Connect with us

Koronavirus

Keňa spustí mezinárodní lety 1. srpna

Keňa spustí mezinárodní lety 1. srpna

Po více než třech a půl měsících bez možnosti přepravy cestujících společnost Kenya Airways dnes (15. července) obnoví vnitrostátní lety a 1. srpna i mezinárodní dopravu. Rozhodnutí jde ruku v ruce s uvolňováním opatření v zemi.

Reklama

Kenya Airways bude v červenci uskutečňovat lety jednou denně mezi Nairobi a Kisumu, jakož i lety mezi Nairobi a Mombasou (MBA) ve frekvenci 2x denně. Mombasa je známá jako oblíbená destinace českých i slovenských cestovatelů, a také se svým statusem hlavního nákladního přístavu jako důležité město obchodu.

Během letu v Kenya Airways bude nutné nosit roušku, test na COVID-19 nebude při vstupu do země vyžadován. Keňa ale, stejně jako všechny africké země, zatím podle epidemiologů nepatří mezi bezpečné země, a tak je třeba se po návratu do Česka (ze všech rizikových zemí) nahlásit praktickému lékaři, předložit výsledek testu (případně jej absolvovat), nebo absolvovat domácí izolaci.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru