Connect with us

Novinky

Už 15 let tvoříme cestováním lepší MY!

Už 15 let tvoříme cestováním lepší MY!

Napadlo tě někdy, jaké by to bylo, kdyby každý z nás projel všechny země na světě a vzal si z nich to nejkrásnější? Vyzkoušel a viděl by všechno potřebné, aby si utvořil na danou zemi názor a získal by tak ucelený pohled na svět? To by se nám žilo!

Reklama

Realita je ale jiná. Mnoho lidí žije ve své vlastní bublině. Jsou naštvaní na Česko, že odmítá vidět řešení, která v jiných zemích fungují. Bojí se cizího, všeho, co je nové a nám zatím neznámé. A poznat to ani nechtějí. To jim brání pochopit ostatní a přijmout je mezi sebe. Bojí se nejen vyjet za hranice své mysli, ale i za hranice svého vlastního státu. Živí tak v sobě mnoho strachu a nenávisti vůči všemu neznámému a přitom jediné, co by stačilo, je vyrazit ven!

Od lepšího světa, otevřenější a tolerantnější společnosti nás dělí jen pomyslná hranice, kterou stačí překročit. Vyrazit za ni. Objevovat nová místa a poznat jiné kultury i nové lidi. Jak se u nich žije, jaké mají zvyky. Co v jejich společnosti funguje a co ne. Sdílet názory s místními a ptát se. Poslouchat. To nám umožní pochopit i věci, které nám doposud byly nepochopitelné a začneme respektovat i nerespektovatelné. Rozšíříme si tak obzory, zbouráme stereotypy, pozměníme názory a úhel pohledu. Staneme se lepšími ve smyslu tolerance. Lepšími bez předsudků vůči jiným. Neboť čím víc známe, tím lépe si uvědomíme, že každý člověk je jedinečný, nehledíc na jeho původ, rasu nebo náboženské vyznání.

My v Pelikánovi věříme, že cestování z nás dělá lepší lidi. Už jen těch 15 let, co s vámi cestujeme za vašimi zážitky, abychom poznali a přijali něco nového. Při této příležitosti jsme se rozhodli vytvořit kampaň, která tento manifest poví celé České republice. Protože chceme, aby každý věděl, že cestováním tvoříme lepší MY!

Už 15 let se snažíme přinášet ty nejlepší služby, aby vám za nezapomenutelnými zážitky a lepším já stačilo jen vyrazit! #stacivyrazit

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru