Connect with us
Faro

Evropa

Prosluněné Algarve? Faro z Prahy s termíny na podzim od 4 290 Kč

Prosluněné Algarve? Faro z Prahy s termíny na podzim od 4 290 Kč

Hlavní město jižního portugalského regionu Algarve je jednou z nejkrásnějších ukázek z tamních letovisek a rozhodně má co nabídnout. Najdeš zde krásný přístav, udržované parky a náměstí i atraktivní staré město obehnané středověkými zdmi.

Reklama

Akční letenky do Fara

  • Odkud? Z Prahy s přestupem v Lisabonu
  • S kým? S leteckou společností TAP Air Portugal
  • Kdy? Říjen 2024 – leden 2025 (VYBRAT TERMÍN)
  • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo

Co dělat, vidět a zažít ve Faru?

Parque Natural da Ria Formosa je rozsáhlý systém lagun a ostrovů táhnoucí se 60 kilometrů podél pobřeží v Algarve ze severu města Fara. Je charakteristický močály, potoky, dunovými ostrovy a spoustou ptactva.

Zajímavostí je rovněž barokní kostel z 18. století. Jeho průčelí má krásnou bílo-zlatou fasádu. Interiér je také působivý, zejména díky detailní bohaté výzdobě s několika anděly.

V případě pěkného počasí jsou samozřejmostí nádherné pláže, kterých v tomto regionu víc než dost. Oblíbenou je například pláž Praia de Faro, na kterou se dostanete pravidelnou autobusovou linkou.

faro

Cestovní doklady do Portugalska

Na cestu do Portugalska potřebuješ občanský průkaz nebo platný cestovní pas.

Kdy cestovat do regionu Algarve, resp. do Fara?

Obecně neexistuje nesprávný čas na návštěvu Portugalska. V červenci až září je teplé počasí vhodné pro dovolenou na pláži. Naopak jaro a podzim jsou nejvhodnějším obdobím pro vyhnutí se davům turistů. Portugalská zima je známá úžasnými vlnami pro surfaře.

Algarve

Levné ubytování ve Faru

Nejrůznější možnosti ubytování najdeš v této šikovné mapce. Zkontroluj si ceny a rezervuj hotel přes Pelikána:

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru