Connect with us
Moskevský kreml

Koronavirus

Cestování do Ruska: Čechům je opět povolen vstup, stačí PCR test

Cestování do Ruska: Čechům je opět povolen vstup, stačí PCR test

Česká republika byla již začátkem září zařazena mezi země, jejichž občané mohou vstupovat do Ruska bez ohledu na účel cesty. Na občany ČR se již nevztahují žádné restrikce.

Reklama

Ke vstupu do Ruska je potřebné:

  • platný pas,
  • vízum (konkrétní podmínky udělení vstupních víz je nutné konzultovat s ruským velvyslanectvím v Praze),
  • PCR test na COVID-19, ne starší 72 hodin (v anglickém nebo ruském jazyce, potvrzení o negativním výsledku je vhodné mít vytištěné),
  • vyplněný dotazník (je rovněž k dispozici v letadle či po příletu do Ruska).

Povinnost negativního testu platí pro všechny cizince včetně diplomatů. Test je nutné předložit před vstupem do letadla směřujícího do Ruska, rovněž při tranzitu nebo na ruské hranici. Cizinci přijíždějící do Ruska za prací musí zůstat ve 14denní izolaci. Výjimka z testů pro osoby, které prodělaly COVID-19, nebo pro očkované, se neuplatňuje.

Mezinárodní tranzit v Moskvě je možný do 24 hodin pouze po předložení letenky do následné destinace a platného negativního PCR testu.

Návrat zpět do Česka se řídí pravidly cestovatelského semaforu.

Moskva

Rusko dalo zelenou letům z Česka

6. září 2021 byla znovu obnovena letecká a jiná doprava mezi Ruskem a Českou republikou. Aerolinky Aeroflot v současné chvíli operují 7 letů týdně mezi Prahou a Moskvou, do Petrohradu létají z pražské základny 2krát týdně. Letový řád ovšem momentálně není stabilní, v jednotlivých dnech se liší, aby se pokrylo co největší množství tranzitních letů.

Následně 21. září byly obnoveny i lety mezi Ruskem a Egyptem a Tureckem z letišť ve městech Čita, Magadan, Murmansk a Pskov.

Rusko přerušilo letecká spojení se zahraničím loni v březnu z důvodu pandemie. S postupnou obnovou letů začalo v srpnu minulého roku.

Akční letenky do Ruska

Zdroj: mzv.cz, Reuters

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru