Connect with us
Praha

Koronavirus

Nouzový stav v ČR skončí 11. dubna a s ním i omezení volného pohybu lidí

Nouzový stav v ČR skončí 11. dubna a s ním i omezení volného pohybu lidí

Vláda ČR už nemá v plánu žádat o prodloužení nouzového stavu, který tak skončí 11. dubna 2021 v noci z neděle na pondělí. Podle Jana Hamáčka, šéfa ústředního krizového štábu a ministra vnitra, už vzhledem k současnému stavu epidemie covid-19 nebude jeho prodloužení nutné. Vládní opatření jako například omezení cest mezi okresy či zákaz nočního vycházení tak přestane platit. Případaná další omezení budou vyhlašována přes pandemický zákon.

Reklama

Od skončení první vlny epidepie koronaviru trvá nouzový stav nepřetržitě od 5. října 2020, byť v polovině února byl po odmítnutí poslanců vyhlášen na žádost hejtmanů. Váže se na něj většina vládních opatření proti šíření onemocnění covid-19 a s jeho ukončením tak nebude dále možné například omezovat volný pohyb lidí.

Od pondělí otevřou některé obchody a do škol se vrátí část žáků

Současně s umožněním cestovat mezi okresy či zrušením zákazu nočního vycházení se od 12. dubna plánují i další uvolňování. Otevřou se papírnictví, obchody s dětským oblečením a obuví. Do školek se vrátí předškoláci a do škol zase žáci prvního stupně, které čeká tzv. rotační výuka. Po týdnu se jim bude střídat výuka z domu s klasickou výukou ve škole.

Otevření čeká i čistírny, prádelny, záměčnictví, opravny zařízení pro domácnosti nebo bude možné nakoupit náhradní díly pro auta. Na dvacet procent kapacity mohou být dále provozovány venkovní prostory zoologických a botanických zahrad a ani farmáři nepřijdou zkrátka. V omezeném režimu bude od pondělí možné navštívit i farmářské trhy.

Další uvolňování koncem dubna

Server ČT24 uvádí, že na základě dřívějších vyjádření Jana Hamáčka se očekává, že koncem dubna by mohlo dojít k dalším uvolňováním. Tentokrát by se mohla týkat provozoven služeb, obchodů či zahrádek restaurací.

Praha

Zdroje: ct24.ceskatelevize.cz, irozhlas.cz

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Cestování do Španělska: cestujícím z nerizikových oblastí stačí vyplněný formulář https://t.co/QxInBIdJvX #koronavirus9 hodinami dozadu
PECKA DNE: All Inclusive v Ras Al Khaimah od 32 494 Kč. TOP pro rodiny s dětmi https://t.co/9GWTRLWWzy10 hodinami dozadu
EXPO 2020 Dubai: vše, co je třeba vědět, na jednom místě (průvodce, program, ceny) https://t.co/87immItGvq10 hodinami dozadu
Podzim na Maltě? Vyzkoušejte její trumfy ještě letos! https://t.co/14Ue9PpcDL12 hodinami dozadu
Cancún z Německa od skvělých 6 590 Kč! Termíny na hlavní sezónu https://t.co/gMkpe10c3y14 hodinami dozadu
Kuba od 15. listopadu opětovně otevře hranice turistům https://t.co/yirWG1GwXK #koronavirus14 hodinami dozadu
Každý měsíc jiná atrakce: k letence Emirates nyní vstup na DUBAI FRAME zdarma! https://t.co/r13jlqXJyI #letenky15 hodinami dozadu
Každý měsíc jiná atrakce: k letence Emirates nyní vstup na DUBAI FRAME zdarma! https://t.co/r13jlqXJyI #novinky15 hodinami dozadu
Podzimní Milán z Vídně nebo Prahy od 702 Kč https://t.co/tnhwOv3e5J16 hodinami dozadu
Emiráty, Portugalsko i Kuba. Které země očkují nejrychleji? Koukni na žebříček https://t.co/UAJXUFFxRx #koronavirus16 hodinami dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru