Connect with us
Německo

Cestopisy

Co stihnout za 3 dny v Bavorsku: Tato místa musíte zažít!

Co stihnout za 3 dny v Bavorsku: Tato místa musíte zažít!

Jak si užít prodloužený víkend v německých horách? Pokud jste stejnými milovníky hor a přírody jako my, určitě nevynechejte ani jedno z níže uvedených míst. Od koupání v křišťálové vodě přes magické vodopády až po výstup na německé Alpy, to vše lze stihnout za tři dny. Všechno jsme zachytili i ve VIDEU, které naleznete na závěr článku.

Reklama

Ideálním výchozím bodem pro výlety v bavorské přírodě je horské městečko Garmisch-Partenkirchen. Dá se tam jednoduše a rychle dostat buď z německého Mnichova nebo rakouského Innsbrucku během hodiny.

1. den: Jezero Eibsee a nejvyšší vrch Německa

Pokud si představujete čirá alpská jezera jako z obrázku, přesně takovým je Eibsee. Nachází se jen nedaleko od Garmisch-Partenkirchen a leží přímo pod nejvyšším štítem Německa – Zugspitze. Dostanete se k němu krátkou procházkou hned u základny lanovky, která vás na Zugspitzu vyveze za zhruba 50 eur. Výstup na Zugspitze jsme tentokrát i kvůli časové tísni vynechali. Jelikož by bez využití lanovky trval více než jeden den, výhledy na něj jsme si užili ze šlapadla, které jsme si u jezera Eibsee půjčili za přibližně 20 eur. Jezero mělo příjemnou teplotu, proto jsme do něj neváhali skočit. Vychytali jsme krásný slunečný den a panoramatické pohledy na nejvyšší pohoří Německa stály za to. Pro začátek docela kvalitní zážitek. Posuďte sami.

TIP:

Zugspitze je nejvyšším štítem Německa. Pokud plánujete během výletu náročnější turistiku, určitě si předem pořiďte nocleh na jedné z horských chat. Tou nejvýše položenou je Münchner Haus ve výšce 2 959 m.n.m. Chata je však většinou vybookována na půl roku dopředu. Ať už plánujete náročnější výstup via ferratou nebo pěší 2denní túru, určitě se pořádně připravte, počasí v Alpách je nevyzpytatelné a výstup časově náročný.

Eisbee, Bavorsko, Německo

Soutěska Tiesňava Partnach

Majestátní soutěska je autem jen půl hodiny vzdálená od městečka Garmisch-Partenkirchen. Zavede vás k ní upravená cesta z rozlehlého parkoviště, které určitě nepřehlédnete. Projíždět budete vedle milých celodřevěných chat a po cestě uvidíte i něco z místního „farm life“. Přechod soutěskou stojí 6 eur, investice se ale určitě vyplatí. Masivní vodopád tyrkysové barvy se valí mezi obrovskými skalami a vy procházíte přírodně vytvořeným tunelem.

Doporučujeme na konci tunelu zvolit cestu přes vodopád, místní ochrankář vám na závěr poradí, kterou pěšinkou se vydat. Čekají vás krásné výhledy. Máte-li strach z výšek, cestu zvažte, při sestupu směrem k parkovišti je totiž strmé klesání, které může způsobit závratě. Na výlet do Partnach Gorge si určitě vyhraďte alespoň 3 hodiny.

Partnach, Bavorsko, Německo

2. den: Pohádkový zámek Neuschwanstein

Německý Disneyland je na seznamu snad každého vášnivého cestovatele. My jsme se rozhodli probádat architekturu zámku jen zvenčí. Zaparkovali jsme ve vesničce jménem Schwangau hned u místní „Biergarten“ – tradiční německé pivnice. Po asi 20minutové chůzi po asfaltové cestě vedle pasoucích se „milka“ krav s výhledem na zámek, jsme narazili na první tabuli s označením. Po cestě na zámek vás bude provázet pohled na vodopád Pollatschlucht, který teče pod zámkem.

Následovali jsme značky, které nás zavedly k mostu Marienbrücke. Připravte se, na výstup na most si počkáte v řadě. Focení zámku z mostu komplikuje množství turistů, proto doporučujeme přejít přes most a vydat se k „tajnému spotu“, který už samozřejmě dávno není tajný. Vyjít na kopec nad zámkem vám potrvá asi 30 minut, určitě se však vyplatí udělat si tu piknik, případně počkat na západ slunce.

My jsme se v podvečer rozhodli zajít k vedlejšímu zámku – Hohenschwangau, kterým se prý Ludvík II. při stavbě Neuschwansteinu inspiroval. Zámek se nachází v údolí hned u jezera Alpsee. Když budete mít stejné štěstí jako my, místní vám možná zahrají i bavorské hitovky v krojích. Po cestě k autu se určitě zastavte i v Biergarten ve Schwangau, na pivo si počkáte, ale preclíky se sýrovou omáčkou zde chutnají lépe než kdekoliv jinde.

Hrad Neuschwanstein.
Neuschwanstein

3. den: Hřebeny Mittenwaldu

Nebo i ráj třítisícovek. Je už jen na vás, jestli si zvolíte adrenalinovou via ferratu, méně náročnou turistiku, nebo jen vyhlídkovou cestu lanovkou nahoru a zpět. My jsme si samozřejmě zvolili tu náročnější 10hodinovou cestu po hřebenu hor Mittenwaldu. Výstroj jsme si půjčili den před výstupem v Garmisch-Partnerkirchen, a stálo nás to 25 eur na osobu. Při výstupu jsou pasáže, které zvládnete i bez jištění, trasa je hodnocena jako level A/B, určitě si však přibalte rukavice, budete je u řetězovek potřebovat.

  • Více o plánování a výstroji potřebné k této ferratě se dozvíte i na @jesikazakova

Pokud byste si zvolili vyhlídkový výlet, rovnou se před vámi rozprostře kouzelný výhled na Alpy. Cesta lanovkou stojí 25 eur, po cestě dolů se však doporučujeme zastavit v místní horské chatě – Brüsteinn, kde se občerstvíte bavorskými specialitami a vychutnáte si panoramatický výhled.

Tip na závěr: Pokud byste se rozhodli putovat cestou dolů až k parkovišti po svých pod lanovkou, v lesíku se vám pravděpodobně podaří potkat „mittenwaldského“ oslíka s kůzlatkami. Naše kamarádka nás na to upozornila už při výstupu, oslíka viděla prý na stejném místě i pár let dozadu. Milé zpestření výletu, v Bavorsku se totiž nemusíte bát medvědů, ani jelenů v říji.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Jesika začala psát o svých cestách už během studia na Slovensku. Hned po ukončení školy se vydala na léto do Ameriky, později žila na Novém Zélandu, projela kus Evropy, Austrálie i Asie a momentálně organizuje eventy v kanadském Banffe. Miluje horské prostředí, ale často ji najdete pátrat i po dobrodružstvích kolem sopek, v džungli nebo v tuk-tuku.

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

PECKA DNE: Španělská Zaragoza se snídaní ve 4* hotelu od 5 490 Kč https://t.co/qZx2FrzYBi22 hodinami dozadu
Hotel Srdiečko. Jižní svahy Nízkých Tater vás obklopí srdečností https://t.co/AM7QGr349D1 dnem dozadu
HAPPY HOUR s Pelikánem: Rezervuj citybreak nebo pobyt na Slovensku se slevou až 1 200 Kč https://t.co/TrIb3rcoLv1 dnem dozadu
AKČNÍ LETENKY: Mallorca, Benátky, Bari a další od 463 Kč https://t.co/vcgOxhAr2T1 dnem dozadu
Poznej Peru! Letíš z Vídně nebo Prahy od 15 990 Kč včetně odbaveného zavazadla https://t.co/00KVWVeWyt1 dnem dozadu
Leť do Dubaje s Emirates a získej vstup do Aquaventure Waterpark zdarma https://t.co/nHoY5PIuz6 #novinky1 dnem dozadu
Ušetři s mKartou Svět: výběry zdarma, výhodné kurzy a až 10 % zpět za platby mobilem v zahraničí https://t.co/4KOaIaxi6P1 dnem dozadu
HAPPY HOUR s Pelikánem: Rezervuj citybreak nebo pobyt na Slovensku se slevou až 1 200 Kč https://t.co/TrIb3rtZD32 dny dozadu
PECKA DNE: Dovolená v Dubaji včetně snídaní od 8 290 Kč https://t.co/ShfZlSfxFJ3 dny dozadu
Bangkok s aerolinkami Saudia už od 6 590 Kč: hlavní sezóna a 23kg zavazadlo https://t.co/uOow33sVVJ3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru