Connect with us

Koronavirus

Jestli se situace nezmění, ostrov Bali se může otevřít turistům již v červenci

Jestli se situace nezmění, ostrov Bali se může otevřít turistům již v červenci

Po více než roce bez mezinárodních turistů se Bali připravuje na restart cestovního ruchu, ke kterému by mělo dojít již v červenci 2021. Podle prohlášení indonéského prezidenta Joko Widoda z webu News.com.au země plánuje částečně otevřít své hranice v červenci, přičemž jedním ze tří regionů zaměřených na významné oživení cestovního ruchu, je Bali.

Reklama

Bali, Bintan a Batam mají být prvními třemi místy, která se znovu otevřou mezinárodním návštěvníkům. Indonéská vláda však nesdělila kritéria vstupu, včetně toho, zda budou vakcíny povinné a jaké budou zavedeny karanténní požadavky.

Ještě však nemusí být vše jisté. Indonésie byla nejvíce zasaženou zemí východní Asie a zaznamenala 1,85 milionu případů a počet nových případů zatím nezačal nějak významně klesat. To by mohlo plány Indonésie přibrzdit, stejně jako se to stalo i na podzim roku 2020. Samotný ostrov však během uplynulého roku hlásil málo případů a v číslech je hluboko pod národním průměrem Indonésie. Zavření hranic tak bylo pouze preventivní.

Dobrou zprávou je, že země už prioritně naočkovala zaměstnance orientované na cestovní ruch, což dává důvod k optimismu pro znovuotevření cestovního ruchu. Prezident uvedl, že k otevření cestovního ruchu ve vybraných oblastech dojde, pokud budou splněna určitá kritéria – ty však neobjasnil.

V asijských médiích se rovněž píše o tom, že Indonésie se může inspirovat příkladem z Thajska, resp. Phuketu. Tam stačí turistům s očkováním absolvovat povinnou 7denní karanténu a následně mají volný pohyb po celém Thajsku.

Bali své hranice uzavřelo v březnu minulého roku a pozastavilo vydávání víz pro turisty. Podle údajů agentury Reuteters se však ostrovu díky izolaci podařilo velmi dobře vypořádat s hrozbou pandemie.

Akční letenky na Bali

Bali je závislé na cestovním ruchu a koronakrize ostrovu způsobuje výrazné finanční škody. Ketut Ardana, vedoucí balijské pobočky Indonéské národní organizace pro zájezdy a cestování (ASITA), uvedl pro ABC: „80 % lidí na Bali se spoléhá na cestovní ruch, ať už přímo nebo nepřímo.“

„Vzhledem k tomu, že Bali je naší hlavní turistickou destinací, je potřeba podniknout okamžité a rychlé kroky na obnovu zájmu,“ uvedl indonéský tajemník cestovního ruchu Ni Wayan Giri Adnyani.

Na bezpečné opětovné otevření hotelů, restaurací a turistických atrakcí Indonésie zavede speciální hygienický program CHS (čistota, zdraví a bezpečnost). Chce jím stanovit normy v oblasti zdraví, hygieny a bezpečnosti.

První se má otevřít luxusní letovisko Nusa Dua, kde se nacházejí ty nejluxusnější hotely na Bali. V této oblasti plánují otestovat nové zdravotní protokoly.

Indonéská vláda rovněž plánuje už brzy otevřít turistické oblasti ostrova Jáva, stejně jako i exotické ostrovy Riau, které jsou hned po Bali druhou nejoblíbenější destinací Indonésie.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Dovolená v Dominikánské republice může vypadat i takto (video) https://t.co/xAYWNVTCnK20 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #novinky21 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #koronavirus21 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx #koronavirus22 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx22 hodinami dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus23 hodinami dozadu
České památky UNESCO: 14 skvostů v srdci Evropy https://t.co/17ryLmFz2K1 dnem dozadu
PECKA DNE: Prodloužený wellnes víkend v Beskydech od 1 690 Kč https://t.co/5Jrj8Bz82l1 dnem dozadu
Cestovatelský semafor: podmínky návratu do ČR platné od 14. 6. https://t.co/zRkk71cN4h #koronavirus2 dny dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTATEiC #koronavirus2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru