Connect with us

Afrika

Viktoriiny vodopády s 5* Qatar Airways z Prahy od 12 990 Kč

Viktoriiny vodopády s 5* Qatar Airways z Prahy od 12 990 Kč

Pokud tě láká Afrika a její krásy, ovšem Egypt tě neláká, Sahara není nic pro tebe a máš rád země plné přírodních krás – vyzkoušej Zambii (Livingstone od 13 490 Kč)! Tedy v našem podání spolu se státem Zimbabwe. No prostě a jednoduše – podívej se k Viktoriiným vodopádům – úchvatnému africkému přírodnímu bohatství, které leží na hranici těchto států. S 5* Qatar Airways si tam zaletíš od 12 990 Kč (Victoria Falls). Letíš z Prahy se dvěma přestupy – v katarské Dauhá a Nairobi v Keni. Na výběr máš z termínů od března po celý zbytek roku 2020. V ceně máš navíc i 30kg odbavené zavazadlo.

Reklama
 • Odkud? Z Prahy
 • S kým? Letecké společnosti Qatar Airways, Kenya Airways
 • Kdy? Březen – prosinec 2020
 • Termín? Příklad 2. – 17. září 2020 (Viktoriiny vodopády)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo, 30kg odbavené zavazadlo
 • Využij slevový kód: USETRI250 – Stačí u Způsobu platby zaškrtnout Uplatnit kupon a vyplnit.

Zambie a cestovní doklady

Ke vstupu do země je zapotřebí cestovního pasu a platného víza (jednorázové vízum dostanete v Zambii na každém hraničním přechodu a mezinárodním letišti za poplatek 50$).

Zambie a očkování

Žlutá zimnice se zde endemicky nevyskytuje, zato tomu tak je v případě cholery. Očkování proti choleře probíhá ve 2 dávkách po 1-6 týdnech a vydrží dva roky. Dále jsou doporučena základní cestovatelská očkování, proti: žloutence typu A a B, břišnímu tyfu a tetanu.

Ovšem letíš s přestupem v Nairobi, kde se žlutá zimnice vyskytuje endemicky. Očkování bychom (i kvůli možnému vyžádání potvrzení na hranicích po příletu do cílové destinace) považovali za povinné.


Zimbabwe a cestovní doklady

Potřebuješ cestovní pas (platný alespoň ještě 6 měsíců) a víza. Nedoporučuje se cestovat na víza vydaná v rámci Commonwealthu Velké Británie, ani v Praze, ta totiž nejsou v Zimbabwe uznávána a díky tomu, že občasné ČR nedostanou víza přímo na hranicích ani na letišti, nemusí být vpuštěn do země. Víza z velvyslanectví ve Vídni nebo v Berlíně jsou jistota.

Zimbabwe a očkování

Platí tatáž pravidla. Nevyskytuje se zde endemicky žlutá zimnice (nicméně, pokud cestuješ ze zemí, kde ano, jsi povinen předložit potvrzení o očkování). Povinné je tu očkování proti choleře, která se zde již endemicky vyskytuje. Dále jsou pak doporučena základní cestovatelská očkování (viz výše).

Zambie

Zambie – co vidět a zažít?

 • Hned za městem Livingstone, na hranici se státem Zimbabwe, do nějž ti nabízíme letenku, jsou právě Viktoriiny vodopády, asi nejvyhledávanější atrakce celé Zambie. V místním muzeu je i socha Emila Holuba, slavného českého cestovatele, protože to byl právě on, kdo vytvořil jejich první detailní mapu.
 • V Zambii je též největší vodní přehrada na světě Kariba (tedy co se týče objemu zadržované vody). Je dobré si s sebou vzít cestovní pas, i když neplánuješ opustit zemi, protože tato přehrada prakticky tvoří hranici.
 • Navštívit můžeš i hlavní město Lusaka, kde můžeš navštívit například ZOO Munda Wanga, ZOO Parayslodge s bílými lvy i minisafari, krokodýlí farmu Kalimba nebo sloní sirotčinec.

Zambie a počasí

Je zde tropické období, kde se střídají období dešťů (listopad – březen) s chladnými obdobími sucha (květen – srpen) a horkými obdobími sucha (září – říjen). Průměrné teploty se pochopitelně liší podle dané lokality, ve střední oblasti Zambie se pobybují kolem 16 °C v červenci a 24 °C v říjnu.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru