Connect with us

Novinky

Katar prodává Boeing 747-8. Létající palác překvapí i nejbohatší

Katar prodává Boeing 747-8. Létající palác překvapí i nejbohatší

Katarská vláda v posledních letech odprodala dvě okázalá letadla VVIP 747. Model 747SP byl prodán společnosti CSDS Asset Management v roce 2018 a Boeing Business Jet 747, nebo BBJ jak ho přezdívají, byl téhož roku darován tureckému prezidentovi Erdoganovi. Ptáčci štěbetají o tom, že Katar prodává další luxusní BBJ. Letadlo VVIP 747-8, které má nalétáno méně než 1 100 hodin a je bezpochyby jedním z nejdražších a nejokázalejších letadel na trhu.

Zdroj foto: onemileatatime.com

Letadlo se aktuálně podle magazínu The Drive nachází ve švýcarské Basileji, v zařízení AMAC Aerospace Switzerland AG. (Jiné zdroje ale uvádějí, že se letadlo již nachází v Dauhá). Společnost byla také zodpovědná za interiérové vybavení letadla, jehož dokončení trvalo téměř dva roky. Stroj má podle původního zamýšlení prostor na 18člennou posádku a 89 pasažérů, což je poměrně málo ve srovnání s asi 400 lidmi v 747-8 jako typickém tří-třídovém dopravním prostředku. Podle společnosti AMAC může letadlo letět i ve zdravotnickém provedení, kdy se hlavní ložnice promění na transportní jednotku pro pacienta.

Zdroj foto: onemileatatime.com
  • Více fotografií z exteriéru i interiéru letadla najdeš ZDE.

Hlavní ložnice, ložnice pro hosty, velká schodiště, obývací pokoje, soukromé kanceláře a lounge, společné lounge, pořádně zásobená kuchyně … to vše je korunováno art deco stylem. Interiér letadla je vskutku unikátní.

Zdroj foto: onemileatatime.com

Controller.com u inzerátu uvádí, že na ceně je nutné se dohodnout. Takové letadlo je obrovskou investicí, a to i pro ty nejbohatší na světě. V minulosti se tyto typy letadel prodaly i za 370 milionů dolarů. Interiér, který byl nadesignován exkluzivně pro tento konkrétní stroj, cenu značně navyšuje. Boeing 747-8 představuje na světě největší letadlo, které bylo zcela převedeno na VIP prostředek.

Zdroj hlavní fotografie: John Taggart

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Island: Ze západu na východ, ze severu na jih i středem země https://t.co/5QNUmO0LQZ1 hodinou dozadu
S Air France letíš do Ameriky i exotiky v nové kabině a se šampaňským v ruce https://t.co/8tregqaLIM #novinky2 hodinami dozadu
TOP 5 podzimních dovolených na Maltě od 5 490 Kč: pro fanoušky relaxu i kultury https://t.co/rP7yvV7m7N6 hodinami dozadu
Vánoční trhy v Budapešti letos nebudou. Důvod jejich zrušení tě překvapí https://t.co/lapVflfIxT #novinky6 hodinami dozadu
Bangkok z Vídně s návratem do Mnichova od 8 990 Kč: aerolinky Saudia i zavazadlo https://t.co/uOow33sVVJ6 hodinami dozadu
Bari, Katánie, Alicante. Objev autentické kouty Itálie či Španělska https://t.co/098C5izycU7 hodinami dozadu
10 nejlepších pláží v Emirátech. Dubaj, Abú Dhabí i Ras Al Khaimah https://t.co/3RtKaDAZEp7 hodinami dozadu
Tenerife: Tvá ideální dovolená na Kanárských ostrovech! https://t.co/M5RSpkFhh57 hodinami dozadu
Podzim na Kanárech! Rezervuj ostrov Gran Canaria od 3 094 Kč https://t.co/TvcLglM4WF8 hodinami dozadu
PECKA DNE: Silvestrovský pobyt v Miláně s letenkou a 4* hotelem od 7 290 Kč https://t.co/KXGlCBW9hR23 hodinami dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru