Connect with us

Cestopisy

Nový Zéland s Kazmou: Navštiv zemi dlouhých oblak

Nový Zéland s Kazmou: Navštiv zemi dlouhých oblak

Maori, původní obyvatelé Nového Zélandu, jej nazývají Auteaora – zemí dlouhých oblak. Lidé na Novém Zélandu jsou velmi přátelští a říká se, že i mléčné výrobky tu chutnají lépe, protože místní krávy jsou šťastnější. Navštiv zelenou zemi hobitů, tak, jako Kazma na své cestě kolem světa. Vítej na ostrově, na kterém i déšť činí lidi šťastnějšími. Nazván by mohl být i hlavním městem dobrodruhů. Posuď sám(sama).

Reklama

Věděl(a) jsi o Novém Zélandu, že…?

  • Na jednu osobu tu připadá 9 ovcí, což je největší poměr na světě.
  • Nový Zéland má nejčistší jezero na světě – Nelson’s Blue Lake. Vidět můžeš až do hloubky 80 metrů.
  • Wellington je nejjižnějším hlavním městem na světě.
  • Nový Zéland byl první zemí, která dala ženám právo volit.
  • Asi třetinu území země tvoří chráněné národní parky.

Poslechni si také náš podcast s Kazmou o nejnovější ONE MAN SHOW a cestě kolem světa s těžce nemocným Michalem

TOP 5 zážitků:

Země hobitů

Jsi fanouškem Pána prstenů? Tak to už asi jistě víš, že Nový Zéland musíš aspoň jednou navštívit. V regionu Waikato stojí 37 hobitích nor, vybudovaných během natáčení trilogie Pána prstenů. V Hobitíně můžeš vyzkoušet, jak by se ti bydlelo, kdybys měřil(a) tak o metr míň.

Nejmenší, ale nezapomenutelný

Krásné pláže a azurová voda v Abel Tasman připomínají exotické Thajsko. Národní park Tasman, i když nejmenší z novozélandských, je úžasným zážitkem, ať už chceš relaxovat nebo toužíš po dobrodružství. Je pobřežním rájem, který nabízí všechny druhy poznání – na vodě, ve vzduchu nebo na zemi. Můžeš si půjčit kajak, využít služby vodního taxi nebo proběhnout některé z nádherných turistických tras.

Ledové království

Foxův ledovec je jeden z nejdelších v národním parku Westland Tai Poutini. Tato úžasná ledová formace leží nedaleko od stejnojmenného městečka a na vyškrábání se na vrchol potřebuješ jen základní zručnost. Jedno je jisté. Pokud se odvážíš na pár-hodinovou vycházku, za odměnu se ti naskytne pohled na ledové království – ledovcové brány, vodopády a gejzíry. Doporučujeme ale výstup s průvodcem.

Teplo, tepleji, bubláš

Nový Zéland je geotermálním fenoménem s množstvím gejzírů, bahenními jezírky a horkými prameny. Nejvíc z tohoto přírodního zázraku si vychutnáš ve Vulkanické zóně, například ve městě Rotorua. V jeho okolí není nic nezvyklého, pokud uvidíš gejzíry vyvěrající ze země, nebo ucítíš ve vzduchu síru, doprovázející geotermální prameny.

Živá haka

Maoritanga nebo kultura Maori plná tradic, hudby a tance, je všudypřítomná zejména na východním pobřeží Tairawhiti. Až 50 procent populace tu tvoří Maori. Ačkoliv se z Nového Zélandu stala směs nejrůznějších kultur, původní obyvatelé hrají velkou roli. Určitě jsi už slyšel(a) o haka – rituálním tanci, který se rozšířil díky rugby týmu All Blacks. Používají ho jako svůj před-zápasový rituál. Pokud si ho aspoň jednou viděl(a), dokážeš si živě představit neuvěřitelnou energii, kterou šíří. Tak to pocítíš na Novém Zélandu téměř všude.

Akční letenky na Nový Zéland

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

PECKA DNE: Dovolená v Dubaji včetně snídaní od 8 290 Kč https://t.co/ShfZlSfxFJ16 hodinami dozadu
Bangkok s aerolinkami Saudia už od 6 590 Kč: hlavní sezóna a 23kg zavazadlo https://t.co/uOow33sVVJ18 hodinami dozadu
MEGA EXOTIKA: Leť s aerolinkami Saudia z Vídně s návratem do Mnichova už od 6 990 Kč https://t.co/qKFWCuAes418 hodinami dozadu
Bari, Katánie, Alicante. Objev autentické kouty Itálie či Španělska https://t.co/098C5izycU20 hodinami dozadu
Pizza, pasta, cappuccino! Objev krásy severní Itálie https://t.co/m5SNG8aoaa20 hodinami dozadu
Bangkok, Phuket nebo Seychely z Milána s Turkish Airlines od 10 490 Kč https://t.co/exQVchXG2u20 hodinami dozadu
Bangkok, Phuket nebo Seychely z Milána s Turkish Airlines od 10 490 Kč https://t.co/exQVchXG2u #letenky20 hodinami dozadu
Benátky koncem léta. Rezervuj letenky z Vídně nebo Prahy od 962 Kč https://t.co/mHdhfwNJwj1 dnem dozadu
PECKA DNE: To nejlepší z Jordánska s průvodcem a polopenzí od 24 390 Kč! https://t.co/syDB0sPpx82 dny dozadu
PECKA DNE: To nejlepší z Jordánska s průvodcem a polopenzí od 24 390 Kč! https://t.co/syDB0sxOFA2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru