Connect with us
Letadlo British Airways

Novinky

British Airways by chtěly pomoci s testováním před cestou do zemí, kde je to povinné

British Airways by chtěly pomoci s testováním před cestou do zemí, kde je to povinné

Aerolinky British Airways zkoumají možnosti služby testování na COVID-19 před odletem. Chtěly by tak pomoci pasažérům, kteří cestují do zemí, kde je test při vstupu povinný, jako například Spojené arabské emiráty.

Reklama

Pro portál Simple Flying letecká společnost řekla, že jí nejde o povinné testování pro pasažéry. Chtějí pomoci těm, od nichž bude negativní výsledek testu požadovat třetí strana, tedy destinace, do které směřují. Zatím ale nepadl žádný konkrétní plán.

První leteckou společností, která nabídla možnost testování na COVID-19 pro cestující byla Lufthansa. Otevřela testovací centrum na letišti ve Frankfurtu. Aktuálně vyžaduje Německo negativní test od cestovatelů z rizikových zemí, udělají ho však zdarma.

Pokud jde o aerolinky Spojených arabských emirátů, Emirates a Etihad vyžadují od každého pasažéra podstoupení testu na COVID-19 před odletem. Emirates pokryje zdravotní náklady v případě, že se pasažér během cestování nakazí koronavirem.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru