Connect with us
Čedžu

Asie

Havajské ostrovy mají dvojníka. Leť na korejský ostrov Čedžu od 10 990 Kč

Havajské ostrovy mají dvojníka. Leť na korejský ostrov Čedžu od 10 990 Kč

Bílé písečné pláže, tyrkysová průzračná voda, teplé subtropické podnebí. Většina z nás si při těchto slovech asi nepředstaví Jižní Koreu, že? Přitom je to místo, kam se jezdí za sluncem, pískem a kulturou. Vypelikánovali jsme pro tebe výhodnou nabídku letenek z Budapešti od 10 990 Kč. V ceně je 2x23kg podpalubní zavazadlo a termíny od dubna do října 2023. A jestli tě zajímá, jak se létá s Shanghai Airlines, prohlédni si naši reportáž.

Reklama

Akční letenky na ostrov Čedžu

Jeju City aneb Havaj Jižní Koreje

Nachází se mimo Korejského poloostrova, ale ročně ho navštíví miliony cestujících. Prestižní hotely, kasina a vlhké subtropické podnebí. Pro většinu pasažérů je město Čedžu (Jeju City) jedinou destinací, kterou na stejnojmenném jihokorejském ostrově navštíví. A to je škoda.

Čedžu ostrov

Dominantou je sopka Hallasan a pobřeží, na kterém potkáš haenyeo, potápějící se ženy. Sbírají zde ústřice a další mořské plody, a to vlastníma rukama až pět hodin denně v chladném moři. Mnohé to dělají bez potápěčské výstroje, jen s plováky. V muzeu si můžeš koupit jejich postavičky jako suvenýry. Jsou sněhobílé a mají potápěčské brýle. Prý jsou obrazem ostrova. Tipneš si, jaký je jejich průměrný věk? Pětasedmdesát let. Ano, 75 let!

Čedžu ostrov

Čedžu má několik památek zařazených do světového dědictví UNESCO. Všechny se vyplatí při návštěvě ostrova vidět na vlastní oči. Mnozí říkají, že jihokorejský Soul nemá šmrnc a je to ošklivé město, zatímco v Čedžu se koncentruje veškerá krása na poměrně malém území. Má nádherné pláže, zajímavá muzea a skvělé jídlo. Prostě Havaj Jižní Koreji. Každopádně podobnost s Havají tkví i v něčem jiném. Havajské souostroví i ostrov Čedžu jsou vulkanického původu a obě destinace spojuje rovněž dechberoucí příroda – pohled na zelení porostlé svahy, které se strmě zvedají od hladiny moře, rozhodně stojí za to.

Čedžu ostrov

Čedžu

Čedžu

Vítěz bere všechno. Skoro vše

Čedžu je vlastně korunovaný vítěz UNESCO ve třech kategoriích – pyšní se pojmenováními přírodní rezervace, přírodní dědictví a geologický park. V samém centru ostrova se nachází také nenápadný sopečný kužel pokrytý trávou a kamením. Má nejdelší lávový tunel na světě.

Na okraji města Čedžu pak najdeš Park míru s muzeem věnovaným povstání proti korejským a americkým vojenským silám z roku 1948. Tvrdým potlačením povstání ztratilo Čedžu deset procent své populace. Na historii není třeba zapomínat, naopak, je nutné si ji připomínat.

ostrov Čedžu

Hakuna matata korejsky

Pro nás je Čedžu surreální místo, možná ještě více než Jižní Korea sama. Je to asi dva miliony let starý ostrov, rozprostírá se na ploše něco přes 270 km. Obývají jej však asi jen tři procenta populace pevninského Soulu. Kombinace bílých písečných pláží, vulkanického charakteru ostrova (přes 350 neaktivních sopek), hor a údolí, divokých volně žijících koní a již zmíněných kasin, je šílená a fascinující zároveň.

Jeden korejský nadšenec a cestovatel, Drew Binsky, popisuje Čedžu jako místo bez mrakodrapů a ruchu, bez troubících aut s mírumilovnými řidiči, kteří nikam nespěchají. Opak Soulu. Korejský hakuna matata.

Čedžu

Love land

Jezdí sem zamilovaní Korejci i zamilovaní cizinci. Možná i proto zde vybudovali tematický park s názvem Země lásky (Love land). Prý si tam s sebou nesmíš vzít své děti, protože je to jen pro dospělé. Podobných parků jsou zde desítky – park architektury v mini verzi, park dinosaurů, park Hello Kitty, skelný zámek, motýlí zábavní park a mnohé jiné. Ani ty nevíš, kam dřív? Jestli na pláže, do lesa, na sopku nebo do muzeí? Ani my ne. Nicméně jedno je jisté, musíme tam jet!

Čedžu

Zdroj fotografií použitých v článku: shutterstock.com/dreamstime.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru