Connect with us

Koronavirus

Airbus A380 společnosti British Airways opět na obloze. Zatím jen na repatriaci

Airbus A380 společnosti British Airways opět na obloze. Zatím jen na repatriaci

British Airways včera použila, poprvé od 29. března, jeden z jejích Airbusů A380. Šlo o repatriační let z Johannesburgu, jedno z posledních úsilí o navrácení britských občanů domů z Jihoafrické republiky.

Reklama

Během korona-krize se stal pohled na Airbus A380 na obloze raritou. Většina flotily Airbus A380 společnosti British Airways je už dva měsíce uzemněna. Deset z dvanácti letadel je aktuálně uzemněných v Chateauroux ve Francii.

Koronavirus a cestování – vše, co potřebuješ vědět

Podle informací Úřadu Spojeného království pro zahraniční věci a Commonwealth (FCO) pokračují repatriační lety z Jižní Afriky do 4. června, takže Airbus A380 by mohl být pro tyto účely použit znovu. FCO oznámil, že po 4. červnu nemají úmysl pořádat žádné další repatriační lety z Johannesburgu. Cena letu je 668 £.

Zdroj: simpleflying.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru