Connect with us

Koronavirus

Austrálie své hranice v roce 2021 zřejmě neotevře, a to i navzdory vakcíně

Austrálie své hranice v roce 2021 zřejmě neotevře, a to i navzdory vakcíně

Austrálie v červnu minulého roku plánovala otevřít hranice někdy v roce 2021, avšak zřejmě se tak stane až v roce 2022. Uvedl to australský tajemník ministerstva zdravotnictví Brendan Murphy.

Reklama

„Myslím si, že po většinu tohoto roku zůstanou na hranicích v platnosti zásadní omezení,“ poznamenal Murphy. „I když bude očkovanáno mnoho obyvatel, nevíme, jestli to zabrání přenosu viru… Je pravděpodobné, že karanténa bude ještě nějaký čas pokračovat,“ dodal Murphy.

Zavření od března 2020

Od března 2020 jsou australské hranice pro zahraniční návštěvníky z velké části uzavřeny, aby se zabránilo šíření onemocnění covid-19, nicméně každý týden se do vlasti může vrátit omezený počet občanů a jejich rodin.

V zámoří jsou tak už několik měsíců uvízlé desetitisíce Australanů. Po návratu do Austrálie musí za dvoutýdenní karanténu v hotelovém pokoji zaplatit zhruba 3 000 australských dolarů (téměř 50 000 Kč).

Austrálie zavírání hranic začala s příchodem pandemie, letecké společnosti Qantas a Virgin Australia zastavily své pravidelné mezinárodní linky v březnu a dosud je neobnovily.

Světlem na konci tunelu je spuštění linky ze Sydney do Londýna, které je naplánováno na léto 2021 – zatím se však neví, zda Austrálie umožní vstup očkovaným cestujícím ze zahraničí. Qantas budou totiž ke vstupu na palubu vyžadovat tzv. očkovací pas.

Ministr dále uvedl, že pravidlo 14denní karantény, které Austrálie zavedla pro občany vracející se ze zahraničí, se možná uplatní i v případě zahraničních studentů a dalších návštěvníků, kteří v Austrálii plánují zůstat déle.

Austrálie byla v souvislosti s omezením šíření nového druhu koronaviru úspěšná a připisuje to zejména omezení mezinárodního cestování a přísným pravidlům dodržování sociálního odstupu.

Nová pravidla vstupu od ledna

Od pátku 22. ledna 2021 jsou všichni cestující přijíždějící do Austrálie nebo tranzitující přes Austrálii na cestě do třetí země povinni se před odletem prokázat negativním výsledkem PCR testu na covid-19, ne starším než 72 hodin.

Požadavek na testování před odletem se nevztahuje na cestující z Nového Zélandu na tzv. green zone letech. Cestujícím, kteří nemají potvrzení o negativním výsledku, letecká společnost neumožní nastoupit na palubu letadla. Potvrzení o negativním výsledku musí obsahovat všechny povinné náležitosti.

Cestující jsou povinni nosit roušky na všech mezinárodních letech, na vnitrostátních letech v rámci Austrálie a na letištích.

Vstup do Austrálie je omezen. Bez předchozí výjimky do země mohou přijíždět jen australští občané, permanentní rezidenti stejně jako i partneři a závislé děti těchto dvou kategorií a dále novozélandští občané s běžným pobytem v Austrálii. Ostatní cestující mohou do Austrálie vstupovat jen z životně důležitých důvodů a musí mít předem udělenou výjimku. Zkontrolujte si podmínky vstupu na stránce Imigračního úřadu Austrálie.

Zdroj: Denník N, TASR

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Rozlousknuto! Jak do Thajska během pandemie ve 4 krocích https://t.co/Ue49Oq5Yrk45 minutami dozadu
PECKA DNE: 5* Dubaj s polopenzí na ostrově Palm Jumeirah od 26 890 Kč https://t.co/eRX7XWNrOd19 hodinami dozadu
10 nejkrásnějších tatranských túr s dětmi i bez nich https://t.co/XdHL19vUKX19 hodinami dozadu
Mauricius 1. října ruší karanténu pro očkované. Bude nutné pouze testování https://t.co/hSTauB25Z8 #novinky20 hodinami dozadu
Podzimní Mallorca? Leť z Vídně nebo Prahy už od 527 Kč https://t.co/DXYXHexFa823 hodinami dozadu
6 důvodů, proč musí Qatar Airways zkusit každý low-cost cestovatel! https://t.co/jFPYJzgmT7 #letenky1 dnem dozadu
6 důvodů, proč musí Qatar Airways zkusit každý low-cost cestovatel! https://t.co/jFPYJzgmT71 dnem dozadu
TOP roadtripy po USA: Nejkrásnější cesty napříč Amerikou https://t.co/y3LEZTK4be2 dny dozadu
7 úžasných míst na Azorech, která stojí za to! Letenky za 3 490 Kč https://t.co/ZOnN17bGpa2 dny dozadu
Anglie chce sjednotit systém cestování. Očkovaní turisté nebudou potřebovat test před příjezdem https://t.co/AGNkZ1v50s #evropa2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru