Connect with us
Irsko

Koronavirus

Cestování do Irska: od 19. července je karanténa nahraditelná testem

Cestování do Irska: od 19. července je karanténa nahraditelná testem

Irsko hodlá od 19. července 2021 akceptovat i evropské COVID pasy. Ty umožní doložit plné očkování nebo překonání nemoci COVID-19. Pokud ani jedno z toho nemáte, je možné se 14denní karanténě vyhnout předložením výsledku PCR testu, ne staršího 72 hodin, informovalo o tom Velvyslanectví České republiky v Dublinu.

Reklama

Nezapomeňte na formulář

Irsko sice své podmínky vstupu zmírní a povolí vstup za účely turistiky, ovšem stále tu zůstává povinnost vyplnit před cestou vstupní formulář Passenger Locator Form. Po jeho vyplnění obdržíte email, který předložíte při vstupu do země.

Očkovaní do Irska bez karantény

Pokud jste očkovaní oběma dávkami vakcíny proti COVID-19, můžete vstoupit do Irska bez nutnosti karantény. Musíme ovšem disponovat Covid pasem, který tuto skutečnost dokládá.

Pokud jste překonali onemocnění virem COVID-19, platí pro vás prakticky totéž, jen certifikát potřebujete odlišný.

Nejste očkovaní

Pokud nejste očkovaní, můžete nově nahradit 14denní karanténu předložením potvrzení o provedeném PCR testu na COVID-19, který nesmí být starší než 72 hodin od odběru.

Akční letenky do Irska

Zdroj: TASR, Denník N

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru