Connect with us

Letenky

C’est manifigue! Do Francie od 1 518 Kč! Toulouse, Nantes, Marseille i Bordeaux.

Skvělé víno, bohatá středověká historie a v neposlední řadě ty nejlepší pochoutky od mořských plodů a křupavých baget až po ty nejvyzrálejší sýry. Taková je Francie. Objevte kouzlo země umělců a milovníků života. Díky letenkám od letecké společnosti Volotea se můžete do Toulouse, Nantes, Bordeaux nebo Marseille vydat z Prahy nebo Vídně už od bezvadných 1 518 Kč. Co dodat? Snad jen dobrou chuť a šťastný návrat.

Reklama

Lety operuje letecká společnost Volotea

Toulouse

Kam jinam letět letadlem, než evropského centra leteckého a kosmického průmyslu! Právě v Toulouse najdete ústředí společnosti Airbus, a právě zde vzniká navigační systém Galileo. Dost bylo ale technologií. V městě rozhodně není nouze ani o bohatou historickou minulost. Objevte například kouzlo největší románské baziliky na světě, Saint-Sernin, která je zapsána na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO a v jejich útrobách najdete hrobku svatého Saturnina, který za své misionářství mezi Galy zaplatil životem. Stejně tak si nenechejte ujít cihlový Jakobínský klášter ze 13. století. Zajímavostí města je Canal du Mini, který vede z Toulouse do Středozemního moře a spojuje tak s další kanálem toto moře s Atlantickým oceánem.

Praha – Toulouse – Praha

REZERVUJTE od 1 837 Kč

???? červen 2018 – leden 2019

Nantes

Šesté největší město Francie, jehož historie sahá již do dob Galů, a kde se odehrávaly důležité rozepře francouzské šlechty i králů. Tou asi nejzajímavější památkou je Zámek vévodů bretaňských s krásným vodním příkopem a opevněním, který vás vrátí do 15. století. Pojďme ale do přítomnosti. 15 museí, 34 divadel a nespočet kulturních akcí. V Nantes to jinými slovy žije. Kulturní akce si vychutnáte o to více, že se město nachází blízko Atlantického oceánu. Co to znamená pro vás? V první řadě skvělé pochoutky z mořských plodů, které nejlépe spláchnete vynikajícím místním vínem. Pokud byste si snad chtěli uvařit sami, není nic snazšího, než se vydat na některý z místních trhů, na kterých najdete vše potřebné.

Praha – Nantes – Praha

REZERVUJTE od 1 518 Kč

???? červen 2018 – leden 2019

Vídeň – Nantes – Vídeň

REZERVUJTE od 1 787 Kč

???? červen 2018 – leden 2019

Marseille

Marseille bylo významným přístavem již ve středověku, velký rozmach zažilo ale až ve středověku a to díky křížovým výpravám. O historické památky tu není nouze, tou hlavní je ale Basilika Notre-Dame de la Garde, která tvoří hlavní dominantu města, společně se starým přístavem dole pod ní. Tím největším zážitkem je ale město samo. Marseille je městem, ve kterém si uvědomíte bohatou koloniální minulost. Říká se, že Francie o své impérium nikdy nepřišla, zkrátka ono přišlo za ní. A v Marseille to platí dvakrát. Ve Francii snad nenajdete město tak bohaté na národnosti, které dávají městu onen šarm.

Praha – Marseille – Praha

REZERVUJTE od 2 112  Kč

???? červen 2018 – leden 2019

Vídeň – Marseille – Vídeň

REZERVUJTE od 1 974 Kč

???? červen 2018 – leden 2019

Bordeaux

Na světě snad neexistuje člověk, kterému by se při vyslovení tohoto města nevybavilo světově známá oblast spojená s tím nejlepším vínem. Bordeaux je město mileniálů plné bohatého pouličního života a podniků, které si nejlépe vychutnáte právě se sklenkou vína v ruce. Při toulkách městem nezapomeňte na hlavní historická lákadla této 250 000 metropole ležící na jihozápadě Francie. Za nás doporučujeme obrannou věž Porte Calihau z 15. století, která byla v té době hlavní branou města nebo například krásnou Cathédrale Saint-André & Tour Pey Berland, která je ještě o století starší a ve které se ženili i francouzští králové. Chcete tip na skvělou vyhlídku? Vydejte se do zvonice stojící v těsné blízkosti a mějte tak celé město jako na dlani.

Praha – Bordeaux – Praha

REZERVUJTE od 1 974  Kč

???? červen 2018 – leden 2019

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru