšky 5 199 m. n. m.

Mt. Kenya

Okraj sopky Pobřeží Keni

Milovníci savan a jejího divokého života se v Keni mohou vydat ro různých částí. Zatím co západ nabízí savany travnaté na východě a severu najdete savany stromové. Právě savany tvoří ideální prostředí pro divoká zvířata, díky kterým je celá Afrika tak známá, od lvů a žiraf, přes slony až po antilopy.

Lesnatá savana v Keni

Let z Ženevy do Nairobi (Keňa) operuje letecká společnost Saudi Arabian Airlines

Ženeva – Nairobi – Ženeva ➡ 6 390 Kč

V ceně je i podpalubní zavazadlo do hmotnosti 23 kg

Termíny: září až prosinec

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru