Connect with us

Tipy

Létající 5* hotel: Vítejte v business class Emirates!

Létající 5* hotel: Vítejte v business class Emirates!

Aerolinky Emirates patří mezi to nejlepší, co v komerčním leteckém businessu vyzkoušet. Už v ekonomické třídě se budete cítit výjimečně, a co teprve taková business nebo dokonce první třída? Při cestách do Asie nebo Afriky si neumíme představit lepší možnost. Pojďte se společně s námi podívat, co všechno vás čeká, když si rezervujete business class letenku od Emirates.

Reklama

Když si vybíráte z toho nejlepšího: Boeing 777 vs. Airbus A380

Pokud chce český turista cestovat s Emirates, může si vybrat, zda letět z Prahy, Vídně nebo i takové Budapešti. Všechny lety Emirates z Evropy samozřejmě směřují nejprve do Dubaje a odtud, podle finální destinace, můžete letět super moderním Boeingem 777 nebo největším dopravním letadlem na světě, dvouposchoďovým Airbusem A380. Vybrat z těchto dvou letadel vítěze si netroufneme. Každé má své fanoušky a každé nabízí z business třídy odlišný zážitek. A víte co, zkuste si prohlédnout vnitřek obou modelů a uvidíte sami:

Výjimečné služby už na letišti

Když letíte business třídou, dovolená začíná příchodem na letiště, business cestující mají na některých letištích vyhrazen vlastní vstup a samostatné odbavovací přepážky, takže na check-in a odevzdání zavazadla téměř vůbec nečekáte.

Po bezpečnostní kontrole můžete jít čekat na své letadlo do komfortního business salónku na letišti. Vy, jako business cestující, máte vstup zdarma. Můžete si vychutnat čekání na letadlo u jídla, kvalitního pití, čerstvých novin a vysokorychlostního připojení k internetu. Mnohé business salónky vám nabízí též masážní křesla, případně masáže, oddychovou zónu s lehátky, sprchy, kino atd. Když cestujete s Emirates, vždy si dopředu zkontrolujte, jaké letiště vás čeká, a které salonky máte v ceně. Většinou jsou to ty nejlepší a nejluxusnější.

Navíc, v mnohých destinacích po světě pro vás Emirates zabezpečí v případě business letenky i odvoz na letiště soukromým transferem. Ten si ale třeba objednat.

Do letadla speciálním vchodem

Jakmile nastoupíte na palubu Boeingu 777 nebo Airbusu A380 speciálním vstupem, vyhrazeným jen pro business cestující, tušíte, že toto bude něco nezapomenutelného. Aperitiv v podobě drahého šampaňského na přivítanou, milé úsměvy letušek a luxusní prostory business kabiny.

Výjimečné jídlo a pití

Z vašeho místa na sezení se stlačením tlačítka stane během pár sekund plnohodnotná postel, v multimediální výbavě si zvolíte film, který běžel v kině teprve nedávno, k tomu vám přinesou ochutnat to nejlepší u aktuální nabídky vín a cognaců, lehký snack a cesta domů se může začít. Pokud vám jídlo v ekonomické třídě Emirates lahodí, v business budete menu milovat 3x víc.

Multimediální zábava v HD

Obrovská nabídka filmů, seriálů a multimediální zábavy na obrovském LCD displeji. V business třídě Emirates můžete sledovat živé vysílání sportovních přenosů, sledovat aktuální dění na světě nebo budete poslouchat skladby nejposlouchanějších světových interpretů.

Bar v oblacích

Když poletíte Airbusem A380, zažijete v business třídě bar, který ve světě letadel nemá obdoby. Najdete tu jen prémiové značky sektů, exkluzivní vína, top koktejly s tajnou recepturou a nakonec i teplé nebo studené snacky. Pokud cestujete první třídou, barman před vás bez vyzvání postaví lahev drahého a lahodného šampaňského Don Perignon a čokoládový dezert. No a pak si nedejte!

P.S.: Sbírat míle se vyplatí

Míle v Emirates fungují jako věrnostní program. Na stránce letecké společnosti Emirates je potřebné se zaregistrovat do programu Emirates Skywards. Na svém kontu pak můžete sbírat míle Skywardas, které se dají uplatnit jako „bonusové meny“. Získáte je zakoupením letů společnosti Emirates a flydubai, ale i v tom případě, pokud jsi klientem jejich celosvětových partnerských společností, včetně bank, autopůjčoven, hotelů, obchodů a společností, působících v oblasti životního stylu.

Sbíráte ale i statusové míle, na základě kterých poté získáváte různé úrovně členství (modré, stříbrné, zlaté a platinové). Tyto můžeš získat výlučně za lety Emirates a flydubai, od jejich partnerů ne.

Na co je to dobré? Čím máte vyšší status členství (to jsou statusové míle), tím máte vyšší povolený limit na zavazadlo. Stříbrní získávají 12 kg, zlatí 16 kg a platinoví 20 kg navíc. Můžete získat i slevu nebo volný vstup do salónků na dubajském letišti. Míle umožňují i přesun do vyšší třídy s minimálním počtem 9 000.

Přeloženo z Pelipecky.sk.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru