Connect with us
Irsko

Novinky

Irsko se teší na turisty. Od 19. července přechází na EU certifikát

Irsko se teší na turisty. Od 19. července přechází na EU certifikát

Irsko se chystá opět přivítat turisty. Při vstupu bude zohledňovat evropský COVID certifikát, kterým cestující prokáže platné očkování, překonání COVID-19 nebo negativní PCR test a vyhne se tak 14denní karanténě. Nadále zůstává povinné vyplnění příjezdového formuláře. Nové podmínky začnou platit 19. července 2021.

Reklama

Digitální COVID certifikát, který bude Irsko od 19. července akceptovat, je v EU k dispozici zdarma pro všechny, kteří jsou očkováni, mají negativní test nebo imunitu.

Neočkované osoby ve věku 7–18 let budou moci do země přicestovat nadále pouze s negativním PCR testem, který nebude starší 72 hodin, povinnost nastoupit do karantény pro ně neplatí.

Irský ministr zdravotnictví již dříve uvedl, že země představí tzv. zelený certifikát v červenci. Původně tak chtěli učinit koncem července, kvůli tlaku leteckých společností a zaměstnavatelům ovšem datum posunuli na dřívější, píše Reuters.

Irsko mělo dosud nejpřísnější cestovatelské restrikce ze zemí Evropské unie. Svým obyvatelům nedoporučovalo cestovat za rekreačními účely. Za cestu na letiště s cílem vycestovat na dovolenou země udělovala pokuty. Příchozí návštěvníci z některých zemí museli podstoupit dvoutýdenní karanténu v hotelu.

Akční letenky do Irska

Zdroj: flyondrej.eu

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Milované Thajsko! Letenky už od 7 690 Kč v termínech i na rok 2022 https://t.co/qNq7g8YjZw9 hodinami dozadu
Izrael se od 1. listopadu otevře očkovaným turistům z celého světa. Tel Aviv láká akčními letenkami https://t.co/s8CegBpMIm #koronavirus12 hodinami dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #koronavirus12 hodinami dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #novinky12 hodinami dozadu
Emiráty, Portugalsko i Kuba. Které země očkují nejrychleji? Koukni na žebříček https://t.co/UAJXUFFxRx #koronavirus13 hodinami dozadu
Thajsko se od 1. listopadu plánuje otevřít turistům z 46 zemí bez karantény. Na seznamu je i Česko https://t.co/FyNAF4UHI1 #koronavirus13 hodinami dozadu
10 důvodů, proč navštívit San Fracisco a letenky od 6 990 Kč https://t.co/Pm1aEp7a401 dnem dozadu
Zažij Dubaj shora: 9 peckových rooftop barů https://t.co/daw5H22Qxm1 dnem dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOxnn5O #novinky1 dnem dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOx5LHe #novinky1 dnem dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru