Connect with us
Tipy na výlet v Bukurešti

Cestopisy

Bukurešť tě mile překvapí! Tipy na výlet

Bukurešť tě mile překvapí! Tipy na výlet

Kdyby nebylo levných letenek do hlavního města Rumunska, nejspíš bych se sem hned tak nepodívala. Od Bukurešti jsem neměla velká očekávání. Jediné, co jsem předpokládala, bylo, že služby a gastronomie budou levnější než v jiných evropských městech. Nakonec jsem z Bukurešti odjížděla více než spokojená.

Reklama

Bukurešť je skvělé město, bohaté na noční život. Lidé tu jezdí bláznivě a na cestách si třeba dávat opravdu pozor. Ve městě moderní výškové budovy nenajdeš. Buď jsou tu stavby ještě z dob socialismu, nebo nezvyklé kostely či instituce. Co se mi ale líbí je, že Bukurešť jde po gastronomické stránce dopředu a přizpůsobuje se moderním trendům.

Co vidět v Bukurešti?

Ze začátku jsem neměla ani ponětí, co se dá v Bukurešti vidět. Později jsem zjistila, že se pyšní vítězným obloukem, který je téměř totožný s tím v Paříži. Srdce mi zaplesalo a já postupně objevovala nová a nová zákoutí. Co nejkrásnějšího tedy Bukurešť nabízí?

Vítězný oblouk

Oblouk se nachází na okraji města, v těsné blízkosti krásného rozlehlého parku, takže cesta sem se rozhodně vyplatí. V okolí oblouku není ani moc turistů, proto si ho můžeš užít jen za společnosti troubících aut.

Tipy na výlet v Bukurešti

Knihkupectví Cărturești Carusel

Možná ho znáš z fotek. Nádherně knihkupectví, které i naživo vypadá jako z obrázku. Láká nejen milovníky knih, ale i turisty, kteří si chtějí tuto nádheru prohlédnout. Obchod má několik pater a na zcela nejvyšším se nachází kavárna.

Tipy na výlet v Bukurešti

Parlament

Rumunský parlament mi vzal dech. Nádherná, obrovská budova, která je působivá i v noci. Je sídlem obou komor rumunského parlamentu a druhou největší budovou na světě.

Rumunské Athenaeum

Sídlo Rumunské filharmonie patří k nejvýznamnějším architektonickým památkám v Bukurešti. Není se čemu divit, je nádherná. V okolí je množství laviček k odpočinku a zeleň.

Pasáž s barevnými deštníky

Svou deštníkový alej má již téměř každé třetí město. Bukurešť není výjimkou. Deštníky jsou situovány ve velmi příjemné pasáži s kavárnami, proto se dostala na můj seznam.

Kromě památek je Bukurešť městem parků, najdete je tu na každém rohu a některé jsou opravdu obrovské. Pro mě jsou dvěma nejkrásnějšími parky Cismigiu a Regel Mihai. V obou se nacházejí jezera a pronajímají loďky.

Kde jíst?

Jak jsem zmiňovala, co se týče gastronomie, Bukurešť jde s dobou, proto ti dám pár tipů na skvělá bistra a místa na dezert.

Snídaně

Doporučuji bistro SIMBIO a Frudisiac, obě měla nabídku velmi chutných snídaní a brunchů. Frudisiac se sice nachází trošku dál od centra, ale za tu snídani to rozhodně stojí. Můžeš to spojit s cestou k vítěznému oblouku, jako my. Bistro SEBI je od centra vzdáleno asi 15 minut pěšky v tiché, špinavější čtvrti, ale nenech se odradit. Podnik je situován v zahrádce za domem, má mnoho místa k sezení a krásné prostředí. Skvělé ceny jsou samozřejmostí.

Pro info: My jsme za dvě snídaně s nápoji platili cca 14 €. (cca 355 Kč).

French Revolution

Nejde sice o typický rumunský dezert, ale musím se s vámi podělit o tuto sladkou bombu. Jeden koláček vychází v přepočtu asi na 3,50 € (89 Kč), ale rozhodně stojí za to.

Bistro La Etaj

Růžová kavárna na střeše hotelu. Můžeš si vybrat růžové prostředí uvnitř nebo příjemnou terasu s výhledem na parlament. Za mě jsou obě volby skvělé. V nabídce mají několik cocktailů, snacků, či hlavních jídel. A obsluha tip-top!

Tipy na výlet v Bukurešti

Noční život

V Bukurešti to žije. My jsme například v pondělí celou noc prakticky nespali, protože nedaleká diskotéka hrála asi do páté ráno. V úterý se to už uklidnilo. Město je živé i přes den. Na barové ulici se to hemží pastmi na turisty a vítači svolávají kolemjdoucí do svých podniků. Mé tipy, kam jít na pivo či drink, jsou následující:

Rooftop bar Pura Vida

Bukurešť má několik barů na střeše. My jsme zvolili tento příjemný na střeše hostelu, který měl kromě přijatelných cen i pěkný exteriér.

The Urbanist

Přestože v nabídce neměli žádné točené pivo, zato těch lahvových a plechovkových měli mnoho. Krásný interiér, posezení v okně a milá obsluha.

Tipy na výlet v Bukurešti

Shoteria

Nazvu ho „bar na stojáka“. Většina lidí si sem přišla jen vypít shot a odešla. My jsme u baru stáli dobrou hodinu a ochutnávali, co se dalo. Pestrá nabídka chutných shotů různých kombinací, za krátkou zastávku to rozhodně stojí.

Doprava

A ještě pár užitečných tipů na závěr: Letiště je vzdálené asi 20 kilometrů od centra. Cesta autobusem trvá necelou hodinu a lístky stojí asi 50 centů (kupují se v automatu před letištěm a musíte si zakoupit i kartu na autobus. Celá doprava v Bukurešti je prý velmi chaotická, pokud jde o kupování lístků). My jsme zpět použili aplikaci Bolt (i když se autobus opozdil o více než 20 minut), který nás vyšel pouze 8 eur. Na letišti jsme byli přibližně za 30 minut. Po Bukurešti kromě autobusů a tramvají jezdí i metro.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru