Connect with us

Cestopisy

Cesty na dvou kolech – top cyklistické destinace pro rok 2020

Cesty na dvou kolech – top cyklistické destinace pro rok 2020

Patříš mezi skupinku šílenců, které to táhne za každým dobrodružstvím? Neumíš si sám sebe ležet týden na pláži a předvádět prvotřídní nicnedělání? Pokud pro sebe a svého dvoukolového kamaráda hledáš nové pole působnosti a nové výzvy, vyplatí se hodit očkem po těchto 7 místech, která doporučuje pro cyklistiku v roce 2020 Lonely Planet.

Reklama

Siena, Itálie

Mezi cyklisty je Siena známá svou Strade Bianche, závody ještě v brzké sezóně, které se táhnou kopcovitými cestami toho krásného regionu. Cílem je Piazza del Campo. Nasedni na bicykl a projeď se kolotočem vinic a olivových hájů. Čekají na tebe desítky různých cyklistických tras, od méně náročných až po ty pro experty na dvou kolech. Občerstvit se můžeš výborným toskánským jídlem a pohárem vína, které v Itálii samozřejmě nesmí chybět.

Yorkshire, Anglie

I když Anglie ještě stále není rozšířena coby top cyklistická destinace, některé z jejích cest jsou srovnatelné s těmi nejznámějšími v Evropě. Například v prostředí národního parku Dales natrefíš na mnoho strmých kopců, které ti vynahradí délku jiných cyklistických tras. Kopcovitý terén tě po hodince nebo dvou příjemně vyčerpá. Zastavit se můžeš na šálku dobrého čaje a koláči. Za zastávku stojí i město Harrogate, které v roce 2019 hostilo Mistrovství světa v čestné cyklistice. Je totiž známo i koupelemi, v nichž se pořádně zregeneruješ.

Stavanger, Norsko

Představ si jízdu po norských skalnatých a větrných terénech, kolem vodopádů, lesů a fjordů. Stavenger, prosperující město na jihozápadním pobřeží, poskytuje na cyklistické dobrodružství v Norsku skvělý startovací bod. Okolní příroda tě nabije neuvěřitelnou energií. Z přístavu obklopeného dřevěnými budovami se můžeš lodí odvézt na kraj vesničky Lyseboth, kde tě čeká krásný výstup asi 9 kilometrů na členitou plošinu. Odtud vede asi 120-kilometrový okruh kolem fjordu zpět do města.

Girona, Španělsko

Barevné katalánské město někdy připomíná cyklistický resort. Je tu množství kvalitních cyklo-obchodů, průvodcovských společností nebo dokonce kaváren, které dělají speciální donášku pro cyklisty ve městě. Zřejmě i kvůli celoročně příjemnému počasí, tichým cestám, nedalekým horám a blízkosti pobřeží Středozemního moře si mnozí profesionální cyklisté udělali z Girony svůj domov. V tomto koutu Španělska se ale vyplatí i na chvíli z kola sesednout a prohlédnout si kulturní dědictví, nebo ochutnat výbornou místní kuchyni.

Amsterdam, Nizozemsko

Asi není žádnou novinkou, že v hlavním nizozemském městě uvidíš bicykl na každém rohu. Ať už jezdí studenti, bankéři v oblecích nebo staré babičky na nákupech. Dvoukolový prostředek patří mezi místní must-have. Ačkoliv nejde o žádnou namáhavou jízdu v kopcovitých terénech, i během krátkého citybreaku si můžeš vychutnat turistiku v tomto stylu. Zajezdi si mezi slavnými kanály, v parcích nebo bicykl jednoduše využij pro přepravu mezi úžasnými muzei a restauracemi. Stihneš víc a budeš se cítit lépe.

Chihuahua, Mexiko

Pokud si chceš dát trochu zabrat, mexická Chihuahua je tím pravým cyklo místem na rok 2020. Připrav se na dlouhá, ale malebná stoupání lemovaná jehličnatými keříky a pouští. Určitě nevynechej návštěvu Copper Canyon, který je větší a hlubší, než americký Grand Canyon. Z Mexika určitě neodjeď bez toho, abys ochutnal různé pouliční jídlo na cyklo i necyklo cestách.

Vancouver, Kanada

Cyklistická trať s názvem Severní pobřeží (North Shore) ve Vancouveru je legendárním místem pro jízdu na horském bicyklu. Nachází se jen kousek od centra města. Cyklotrasy vedou mezi starými červenými cedrovými stromy, doplněné výstavními mosty a kyvadlovými houpačkami. Hory Mount Fromme a Mount Seymour jsou domovy nejznámějsích a nejtěžších tras. Najde se tu ale i množství jemnějších cest pro méně zdatné cyklisty.

Zdroj informáci: lonelyplanet.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru