Connect with us

Dovolené

Proč je dovolená v Turecku pořád super nápad

Proč je dovolená v Turecku pořád super nápad

Nekonečně dlouhé pláže, výhodné ceny špičkových hotelů, famózní jídlo. Dovolená v Turecku se opět vrací na výsluní i mezi českými turisty. Není se čemu divit. Přináší totiž hned několik zásadních výhod. Poměrně krátký let (jen dvě a půl hodiny), téměř každodenní přímé letecké spojení z Prahy nebo Vídně, kvalitní all inclusive služby, výborný poměr ceny a kvality a v neposlední řadě také široký výběr hotelů pro rodiny s dětmi, ale i pro páry a mladé lidi. Pokud sami hledáte nějakou zajímavou nabídku, čtěte dál, něco pro vás máme! 😉

Reklama

Výběr dovolené není vůbec snadná záležitost. Z toho důvodu přidáváme pár rad, na co je v takovém případě potřeba myslet.

1. Tři, čtyři nebo pět hvězdiček?

Hotely v Turecku neodpovídají evropské kategorizaci, proto doporučujeme minimálně 4 hvězdičky. I tady je však potřeba být opatrný, protože ne všechny čtyř a pětihvězdičkové hotely jsou na stejné úrovni a některé pětihvězdičkové hotely mohou být spíše na úrovni lepšího čtyřhvězdičkového ubytování.

2. Transfer z letiště

Tureckou riviérou většinou označujeme oblast od Antalye – Kemer, Tekirova až po město Alanya, které se nachází východně od Antalye. To znamená více než sto kilometrů dlouhé pobřeží. V závislosti na lokalitě je proto potřeba počítat s různou délkou transferu z letiště do hotelu. Pro rodiny s dětmi jsou z pohledu délky transferu ideální letoviska Lara, Kumkoy a Belek – jsou totiž vzdálena pouze 25–30 kilometrů od letiště Antalya.

3. Turecká vs. Egejská riviéra

Zatímco pro Tureckou riviéru jsou typické široké písečné pláže, na Egejské riviéře najdete spíše užší pískové, ale i oblázkové pláže a jehličnany. Pro Egejskou riviéru jsou typická kouzelná historická přímořská městečka, která na Turecké riviéře nenajdete (např. Kusadasi). Na Egejskou riviéru jsou přímé lety k dispozici pouze v některé dny v týdnu, nikoliv každý den. Většinou jde o lety do Izmiru, Bodrumu nebo Dalamanu.

Tip na hotely od našich specialistů

PRO RODINY S DĚTMI:

COOEE Serra Garden ⭐⭐⭐⭐

✔ český delegát

✔ odlet z Prahy

✔ all inclusive

✔ transfer letiště – hotel – letiště

REZERVOVAT DOVOLENOU

PRO DOSPĚLÉ:

Diamond Elite Hotel & Spa ⭐⭐⭐⭐

✔ česky mluvící delegát

✔ all inclusive

✔ transfer letiště – hotel – letiště

✔ odlet z Prahy

REZERVOVAT DOVOLENOU

4. Doporučené fakultativní výlety

1. Vodopád – při troše štěstí můžete vodopád vidět z letadla během přistávání.

2. Město Antalya – moderní město s historickým centrem, úzkými uličkami jako stvořenými pro procházky a deštníkovou ulicí navrch.

3. Největší akvárium na světě (údajně)

4. Pamukkale – unikátní úkaz nacházející se na seznamu památek UNESCO. Jde o nádherný travertinový skalní útvar, který tvoří kaskádovité terasy. Je potřeba se připravit na poměrně velké množství turistů, ale přesto toto místo rozhodně stojí za návštěvu.

5. Starověké město Efes – na tomto místě nebudete věřit, že jste v Turecku. Nejpůsobivější památkou je zřejmě Celsova knihovna. Mezi další zajímavosti města patří toalety s odpadním systémem, obrovské divadlo aj.

V případě, že se vám nepodaří zúčastnit se žádného z fakultativních výletů, vyrazte alespoň na tradiční tureckou zmrzlinu. Nejen, že chutná jinak, ale samotný nákup zmrzliny je často doplněn o malé velké představení ze strany zmrzlináře.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru