Connect with us
Island

Novinky

Neustálé mailování během dovolené? Na Islandu na tvůj pracovní e-mail odpoví kůň

Neustálé mailování během dovolené? Na Islandu na tvůj pracovní e-mail odpoví kůň

Znáš ten pocit, když ti pracovní maily a vyřizovačky kazí dovolenou? Island spustil novou iniciativu OutHorse Your Email, která návštěvníky vybízí, aby jejich e-mailovou komunikaci delegovali na islandské koně.

Reklama

Ano, čteš správně. Koně dostanou obrovskou klávesnici a odešlou personalizovanou „out of office“ odpověď na zprávy. Přestože odpovědi mohou vypadat i takto: þnjifai=’.,,lmbmbnbbhgycdrgzw/’pfæ ndaiFVxhðut7r7r7djsmfdsm), o nerušenou dovolenou se ve skutečnosti postarají.

Globální studie, kterou iniciovala organizace Visit Iceland, odhalila, že 41 procent rekreantů si pracovní e-maily kontrolovalo 1 až 4krát denně. Jeden z deseti lidí na dovolené prohlíží komunikaci 5 až 6krát denně. Až 59 procent z oslovených respondentů potvrdilo, že během dovolené cítí nátlak od šéfa, klientů či kolegů, píše Euronews.

Island
Ilustrační fotografie, Shutterstock

„Když návštěvníci cestují na Island, chceme, aby naplno zažili vše, co náš národ může nabídnout od úchvatného prostředí až po nekonečnou zemi a přátelské tváře… Naše služba OutHorse Your Email jim to umožňuje. Odstraňuje pocit, že musí být vždy online, a místo toho jim umožňuje být přítomni během celého výletu,“ uvedl ředitel Visit Iceland Sigríður Dögg Guðmundsdóttir.

Rekreanti mohou delegovat své e-maily jednomu ze tří krásných koní, kteří odepisují chozením po speciálně navržené klávesnici. Litla Stjarna Frá Hvítarholti podle Visit Iceland píše rychle, ale je možné, že si na chvíli zdřímne. Efektivní koník s krásnou hřívou je Hrímnir Frá Hvammi a Hekla Frá Þorkellsholi je prý zase naučen používat korporátní výrazy. Všechny tři jsou speciální islandskou rasou koní, kterou zde v izolaci chovají již více než tisíc let.

Akční letenky na Island

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru