Connect with us
LOT Boeing 787 Dreamliner

Cestopisy

Reportáž: LOT Boeing 787 Dreamliner Premium Economy

V květnu 2018 začne létat LOT Polish Airlines z Budapešti do New Yorku a Chicaga. Na slavnostním ohlášení nových přímých linek z Maďarska do Ameriky Pelipecky samozřejmě nemohly chybět! Po oficiální tiskové konferenci, která se konala v eventových prostorách terminálu č.1, budapešťského letiště, jsme odletěli do Varšavy na palubě nejnovějšího Boeingu 787 Dreamliner společnosti LOT, abychom vyzkoušeli, jaký servis budou cestující z Budapešti do USA mít (pozvánku na tiskovou konferenci a letenky do Varšavy obstarala společnost LOT).

Reklama

Do Varšavy novým Boeingem 787 Dreamliner

Let z Budapešti do Varšavy trvá necelou hodinu. Boeing 787 Dreamliner pojme na palubě 252 pasažérů, z toho 18 v Business Class, 21 v Premium Economy a 213 v Economy Class. Konfigurace sedadel v Premium Economy je 2-3-2, což je na jednu řadu o dvě sedadla méně než v Economy Class (3-3-3).

Letadlo společnosti LOT na dráze

LOT Premium Economy

Jelikož šlo o nejnovější přírůstek do flotily společnosti LOT, letadlo bylo velmi čisté a přímo vonělo novotou. Na palubě Dreamlinerů společnosti LOT dominuje modrá barva, interiér je jednoduchý a funkční a křesla pohodlná. Zatím co v Business Class se sedadla dají sklopit do vodorovné polohy, v Premium Economy jsou v porovnání s běžnou Economy Class sedadla širší a nechybí ani podložka na nohy. Cestující v LOT Premium Economy se mohou těšit i na vylepšená jídla, komfortní balíček, větší zavazadlo, rychlostní odbavení nebo přednostní nástup do letadla.

Všechna sedadla jsou vybavena moderním zábavním systémem, který cestující ocení hlavně při transatlantických letech a zároveň je každé ze sedadel vybaveno elektrickou zásuvkou pro nabíjení mobilních telefonů, laptopů nebo jiné elektroniky.

LOT Business Class

LOT Business Class

LOT Premium Economy

LOT Premium Economy

LOT Economy Class

LOT Economy Class

LOT Economy Class 1

LOT Economy Class

Jídlo na palubě

Cestujícím v Premium Economy se věnovaly dvě letušky, které ještě před odletem nabízely šampaňské a jiné nápoje na přivítanou. Po bezpečnostním videu následovalo krátké rolování na dráhu a odlet do Varšavy. Jelikož šlo o velmi krátký let, podávaly letušky jídlo hned po odletu.

Let sice trval pouhých 50 minut, LOT však jídlem nešetřil a v Premium Economy mohli cestující vybírat ze dvou hlavních jídel. Z ryby nebo z vepřového. Hlavní jídlo doplňoval lehký salát i vynikající čokoládový mousse, který nás přímo nadchl. Ryba byla trochu sušší, za to salát naprosto čerstvý a dezert jako jedna báseň. Celkově hodnotíme jako dobré.

Jídlo na palubě společnosti LOT

LOT Business Class

Zpět do Varšavy jsme letěli regionálním turbovrtulovým letounem Bombardier Q400 v Business Class a vyzkoušeli jsme všechno, co tato třída nabízí. Business pasažéři si před samotným odletem mohou odpočinout v luxusním salónku společnosti LOT, který je rozdělený do vícero částí. Najdete tu hlavní místnost se snack barem, restauraci a relaxační místnost. Novinkou je wellness, ve kterém jsou cestujícím k dispozici i masáže. Každá z nich trvá přibližně 30 minut a vzhledem k velkému zájmu je potřeba objednat se dopředu.

LOT Show Room Business zázemí LOT Relaxační křesla Business zázemí společnosti LOT Masážní pult LOT

Reporting: Kristína Kovácsová

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru