Connect with us
Ázerbájdžán, Baku

Koronavirus

Ázerbájdžán otevře hranice 5. srpna. Ke vstupu nutná imunita na COVID a negativní test

Ázerbájdžán otevře hranice 5. srpna. Ke vstupu nutná imunita na COVID a negativní test

Od 5. srpna budou moci občané mnoha zemí létat do Ázerbájdžánu. Na seznamu figuruje Německo, Rakousko, Belgie, Česká republika, Dánsko, Irsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Kanada, Lucembursko, Malta, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Srbsko, Singapur, Slovinsko, Slovensko a Řecko. Informovala o tom regionální manažerka ázerbájdžánské rady pro cestovní ruch i vládní stránky.

Reklama

Ke vstupu do Ázerbájdžánu nutný test a COVID pas

Pro vstup do Ázerbájdžánu bude od 5. srpna povinné mít negativní test PCR, ne starší 72 hodin. Počítá se přitom čas od provedení testu. Občané starší 18 let musí mít kromě testu i COVID pas potvrzující očkování proti koronaviru nebo překonání COVIDU. Čekáme ještě i na oficiální informaci o změně vstupních podmínek od mzv.cz.

Podobné rozhodnutí bylo již předčasně přijaté pro občany a rezidenty Ruska, Turecka, USA, Bahrajnu, Spojených arabských emirátů, Velké Británie, Izraele, Maďarska a Kataru. Ti mohli navštívit Ázerbájdžán i dříve.

Ázerbájdžán a Baku je pro ty, co nemají rádi komerci

Z východní strany omílané Kaspickým mořem, ze severní strany lemované výškovými budovami. Baku je plné historie, památek, luxusních obchodů, bahenních sopek, rozsáhlých a krásně upravených parků i turisty oblíbeného nábřeží. Nově také už netřeba do Ázerbájdžánu vyřizovat drahá víza, stačí elektronické e-visa za 20 amerických dolarů!

Ázerbájdžán
Ázerbájdžán
Ázerbájdžán, Baku

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Milované Thajsko! Letenky už od 7 690 Kč v termínech i na rok 2022 https://t.co/qNq7g8YjZw2 dny dozadu
Izrael se od 1. listopadu otevře očkovaným turistům z celého světa. Tel Aviv láká akčními letenkami https://t.co/s8CegBpMIm #koronavirus2 dny dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #koronavirus2 dny dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #novinky2 dny dozadu
Emiráty, Portugalsko i Kuba. Které země očkují nejrychleji? Koukni na žebříček https://t.co/UAJXUFFxRx #koronavirus2 dny dozadu
Thajsko se od 1. listopadu plánuje otevřít turistům z 46 zemí bez karantény. Na seznamu je i Česko https://t.co/FyNAF4UHI1 #koronavirus2 dny dozadu
10 důvodů, proč navštívit San Fracisco a letenky od 6 990 Kč https://t.co/Pm1aEp7a403 dny dozadu
Zažij Dubaj shora: 9 peckových rooftop barů https://t.co/daw5H22Qxm3 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOxnn5O #novinky3 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOx5LHe #novinky3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru