Connect with us
Letadlo Smartwings

Asie

Oblíbená Dubaj z Prahy se opět vrací. Jak se létá do metropole luxusu se Smartwings?

Oblíbená Dubaj z Prahy se opět vrací. Jak se létá do metropole luxusu se Smartwings?

S příchodem nadcházející zimní sezóny se opět vrátí jedno z nejúspěšnějších spojení aerolinek Smartwings, linka z Prahy do Dubaje. Stejně jako v minulém roce bude letecká společnost létat do metropole 7krát týdně a využije k tomu Boeing 737 MAX.

Reklama
Letadlo Smartwings

Letenky do Dubaje se Smartwings

  • Odkud? Přímým letem z Prahy
  • S kým? Letecká společnost Smartwings
  • Kdy? Září – květen 2024
  • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, 8kg příruční zavazadlo (56 x 45 x 25 cm)

Jak vypadá let se Smartwings do Dubaje?

Linka Smartwings mířící z Prahy do Dubaje je další zajímavou alternativou, jak se dostat do oblíbené exotické destinace. Smartwings na linku do Emirátů použijí obnovený Boeing 737 MAX 8. České aerolinky jsou jedněmi z prvních, které tento stroj opět zařadily do flotily.

Smartwings

Mezi přednosti letadla patří zejména nízká hlučnost a použité technologie. Kabina letadla má modernější interiér odpovídající konceptu Sky Interior, který byl poprvé zaveden u Boeingů 787. LED osvětlení dodává pocit větší prostornosti a zlepšuje tak celkový dojem.

Letadlo Smartwings

Letadlo je vybaveno 189 moderními a tenčími sedadly, která jsou vybavena USB vstupem vhodným pro napájení elektronických zařízení. Podobně má cestování zpříjemnit Wi-Fi připojení k zábavnímu portálu na palubě letadla. Letadlo je poháněno novými úspornějšími motory CFM LEAP-1B a je vybaveno novými winglety, které zlepšují aerodynamické vlastnosti křídla. Ve srovnání se současnou generací Boeing 737NG je letadlo MAX úspornější až o 14 procent.

Letadlo Smartwings

Proč si zamiluješ Dubaj? Máme minimálně 20 důvodů

Dubaj. Už jen při vyslovení názvu tohoto města se nám hned vybaví luxusní obchody, velkolepé mrakodrapy, přepychové hotely a tropické teploty. Ve městě, jakým je Dubaj, je prakticky nemožné se nudit. Je ideální destinací jak pro mladé cestovatele, tak pro rodiny s dětmi. Pokud se bojíš, že jediné, co v Dubaji můžeš dělat, je procházet se ve stínu výškových budov, jsi na omylu.

Noční Dubaj

Vydej se na nádhernou pláž Jumeirah nebo si zalyžuj na zasněženém svahu v obchodním centru, zatímco venku panují tropické teploty. Nezahoď ani chvilku volného času a pokračuj na místní trhy se zlatem nebo kořením nebo se vydej na nákupy do nákupního centra Dubai Mall. Poznej Dubaj z ptačí perspektivy a vyvez se na nejvyšší mrakodrap na světě Burj Khalifa s úžasným výhledem na Perský záliv. Pokud tě zajímá ta více tradiční stránka Dubaje, rozhodně nevynechej plavbu lodí v zátoce Dubai Creek.

Burj Khalifa

Nejvyšší mrakodrap světa nelze přehlédnout. Burj Khalifa je jednoznačně největší dominantou metropole. Za dobrého počasí se ti ze 124. poschodí nabídne neuvěřitelný výhled. Komu by to snad bylo málo, ten se může vydat do Top Sky Lounge na 148. poschodí. Lístky najdeš k zakoupení ZDE.

Dubai Mall

Nejoblíbenější nákupní centrum Dubaje, Dubai Mall, najdeš hned vedle Burj Khalifa. V největším nákupním centru světa se nachází přes 1200 obchodů a 150 restaurací. Dubai Mall je prakticky město ve městě, a pokud ti počasí nebude zrovna přát, můžeš tu klidně zůstat celý den. Mimo jiné zde také najdeš zimní kluziště, kino, dětské atrakce a obří akvárium o objemu 10 mil. litrů s více než 33 000 vodními živočichy.

Dubai Mall

Dubai Fountain

Takovou fontánu jen tak někde nenajdeš. Nachází se hned u mrakodrapu Burj Khalifa před ohromným nákupním centrem. Dubai Fountain si drží prvenství v největší choreografické fontáně na světě. Tato populární vodní show dosahuje výšky až 150 metrů. Každý z barevných sloupců vody tryská v přesných intervalech a dokresluje tak velkolepé hudební představení, po kterém mnoha turistům padá čelist.

Fontána v Dubaji

Palm Jumeirah

Pokud hledáš další dubajský unikát, vydej se na Palm Jumeirah, uměle vytvořený ostrov ve tvaru palmy. Jeden z největších divů na světě svého druhu dokazuje, že v Dubaji je možná vše. Právě tady najdeš ty nejluxusnější hotely. Díky jednokolejce, vedoucí z města se sem navíc dostaneš cobydup.

Palmový ostrov

Dubai Marina

Dubai Marina neboli Dubajský přístav je jako oknem do budoucnosti. Naplánuj si projížďku lodí a kochej se pohledem na jedny z nejvyšších hotelových budov, zatímco budeš vyplouvat z Dubai Marina Yacht Club.

Dubai Marina

Dubai Creek

Na první pohled se může zdát, že Dubaj je pouze o mrakodrapech. Není tomu ale tak. Udělej si zastávku ve staré části Dubaje, která bývala v minulosti důležitou obchodní tepnou Perského zálivu. V Dubai Creek se můžeš těšit na trhy se zlatem, textilem a kořením, ale i na muzea, která ti přiblíží historii místa. Vstup do dubajské zátoky a poznej její kořeny.

Dubai Creek

Trhy se zlatem a kořením

Dubaj by se dala bez nadsázky nazvat přístavem obchodu. V jižní části Dubai Creek na tebe čeká 300 obchodníků s nejkrásnějšími náramky a náhrdelníky. Věděl/a jsi, že zhruba 20 % světového zlata projde pod rukama místních obchodníků? Kromě drahých kovů zde ale najdeš i nejrůznější druhy koření, jakými jsou skořice, zázvor, vanilka a nesmí chybět ani šafrán. Nejenže se smlouvání povoluje, ale přímo ti ho doporučujeme.

Trh se zlatem

Promenáda a pláž v Jumeirah Resort

Toto je povinná zastávka pro všechny, kteří zbožňují dobré jídlo, osvěžující drinky, nákupy a sledování filmů a nejlépe všechno dohromady. V kombinaci s místní krásnou pláží se můžeš těšit na ty nejlepší večírky s těmi nejvyhlášenějšími DJ’s pod širým nebem. Na tomhle místě to zkrátka žije.

Dubai Jumeriaj

Kite Beach

Tato pláž je skvělým místem na odreagování pro všechny, kteří milují nejen vodní sporty. Vyzkoušej divoký kite surfing nebo sleduj jezdce na bmx a skatech v místním skate parku. Z dalších sportovních aktivit doporučujeme například volejbal. Zahrát si jednu hru s přáteli ve stínu Burj Al Arab je jedinečný zážitek.

Kite rusfing

Vydej se do pouště

Stačí 20 minut jízdy a ocitneš se za Dubají v jejích písečných dunách. Naskoč na off-road safari a objev původní život místních beduínů, kteří po staletí nezměnili svůj životní styl. Jen pozor na žaludek. Občas to bude pěkně házet.

Al Fahidi

Al Fahidi je jednou z nejstarších částí Dubaje. Nejlépe si ji vychutnáš po vlastních, díky čemuž dokonale nasaješ atmosféru staré Dubaje s její tradiční architekturou, která se vyznačuje mimo jiné i starými mlýny.

Dubai Al Fahidi

Burj Al Arab

Hotel s nezaměnitelným tvarem v podobě plachetnice je dlouho jedním ze symbolů moderní Dubaje. 321 metrů vysoká budova je jediným hotelem na světě, který se může pyšnit 7 hvězdičkami! Čím se liší od ostatních luxusních hotelů? Jsou to královské apartmány, podmořská restaurace, flotila vlastních Rolls Royců, heliport a v neposlední řadě výstřelky v podobě kapučína s trochou toho zlatého prášku.

Dubai Canal

Dubai Canal se táhne v délce 3,2 km z části Creek přes moderní část města až do Perského zálivu. Podél kanálu nalezneš 80 000 metrů čtverečních nových atrakcí, mezi které patří například 3 km dlouhá běžecká dráha nebo 12 km dlouhá cyklistický trasa. Těšit se můžeš také na vodopád, který lze spatřit z Dubai Business Bay.

Medinat Jumeriah

Jestli hledáš zážitek kombinující tradici a luxus, vydej se do Medinat Jumeriah. Komplex přípomíná starověkou arabskou citadelu – 2 luxusní hotely, tradiční vily, světoznámé lázně Talise Spa, Madinat Souk (trhy), divadlo o 1000 místech a 44 restaurací a barů.

Dubai Opera

Poslední kousek z mozaiky dubajský architektonických velikánů. Ihned po vstupu dovnitř pochopíš, proč se tato opera řadí mezi dubajské klenoty. Právě v těchto prostorách uvidíš ta největší jména světové opery, baletu i divadla. Dubai Opera, navržena dánským architektem Janusem Rostockem, je první opravdovou kulturní institucí města. První premiéra zde zazněla 31. srpna a od té doby se opera stala jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí města. Nabídku představení nalezneš ZDE.

Dubai Opera

IMG Worlds of Adventure

Zábava, vzrušení a rychlost, takový je tento krytý zábavní park o velikost 28 fotbalových hřišť. Právě zde se můžeš celé hodiny bavit na těch nejmodernějších zábavních atrakcích. Nezáleží na tom, kolik ti je. S ohromným množstvím atrakcí si vybere každý, od nejmenších až po ty největší. Samozřejmostí je i nespočet restaurací, kde načerpáš energii na další objevování Dubaje.

Zábavní park

City Walk

Po náročném dni je City Walk ideálním místem pro odpočinek. Pěší ulice navržena v evropském stylu se rozkládá na 13 000 metrech čtverečních. Při procházce ulicí narazíš na nespočet restaurací a obchodů, jejichž kouzlo doplňují majestátní mrakodrapy v okolí, v čele s Burj Khalifa. Výzdobu doplňují všudypřítomné kašny.

Ski Dubai

I když v Dubaji panují tropické teploty, neznamená to, že by přisel/a o potěšení z pořádné zimní lyžovačky. Velké zimní centrum nabízí celkem 5 sjezdovek (nejdelší má 400 metrů), freestyle park, lanovku a tobogán.

Lyžařské středicko v Dubaji

Wild Wadi Water Park

Burj Al Arab leží co by kamenem dohodil od vodního parku Wild Wadi. V něm najdeš 30 obrovských vodních skluzavek a nespočet hřišť pro všechny věkové kategorie. Pokud hledáš aktivní odpočinek, vyzkoušej místní skluzavky, ale pokud bys raději odpočinek po náročném dni, doporučujeme tzv. lenivou řeku. Pokud do Dubaje míříš i s dětmi, nesmíš toto místo vynechat!

Dubai Skydive

Srdce až v krku, pořádná dávka adrenalinu a zvýšený srdeční tep. Zažij Dubaj z naprosto jiné perspektivy a vyskoč z letadla ve výšce 4 km nad zemí. Jen nezapomeň na padák!

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    4.7/5 - (4 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru