Connect with us

Koronavirus

Bali se otevřelo turistům z vybraných zemí. Maďarsko a Polsko na seznamu je, ČR zatím ne

Bali se otevřelo turistům z vybraných zemí. Maďarsko a Polsko na seznamu je, ČR zatím ne

Bali se po dlouhých měsících uzavření opět otevřelo zahraničním turistům z vybraných zemí. Indonéský ostrov už od 14 října 2021 přijímá mezinárodní lety za účelem turismu. Od příchozích turistů vyžaduje potvrzení o očkování, negativní PCR test před odletem i po příletu a následnou 5denní karanténu, rezervaci ubytování a pojištění, píše český portál idnes.cz.

Reklama

Ostrov je otevřen pouze pro očkované turisty z vybraných zemí. Zatím se jedná o osmnáct států, jako například Jižní Koreu, Japonsko, Nový Zéland, Katar, Lichtenštejnsko, Itálii, Norsko, Francii, Portugalsko, Španělsko, Maďarsko či Polsko. Česko či Slovensko však na seznamu prozatím nejsou.

Vládní představitelé Indonésie rovněž hovořili o potřebě změnit odvětví cestovního ruchu tak, aby se zaměřovalo na získávání „kvalitních“ turistů. Ministr pro námořní záležitosti a investice Luhut Pandjaitan uvedl, že cílem je „filtrace turistů“. Bali už nechce být více rájem baťůžkářů, prohlásil pro deník The Guardian.

Šéf tamní turistické agentury Putu Astawa také doplnil, že ostrov chce přilákat cestovatele, kteří utratí více peněz, zůstanou déle a budou mít ke všemu lepší přístup. Poukázal tím na cizince, kteří během pandemie zůstali a nedodržovali opatření nebo zneužili svá turistická víza k nelegální práci.

Opětovné otevření Indonésie

Dobrou zprávou je, že země už prioritně naočkovala zaměstnance orientované na cestovní ruch. Prezident uvedl, že k otevření cestovního ruchu ve vybraných oblastech dojde, pokud budou splněna určitá kritéria – ta však neobjasnil.

V asijských médiích se rovněž píše o tom, že Indonésie se může inspirovat příkladem z Thajska, resp. Phuketu. Tam stačí turistům s očkováním absolvovat povinnou 7denní karanténu a následně mají volný pohyb po celém Thajsku.

Bali své hranice uzavřelo v březnu minulého roku a pozastavilo vydávání víz pro turisty. Podle údajů agentury Reuteters se však ostrovu díky izolaci podařilo velmi dobře vypořádat s hrozbou pandemie.

Bali

Cestovní ruch je pro Bali velice důležitý

Bali je závislé na cestovním ruchu a koronakrize ostrovu způsobuje výrazné finanční škody. Ketut Ardana, vedoucí balijské pobočky Indonéské národní organizace pro zájezdy a cestování (ASITA), uvedl pro ABC: „80 % lidí na Bali se spoléhá na cestovní ruch, ať už přímo nebo nepřímo.“

„Vzhledem k tomu, že Bali je naší hlavní turistickou destinací, je potřeba podniknout okamžité a rychlé kroky na obnovu zájmu,“ uvedl indonéský tajemník cestovního ruchu Ni Wayan Giri Adnyani.

Na bezpečné opětovné otevření hotelů, restaurací a turistických atrakcí Indonésie zavede speciální hygienický program CHS (čistota, zdraví a bezpečnost). Chce jím stanovit normy v oblasti zdraví, hygieny a bezpečnosti.

První se má otevřít luxusní letovisko Nusa Dua, kde se nacházejí ty nejluxusnější hotely na Bali. V této oblasti plánují otestovat nové zdravotní protokoly.

Indonéská vláda rovněž plánuje už brzy otevřít turistické oblasti ostrova Jáva, stejně jako i exotické ostrovy Riau, které jsou hned po Bali druhou nejoblíbenější destinací Indonésie.

Akční letenka na Bali

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
4.2/5 - (5 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

POBYT DNE: 5* All Inclusive pobyt v Egyptě s aquaparkem a golfovým hřištěm od 18 740 Kč https://t.co/QYQzuBzGEC6 hodinami dozadu
POBYT DNE: 5* All Inclusive pobyt v Egyptě s aquaparkem a golfovým hřištěm od 18 740 Kč https://t.co/QYQzuBz8P46 hodinami dozadu
Havajské ostrovy mají dvojníka. Leť na korejský ostrov Čedžu od 10 990 Kč https://t.co/MofRLpQOep #letenky3 dny dozadu
Havajské ostrovy mají dvojníka. Leť na korejský ostrov Čedžu od 10 990 Kč https://t.co/MofRLpQOep3 dny dozadu
13 pláží, kterými tě Mauricius okouzlí https://t.co/4lsArA1ir73 dny dozadu
Saúdská Arábie s průvodcem: zažij svět z pohádky o Tisíci a jedné noci https://t.co/qHwnu7uj0X3 dny dozadu
POBYT DNE: Mallorca s letenkou, hotelem na pláži a snídaní od 9 390 Kč https://t.co/YKaEPKw3Dk3 dny dozadu
Z Prahy do New Yorku i Soulu. Jaké novinky přinese letní letový řád? https://t.co/ITSI1n9run #letenky3 dny dozadu
Z Prahy do New Yorku i Soulu. Jaké novinky přinese letní letový řád? https://t.co/ITSI1n9run #novinky3 dny dozadu
Muzeum budoucnosti v Dubaji zdarma: objev jednu z nejkrásnějších budov s letenkami Emirates https://t.co/W9yXzaqpUQ #novinky4 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru