Connect with us
Ledový hotel

Cestopisy

10 nejzajímavějších hotelů na světě

10 nejzajímavějších hotelů na světě

Už jste někdy na hotelu z nudy nevěděli roupama, co dělat? Hotel ale může být o mnoho víc než jen místo na přespání. Na světě existují stovky skutečně výjimečných ubytování, které umí přeměnit jednu noc, mimo teplo vašeho domova, na zážitek na celý život. Pokud máte rádi dobrodružství, podívejte se s námi na seznam 10 nejzajímavějších hotelů na světě.

Reklama

1. Ledový hotel Jukkasjärvi ve Švédsku

V roce 1989, kdy byl založen, byl prvním ledovým hotelem na světě. Dnes můžete najít podobný hotel i ve Finsku a v Kanadě. Hotel se nachází 200 km severně od polárního kruhu a je postaven z ledu divoké severské řeky Torne. Personál hotelu tvrdí, že na světě nenajdete lepší místo na objevování ticha, polárních září, sobů a blyštících se zasněžených lesů. Datum návštěvy ledového království si ale raději dobře naplánujte. V létě se totiž celý hotel kompletně roztopí na jednou obrovskou kaluž. Kdo ví, jestli právě pro to Jukkasjärvi v překladu znamená „setkáni se u vody“.

 

Ledová ložnice

Zdroj: karenfoleyphotography / Shutterstock.com

Ledový hotel

2. Jeskynní hotely v turecké Kapadocii

Toužíte někdy zalézt do vlastní jeskyně a mít pokoj od vnějšího světa? Město Göreme v turecké Kapadocii je na to doslova stvořené. V dutinách kamenných sopečných kuželů tu najdete desítky jeskynních hotelů. Za netradiční tvar skal připomínajících komíny může vítr a déšť, díky kterým horniny erodovaly po tisíce let. Skalnaté „komíny“ zaujaly místní na tolik, že do nich během 2000 let vysekávali své příbytky. Dnes se z kamenného ubytování těší hlavně turisté. Mnohé z hotelů jsou přitom velmi pohodlné a najdete v nich zabudovanou elektřinu, vysokorychlostní internet nebo moderní koupelnu. O něčem takovém si mohl Fred Flintstone nechat leda tak zdát.

Hotel ve skále

Interiér jeskynního hotelu

Zdroj: evantravels / Shutterstock.com

3. Vodní hotel Atlantis v Dubaji

Přepychem přetékající hotel Atlantis The Palm s 1 539 pokoji je postavený na umělých ostrovech, které jsou vybudovány do tvaru obrovské palmy. Spolu s rodinou tu můžete strávit noc v přepychovém „podmořském“ apartmánu, jehož stěny tvoří ohromná akvária. Že vás tu bude po nocích šmírovat Nemo se ale bát nemusíte. Hotel nabízí i jiné vodní aktivity, jakými jsou třeba plavání s delfíny nebo aquapark. Hotel si vytvořil image místa, které bylo postaveno na „zaručeně pravých“ ruinách mýtické Atlantidy, kterou můžete prozkoumat buď pohledem z hotelového pokoje anebo v neoprenu při potápění v nádrži. Škarohlídi ale tvrdí, že umělé ostrovy hotela doslova imitují legendu Atlantidy a pomalu se potápějí hlouběji a hlouběji do vod Perského zálivu.

 

Obrovské akvárium

Zdroj: S-F / Shutterstock.com

Tématický hotel

Zdroj: Pelikh Alexey / Shutterstock.com

4. Letadlový Jumbo Stay ve Švédsku

Na Stockholmském letišti Arlanda můžete od roku 2009 přespat ve skutečném letadle! Hostel Jumbo Stay se totiž nachází v předělaném vraku letadla Jumbo Jet 747-212B z roku 1976. Najdete tu až 33 pokojů s celkovou kapacitou 76 lidí. Třešničkou na dortu je dvoulůžkový pokoj v kokpitu letadla se zachovalým řídícím panelem, ve kterém můžete být pilotem na jednu noc i vy. Jumbo Stay ocení krom leteckých fanoušků i cestovatelé s ranní odletem. Nachází se totiž jenom 5 – 10 minut chůze od letištních check-inů.

 

Hotel v letadle

Zdroj: EQRoy / Shutterstock.com

Hotel v letadle

Zdroj: EQRoy / Shutterstock.com

5. Šílený Crazy House ve Vietnamu

The Crazy House ve vietnamském městě Da Lat je jedním z nejbizarnějších hotelů na světě. Celá budova připomíná pařez stromu, ve kterém nenajdete ani jedno čtvercové okno. Zevnitř je vše tak nějak zvláštně ohnuté a barevné. Přes stěny dvora se prochází obrovská žirafa, jinde je zase schodiště ve tvaru zvířecí páteře. V tomto šíleném domě najdete 10 výstředních pokojů, které jsou věnované různým zvířatům, jako tygr, medvěd nebo klokan. Hotel je mimořádně populární a ročně ho navštíví až 90 000 lidí.

 

Bláznivý hotel

Zdroj: Svetlana Eremina / Shutterstock.com

Dvůr Bláznivého hotelu

6. Skleněné iglú Kakslauttanen v Norsku

Vždy jste toužili po tom, vidět polární záři? Tak to jen těžko najdete lepší pozorovatelnu, než jakou nabízí „skleníkové“ iglú ve finském Kakslauttanenu. Polární záři tu můžete pozorovat přímo z postele přes skelněnou střechu iglú od konce srpna do konce dubna. Kakslauttanen se nachází jen 250 km severně od polárního kruhu, nedaleko největšího finského národního parku Urho Kekkonen. Kakslauttanen se může pochválit panenskou přírodou. Vzduch je tu tak čistý, že vaším plícím údajně způsobí menší kyslíkový šok.

 

Skleněné iglú

Zdroj: Iris van den Broek / Shutterstock.com

7. Kapslové hotely v Japonsku

První kapslový hotel vznikl už v roce 1979. Dnes jich tu najdete snad úplně všude. Pointa je jednoduchá – v hotelovém pokoji je umístěné velké množství malých kontejnerů (kapslí), které nabízejí levné základní ubytování pro nenáročné cestovatele. Hotely se liší ve vybavení kapslí. Ty lepší mají rádio, telivizi, případně dodatečnou skříňku. Pokoje, které mají často i přes 24 kapslí, jsou obvykle určené pouze pro jedno pohlaví. Některé hotely zašly až tak daleko, že ženy a muži bydlí na různých poschodích, ke kterým se hosté dostávají oddělenými výtahy.

 

Kapslový hotel

Zdroj: Vincent St. Thomas / Shutterstock.com

8. Hobití hotel Castelul v Rumunsku

K záhadným lesům Transylvánie nerozlučně patří hrady plné krvavých legend. O to větší bude váš šok, až se při procházce lesem nedaleko města Sibiu zatouláte k přátelským hobitím norám jako z Pána prstenů. Na ty se totiž nápadně podobá 10-pokojový hotel Castelul de Lut Valea Zanelor. Jeho majitelé se při stavbě vyhnuli jakýmkoliv moderním postupům. Hotel je postavený výlučně z hlíny, slámy a písku. Během zimních měsíců ho dokonce vytápějí ručně dřevem. Krom pohádkové atmosféry místa v srdci karpatských hor, při návštěvě určitě oceníte i fakt, že každý pokoj má svůj samostatných vchod.

 

9. Stromový hotel Bird’s nest ve Švédsku

Svobodný jako pták! Asi tak nějak se musí cítit návštěvník hotelu Bird’s nest ve švédském Granö Beckasin. Hotelové pokoje se tu nacházejí v lese, zavěšené mezi borovicemi ve výšce několika metrů nad zemí. Dřevěné domky, ve kterých najdete dokonce sprchu nebo kuchyňský kout, poskytují fantastický výhled na nedalekou řeku Umeå. Milovníky přírody určitě potěší i fakt, že hotel je vyrobený výlučně z přírodních materiálů a v hotelové restauraci se podávají pouze organická jídla.

 

Hotel na stromech

Zdroj: Scandphoto / Shutterstock.com

 

10. Solný hotel de Sal Playa v Bolívii

V největší solné poušti světa Salar de Uyuni se nachází hotel de Sal Playa o 15 pokojích. Jediným stavebním materiálem v poušti je sůl, a proto není divu, že byl kompletně vybudovaný jen ze soli. Jako základ posloužili solné cihly slepené vodou se solí. Zajímavostí je, že ze soli bylo vytvořeno i všechno vybavení hotelu včetně postelí, záchodů nebo biliardového stolu. Majitel hotelu však důrazně žádá všechny návštěvníky, aby neohrožovali statiku budovy a neolizovali stěny.

 

Hotel na solné pláni

 

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru