Connect with us
Hallstatt

Cestopisy

Hallstatt bez turistů? Návod na 2 pohodové dny v jednom z TOP fotogenických míst

Hallstatt bez turistů? Návod na 2 pohodové dny v jednom z TOP fotogenických míst

Hallstatt je město jako z pohádky poseté pastelovými domy a klikatými dlážděnými uličkami. Je obklopeno pozoruhodnými Severními vápencovými Alpami. Přírodní krásy a okouzlující výhledy lákají do malého městečka návštěvníky z celého světa. A právě to může od výletu odradit ty z nás, kteří preferují pohodový výlet bez davů lidí. Proto jsme pro tebe připravili itinerář na dvoudenní výlet v krásném rakouském městečku, který ti pomůže užít si ho bez stresu.

Reklama

První den – do Hallstattu nespěchej

Příjezd do Hallstattu si naplánuj klidně až po 16. hodině. Zakoupit si můžeš Hallstatt turistickou kartu, jež nabízí slevy na různé atrakce a rovněž do vybraných obchodů. Letní turistická karta platí od 1. května do 31. října.

Hallstatt

Když zaparkuješ u hotelu a vyřídíš potřebné záležitosti, vydej se rovnou k jezeru na kávu nebo pivo a občerstvi se po dlouhé cestě. Jestli se chceš po sezení v autě či vlaku rozhýbat, můžeš zajít také na krátkou túru k vodopádu Hallstatt. Cesta tam a zpět trvá svižným krokem asi dvě hodiny. Odpoledne je také super k pronajmutí loďky. Chytit můžeš krásnou golden hour.

Hallstatt

Po aktivní části přichází čas na zaplnění žaludků v centru Hallstattu. Pokud máš vyhlédnutou restauraci, není špatný nápad si stůl rezervovat předem. Za pěkného počasí si oběd můžeš užít na terásce a zároveň nasávat krásnou atmosféru.

Druhý den – vyplatí se přivstat si

Druhý den doporučujeme přivstat si brzy ráno a projít se k foto místu s výhledem (Aussichtspunkt Hallstatt). Zjistíš, že většina fotek, které jsi z Hallstattu viděl/a, byly vyfoceny právě z tohoto místa. Pokud se sem vydáš už na východ slunce, pravděpodobně zde mnoho lidí nepotkáš. Místo je vzdáleno asi 10 minut pěšky z centra Hallstattu. Užij si krásné výhledy.

Hallstatt

Pak se vrať do města na dobrou snídani. Na dovolené a ještě k tomu po túře si můžeš dopřát klidně i delikátní schaumrollen aneb kremroli a kávičku. Posílený/á dobrotami vyraz k nejvyhledávanější místní atrakci – solnému dolu na vrcholu solné hory. Výlet začíná krátkou jízdou lanovkou nebo pokud máš chuť opět se projít, můžeš si to nahoru i vyšlapat – trvá to zhruba hodinu. Na vrcholu se vydej rovnou k jednomu z nejstarších solných dolů na světě. Prohlídka trvá asi 90 minut, v rámci ní je možné se hluboko v hoře sklouznout na skluzavce.

Hallstatt

Nyní konečně přišel čas na atrakci, o které jsi už určitě slyšel/a – slavný výhled z vyhlídky Skywalk. Když budeš stát 360 ​​metrů nad zemí na cípu této volně plovoucí konstrukce a dívat se na hory, jezero a město pod sebou, ztratíš slova. Vychutnej si kávu v kavárně Rudolfsturm, která rovněž stojí na vrcholu kopce a nabízí podobně úžasné výhledy.

Hallstatt
Zdroj: Shutterstock/Uta Scholl

Druhý den – odpoledne poznej Hallstatt a jeho zákoutí

Pokud ses v Rudolfsturm nenajedl/a, oběd si můžeš dát v centru Hallstattu. Vybíráš od tradiční kuchyně až po excelentní burgery. Kolem oběda se město začne zřejmě plnit turisty. Ty v této době zamiř k méně známé atrakci – Kostnicové kapli. Je to malý kostelík, ve kterém najdeš trochu netradiční pohled – více než tisíc namalovaných lidských lebek. Více o historii Hallstattu se dozvíš v muzeu Hallstattu nebo se můžeš zúčastnit pěší prohlídky města. Případně si vezmi mapu v Návštěvnickém centru Hallstatt a můžeš si udělat prohlídku na vlastní pěst.

Hallstatt

Odpoledne je také skvělý čas pro pročesání místních obchůdků například s řemeslnými výrobky. Jestli sis svou návštěvu naplánoval/a za pěkného počasí, určitě si vychutnej lokální pivo nebo víno někde venku na terásce.

Druhý den – večer si udělej TOP fotky

Nastal čas udělat si poslední fotky z loďky a stylově se rozloučit z Hallstattem. Mezi nejlepší místa k focení patří kromě jezera v Hallstattu také:

 • Venkovská vyhlídka
 • Hlavní náměstí
 • Farnost kostela Nanebevzetí Panny Marie
 • Lake Street
 • Solná horská železnice
 • Malý ostrov
 • Vyhlídková plošina s 5 prsty
Hallstatt

Zdroj: Matador network

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru