Connect with us

Koronavirus

British Airways uzemní všechny Jumbo Jety. Boeing 747 kvůli koroně končí!

British Airways uzemní všechny Jumbo Jety. Boeing 747 kvůli koroně končí!

British Airways se rozhodly ukončit provoz všech svých velkokapacitních letadel Boeing 747. Legendární dvoupodlažní Jumbo Jety tak kvůli koronakríze upadnou do zapomnění. British Airways byly s 31 modely ve flotile největším provozovatelem těchto strojů na světě.

Reklama

Návrat je velmi nepravděpodobný

Stroje Boeing 747 tvořily více než 10 procent celkové flotily British Airways, aerolinie se rozhodly je vyřadit z provozu s okamžitou platností. Dopravce také uvedl, že nízká poptávka po některých leteckých linkách způsobila, že velkolepá „královna nebes“ se už asi nikdy nevrátí do komerčního provozu British Airways.

Sedm-čtyři-sedm nekončí jen v rámci British Airways. Výrobce letadel Boeing se po přibližně 50 letech rozhodl ukončit výrobu Jumbo jetů. Poslední model 747-8 vzlétne z továrny v Seattlu v roce 2022.

Královna nebes létá již 50 let

Boeingy 747 létají v komerční dopravě od roku 1970. Nejprve se objevily ve flotile aerolinek Pan Am na lince z New Yorku do Londýna.

Od sedmdesátých let se vyrobilo více než 1550 Jumbo jetů, v posledních letech ale zájem o tento typ strojů postupně upadal.

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru