Connect with us
Boloňa

Evropa

Za historií i skvělými těstovinami. Leť z Prahy do Boloně od 769 Kč

Za historií i skvělými těstovinami. Leť z Prahy do Boloně od 769 Kč

Italská Boloňa ti nejspíš vyrazí dech svými červenými a oranžovými budovami, jimiž si získala srdce mnoha cestovatelů i přezdívku červená Boloňa. Určitě patří mezi místa, která se v Itálii vyplatí navštívit. Ve srovnání s městy jako Florencie, Benátky nebo Milán zde nenarazíš na tolik turistů, takže zůstává klidným městem k trávení dovolené. Díky místním podloubím pak návštěvníkům poskytuje dokonalou ochranu před sluncem i deštěm. Letenky z Prahy teď pořídíš za super cenu, tak neváhej.

Reklama

Akční letenky do Boloně

 • Odkud? Přímým letem z Prahy
 • S kým? Letecká společnost Ryanair
 • Kdy? Výhodné termíny převážně na červen (VYBRAT TERMÍN)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo

Výhled na Boloňu v Itáliie

Boloňa – co vidět a zažít

 • Snad na každém kroku natrefíš na nějakou historickou památku, monument, prostě připomínku starých časů. Gotická bazilika San Petronio, Palazzo Comunale, Náměstí Piazza del Nettuno s fontánou Neptuna a mnoho dalších.
 • Ale pozor, Boloňa je i městem učenců – vždyť zde stojí nejstarší univerzita v Itálii.
 • Určitě si ji prochoď – díky její malé rozloze ji projdeš pěšky za chvilku, minimálně její historické centrum.
 • Město je rovněž známé jako místo, kde se dobře najíš. V nejedné zdejší restauraci si řekneš, že jsi jedl/a ty nejlepší těstoviny v životě.
 • A bonus – Boloňa leží jen kousek od regionu Toskánsko, který je známý vínem a skvělou kuchyní.

Cestování do Itálie

Ke vstupu ti stačí občanka nebo cestovní pas. Co se týče koronavirových opatření, Itálie všechny zrušila již začátkem června 2022.

Boloňa a počasí

Nejteplejšími měsíci jsou zde ty prázdninové – červenec a srpen, kdy teploty dosahují i více než 30 °C. Nejchladnější je leden a únor, podobně jako u nás, jen zima vypadá trochu jinak. Je spíše vlhká a mírná a teploty se pohybují kolem 10 °C.

ulice v Bologni se sousoším koní, Itálie

Boloňa a levné ubytování

Nejrůznější možnosti ubytování najdeš v této šikovné mapce. Zkontroluj si ceny a rezervuj hotel přes Pelikána:

Tip na pronájem auta

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (4 votes)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru