Connect with us
Náměstí Piazza del Nettuno v Bologni, Emilia-Romagna, Itálie

Evropa

Boloňa z Prahy od 786 Kč! Užij si říjen v Itálii

Boloňa z Prahy od 786 Kč! Užij si říjen v Itálii

Italská Boloňa ti nejspíš vyrazí dech svými červenými a oranžovými budovami, jimiž si získala srdce mnoha cestovatelů i přezdívku červená Boloňa. Určitě patří mezi místa, která se v Itálii vyplatí navštívit. Ve srovnání s městy jako Florencie, Benátky nebo Milán zde nenarazíš na tolik turistů, takže zůstává klidným městem k trávení dovolené. Díky místním podloubím pak návštěvníkům poskytuje dokonalou ochranu před sluncem i deštěm. Vydej se sem během podzimu, z Prahy se sem dostaneš zpátečně už od 786 Kč.

Reklama
 • Odkud? Z Prahy
 • S kým? Letecká společnost Ryanair
 • Kdy? Akční termíny na podzim 2021
 • Termín? Příklad 7. – 14. října 2021 (VYBRAT TERMÍN)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, 5kg příruční zavazadlo
Letenka do Boloni

Boloňa – co vidět a zažít

 • Snad na každém kroku natrefíš na nějakou historickou památku, monument, prostě připomínku starých časů. Gotická bazilika San Petronio, Palazzo Comunale, Náměstí Piazza del Nettuno s fontánou Neptuna a mnoho dalších.
 • Ale pozor, Boloňa je i městem učenců – vždyť zde stojí nejstarší univerzita v Itálii.
 • Určitě si ji prochoď – díky její malé rozloze ji projdeš pěšky za chvilku, minimálně její historické centrum.
 • A bonus – Boloňa leží v regionu Toskánsko, který je známý vínem a skvělou kuchyní.

Podmínky vstupu do Itálie a návrat

Itálie od cestujících vyžaduje splnění 2 podmínek. Jednou z nich je vyplnění PLF formuláře a druhou předložení EU certifikátu (v digitální či papírové podobě), který potvrzuje ukončení očkování proti COVID-19 (ukončené min. před 14 dny), negativní PCR/antigenní test (ne starší 48 hodin) nebo překonání koronaviru v posledních 6 měsících.

Pravidla návratu ze zahraničí zpět do ČR stanovuje cestovatelský semafor. V případě návratu domů je tak nutné se řídit podmínkami, které odpovídají destinaci, v níž jsi v posledních 14 dnech strávil/a více než 12 hodin.

Výhled na Boloňu v Itáliie

Boloňa a cestovní doklady

Itálie je státem EU, takže ti stačí občanský průkaz nebo cestovní pas.

Boloňa a počasí

V říjnu tě tu čeká příjemných 21 °C. Na turistiku ideální, nemyslíš?

Nejteplejšími měsíci jsou tu pak prázdninové měsíce červenec a srpen, kdy teploty šplhají přes 30 °C. Nejchladnější je leden a únor, podobně jako u nás, jen zima vypadá trochu jinak je spíše vlhká a mírná a teploty se pohybují kolem 10 °C.

Boloňa a levné ubytování

Mrkni na nabídku výhodného ubytování, které můžeš rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com).

Tip na pronájem auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetři na půjčovném auta zařiď si jej přes Pelikána! Přes vyhledávač si vyber konkrétní destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu. Díky Rentalcars uvidíš vždy nejvýhodnější ceny na trhu a v požadovaném termínu.

ulice v Bologni se sousoším koní, Itálie

Pelikán proplatí stornopoplatek, když budeš mít pozitivní test, léčebné náklady i cestu zpět

Novinka od Pelikána! Kup si k levné letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu COVID-19 testu! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pojištění STORNO nově (od 1. června 2021) pokrývá v případě pozitivního RT-PCR testu na COVID před cestou 80 % stornopoplatků. Rovněž jsou v tomto pojištění zahrnuty náklady na změnu zpáteční cesty v případě onemocnění v destinaci. Pojištění ISTOTA pak zahrnuje obě zmíněné situace a přidává i léčebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinaci. Pojištění je platné pro všechny země světa a to bez ohledu na barvu v cestovatelském semaforu resp. jejich epidemiologickou situaci.

Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění ISTOTA, STORNO

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Milované Thajsko! Letenky už od 7 690 Kč v termínech i na rok 2022 https://t.co/qNq7g8YjZw2 dny dozadu
Izrael se od 1. listopadu otevře očkovaným turistům z celého světa. Tel Aviv láká akčními letenkami https://t.co/s8CegBpMIm #koronavirus2 dny dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #koronavirus2 dny dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #novinky2 dny dozadu
Emiráty, Portugalsko i Kuba. Které země očkují nejrychleji? Koukni na žebříček https://t.co/UAJXUFFxRx #koronavirus2 dny dozadu
Thajsko se od 1. listopadu plánuje otevřít turistům z 46 zemí bez karantény. Na seznamu je i Česko https://t.co/FyNAF4UHI1 #koronavirus2 dny dozadu
10 důvodů, proč navštívit San Fracisco a letenky od 6 990 Kč https://t.co/Pm1aEp7a403 dny dozadu
Zažij Dubaj shora: 9 peckových rooftop barů https://t.co/daw5H22Qxm3 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOxnn5O #novinky3 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOx5LHe #novinky3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru