Connect with us
Paříž

Koronavirus

Cestování do Francie: při vstupu třeba negativní PCR test, ne starší než 72 hodin

Cestování do Francie: při vstupu třeba negativní PCR test, ne starší než 72 hodin

Cestující přijíždějící do Francie ze zemí EU se budou muset prokázat negativním PCR testem, ne starším než 72 hodin. Nařízení platí od neděle 24. ledna 2021. Výjimky budou mít například přeshraniční pracovníci či přepravci zboží.

Reklama

Od cestujících ze zemí mimo EU je při vstupu do Francie společně s negativním testem vyžadováno i vyplnění speciální atestace.

Francie už posílila kontroly na hranicích z důvodu šíření nových variant viru. Negativní test museli již dříve předkládat cestující ze zemí mimo EU. Tito cestující museli navíc podstoupit ještě i 7denní izolaci.

Zatím není jasné, jestli bude Francie vyžadovat PCR test i od tranzitujících cestujících. Pokud tedy letíte přes Paříž do jiné země, test pro jistotu doporučujeme.

Co se týká francouzských zámořských území, tak podmínky vstupu se  mohou lišit dle destinace. Nicméně mzv.cz uvádí, že je třeba vyplnit speciální prohlášení, předložit negativní test a pokud bude nutné, absolvovat ještě druhý test po příletu. S ještě jinými podmínkami se může cestující setkat při cestě do zámořských území Guyana, Mayotte, Nová Kaledonie, Wallis a Futuna – je vyžadováno vyplnění speciální atestace a podrobení se restrikcím na místě.

Letadlo Air France

Před cestováním společnost Air France doporučuje, aby si všichni cestující před odletem zkontrolovali současné požadavky na testování a karanténu covid-19 ve Francii a zámořských departementech.

Akční letenky Air France

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru