Connect with us
Malý dárek

Cestopisy

Dárkový poukaz pro bráchu na Vánoce? Naděl mu cestovatelský zážitek místo dalších ponožek.

Sourozenecké pouto je jedním z těch nejsilnějších, které v životě můžeš zažít. To ale neznamená, že ti brácha nikdy nemůže lézt pekelně na nervy. To jsou věci, který každý sourozenec musí znát. Když přijde potom na otázku výběru dárku, může ti z toho jít až hlava kolem. Podaruj bratra i sebe jedním dárkem. Kup mu dárkový poukaz v hodnotě již od 500 Kč a zabiješ dvě mouchy jednou ranou. On dostane parádní příspěvek na vysněnou letenku nebo dovolenou, no a ty si od něj na těch několik dní trochu odpočineš. Ne, vážně, tohle jsme trochu odlehčili. Nelámej si hlavu s tím, co bratrovi koupit pod stromeček a jednoduše mu dej na výběr, jaké zážitky si chce přidat do sbírky. Nikdo totiž nechce pod stromek dostat dvoje páry ponožek, jako minulý rok jenom v bledě modrém. S poukazy od Pelikána, zkrátka neuděláš chybu! Nevíš si přesně rady, k čemu by mu takový poukaz byl? Potom se podívej na našich pár tipů.

Reklama

Přispěj mu na parádní párty v Budapešti

Budapešť je metropole známá hlavně díky svým krásným památkám, ať už se jedná o Budínský hrad, Rybářskou baštu, Baziliku sv. Štěpána nebo ikonickou budovu parlamentu. Co ti možná ale uniklo, je to, že Budapešť je město jako stvořené na parádní párty s přáteli. Říkají ti něco tzv. Ruin Pubs? Jedná se o původně opuštěné budovy, kterých se ujali místní nadšenci, aby je proměnili do originálních kaváren, restaurací, barů a klubů ve stylu udělej si sám a každý večer to tu žije o sto šest. Ten snad vůbec nejoblíbenější a zároveň největší je ruin pub s názvem Instant. Komplex místností, ve kterých hraje pokaždé jiný hudební styl, a které jsou různě vyzdobené je ideálním místem pro bezva párty pro tvého bratra a jeho kamarády. Z osobní zkušenosti můžeme doporučit všemi deseti! Přispěj mu dárkovým poukazem a bude už na něm, jestli ho využije čistě na letenku nebo jestli se rozhodne pro celý pobytový balíček.

Budapešť v noci s dlouho expozicí

Pošli ho zažít pořádnou divočinu

Jestli tvůj brácha není moc divočák na parketu, ale má rád divočinu v pravém slova smyslu, můžeš ho poslat objevovat lidmi téměř nedotčená místa, kde si pročistí hlavu a zjistí, co v něm je. Ideálním místem pro nekonečné toulky nádhernou přírodou je stále nedoceněná Gruzie. Právě tady může ochutnat ty nejlahodnější a nejtradičnější pokrmy, které mu dodají sílu na horské výšlapy nebo dlouhé projížďky gruzínskými údolími, které z vrcholů střeží místní kláštery nebo vesničky. Jestli je tvůj bratr vášnivý fotograf, o to líp! Ať už v samotném Tbilisi, nebo kdekoliv jinde v zemi, najde nespočet míst, které se přímo vybízí k dechberoucím fotkám, se kterými se ti potom může škodolibě chlubit přímo do obličeje. I tady si může vybrat, jestli mu stačí pouhá letenka s tím, že si ubytování zařídí sám, nebo si vybere pohodlnější variantu v podobě leteckého pobytu v Tbilisi.

Dopřej mu nezapomenutelnou exotiku

Patří tvůj bratr mezi opravdové dobrodruhy a rád objevuje ty nejvzdálenější kouty naší planety? Co mu takhle přispět na letenku nebo pobyt v některé z exotických destinací? Je jedno jestli to bude kombinace krásných pláží a strmých skalisek na Phuketu, surfování na vlnách a jízda vlakem skrz ostrov na Srí Lance nebo třeba dovolená v honosné Dubaji. Nabídka je pestrá a každý si vybere to své.

Jízda vlakem na Srí Lance


Dárkové poukazy od Pelikan.cz najdeš ZDE


 

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru