Connect with us
Irsko

Koronavirus

Cestování do Irska: od 16. ledna vstup už jen s negativním PCR testem

Cestování do Irska: od 16. ledna vstup už jen s negativním PCR testem

Irsko bude před vstupem do země od soboty vyžadovat negativní test na koronavirus od všech cestujících. Test nesmí být starší než 72 hodin. Cestující z Velké Británie a Jihoafrické republiky budou také muset podstoupit 14denní karanténu i v případě, že výsledek jejich testu na koronavirus bude negativní. Zatím můžeme do Irska vstoupit pouze s nastoupením 14denní karantény, kterou můžeme zkrátit dvojitým testováním.

Reklama

Nové požadavky ke vstupu do Irska také hovoří o tom, že po příletu ze zemí označených jako červené nebo šedé na evropském semaforu je třeba se zdržovat na jednom konkrétním místě po dobu 14 dní. Takovou izolaci je možné ukončit po absolvování druhého PCR testu po 5. dnu od příjezdu. Česko aktuálně patří mezi červené země.

Akční letenky do Irska

Zdroj: TASR, Denník N

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru