Connect with us

Koronavirus

Belgie znovu otevírá Park Pair Daizy, dvojnásobnou Evropskou Zoo roku

Belgie znovu otevírá Park Pair Daizy, dvojnásobnou Evropskou Zoo roku

Belgie otevřela obchody, ale místní restaurace zůstávají zatím zavřené. Zoologické zahrady jsou jedinými místy veřejné zábavy v zemi, které mají povoleno znovu fungovat, i když za jistých omezení. Belgická Zoo Park Pair Daizy, jejíž jméno pochází ze starověkého perského konceptu ráje nebo harmonické zahrady, se pomalu probouzí ze spánku způsobeného globální pandemií. Reklama Zoologické zahrady patří mezi první opět otevřené atrakce v mnoha destinacích, včetně Dánska či Německa. V trendu pokračuje i Francie, Itálie a některé španělské regiony. Výhodou ZOO je, že jejich návštěvníci tráví většinu času venku, kde je riziko nákazy v porovnání s interiérem menší.

Reklama

Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19)

Povinná karanténa a zavírání podniků ale způsobilo potíže i velkým Zoo jakou je například Park Pair Daizy, dvakrát prohlášena za Evropskou Zoo roku. Navzdory uzavření pro veřejnost, život uvnitř parku pokračuje. O zvířata musí být postaráno za každých okolností. Její opětovné otevření však bude pomalým procesem. Zpočátku povolí maximálně 5 tisíc návštěvníků namísto 30 tisíc, což je plná kapacita parku. Kromě toho musí mít na sobě roušku, dodržovat social distancing a kráčet po vyznačené cestě.

Zdroj informací: bbc.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru