Connect with us

Cestopisy

Caño Cristales: Řeka, která k nám unikla z ráje

Caño Cristales: Řeka, která k nám unikla z ráje

Řeka Caño Cristales dostává od lidí spoustu přezdívek. Žádná ale není tak trefná, jako „tekutá duha“. Okouzlí vás totiž až pěti barvami, kterými zejména od září do listopadu hraje. Chcete poznat jednu z nejkrásnějších řek na světě? Tak s námi pojďte do Kolumbie navštíviť Caño Cristales!

Reklama

Vodopády na řece Caño Cristales

Tekutá duha

Unikátní souhra barev je způsobena několikanásobnou kombinací všech možných přírodních prvků. V době mezi suchým a deštivým obdobím se nejintenzivněji vybarvuje rostlina s názvem Macarenia clavigera, která zajišťuje sytě červené odstíny řeky Caño Cristales. Ty následně doplňuje žlutý písek, zelené řasy, modrá voda a tmavé skály. Dohromady opravdu tvoří na první pohled tekutou duhu, kterou neuvidíte nikde jinde na světě. Navíc si v Caño Cristales můžete užít nerušené koupání, protože v řece údajně nežijí téměř žádní tvorové. A věřte nám, že vám to bodne po tom, co se budete za touhle kráskou brodit blátem a jinými přírodními nástrahami.

Příroda v okolí Caño Cristales.

Jak se dostat ke Caño Cristales?

Lokalita poblíž řeky Caño Cristales byla na několik let uzavřena kvůli ozbrojeným konfliktům a strachu z nadměrného turistického zájmu. Od roku 2009 nám ale byly brány znovu otevřeny. Pokud se ke Caño Cristales chcete podívat i vy, připravte se na to, že to není jako nastoupit ráno v Praze na letadlo a v poledne už obědvat u Eiffelovky. Nejdřív se musíte dostat do města La Macarena, v regionu Meta. Určitě doporučujeme využít místní menší letadla, protože jet třeba z Bogoty přes dvacet hodin v autě určitě není pro většinu z nás lákavé. Aby to ale nebylo příliš snadné, z Bogoty tam toho moc a velmi často nelétá. Pokud máte konkrétní termín a tlačí vás čas, absolvujte let do města Villavicencio, odkud se dá chytnout letadlo do La Macareny. Tam už najdete hned několik agentur, které vám poskytnou průvodce. Ten vás pěšky, na koni nebo na oslech dovede až do hornatého národního parku Serrania de la Macarena, kde se řeka Caño Cristales nachází. Množství turistů, kterým je dovoleno oblast navštívit je omezené, a proto se doporučuje objednat si průvodce předem. Návštěvníkům tam není dovoleno přenocovat, ani si připravovat jídlo na ohni.

Příroda v okolí Caño Cristales.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    3/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Cestování je láska, to Lenka ví už dlouho. Hlavu jí zamotalo Slovinsko, Japonsko, Austrálie, Jihovýchodní Asie, ale i Spojené státy americké, které procestovala křížem krážem. Při první příležitosti v práci žadoní o další dovolenou, protože s oblibou tvrdí, že cestování lidem otevírá oči. A není nic krásnějšího než objevovat, že existuje i svět mimo naši komfortní zónu.

Nahoru