Connect with us

Novinky

Brno má mít nové přímé vlakové spojení s letištěm Schwechat

Brno má mít nové přímé vlakové spojení s letištěm Schwechat

Speciální vlak dopravce Gepard Express vyrazil z hlavního nádraží v Brně s cílem na letišti Schwechat ve Vídni 22. února. Jednalo se o první inaugurační cestu, která se má změnit na pravidelnou linku.

Reklama

Cesta trvala 1 hodinu a 41 minut. Jednalo se o první přímé vlakové spojení mezi Brnem a letištěm ve Vídni. Cestujícím by mělo zkrátit cestu o několik desítek minut. Podle slov starostky Brna Markéty Vaňkové je cílem nového spojení usnadnit cestu na letiště nejen obyvatelům Brna, ale i celé jižní Moravě.

Zahájení provozu mají politici v plánu v druhé půlce tohoto roku, spuštění si vyžádá ještě mnoho rokování.

„Další informace budou plynout z jednání, která se budou konat přímo na vídeňském letišti. Pevně věřím, že se nám podaří vyjednat takové podmínky, abychom Brňanům mohli nabídnout přímé vlakové spojení,” řekla primátorka města Brna Markéta Vaňková (ODS).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru