Connect with us

Koronavirus

Austrálie se turistům otevře zřejmě až v roce 2022. Čeká na vakcínu

Austrálie se turistům otevře zřejmě až v roce 2022. Čeká na vakcínu

Ještě v červnu přišla zpráva, že Austrálie své hranice otevře turistům pravděpodobně až příští rok. Země do té doby plánovala uvolnit cestovatelská opatření alespoň pro studenty a dlouhodobé návštěvníky. Informoval o tom ministr australského turismu Simon Birmingham. Podle nejnovějších informací však Austrálie zůstane zavřena do konce roku 2021.

Reklama

Nový termín navazuje na současný vývoj vakcíny proti COVID-19. Austrálie začala zavírání hranic s příchodem pandemie, letecké společnosti Qantas a Virgin Australia zastavily své pravidelné mezinárodní linky v březnu a dosud je neobnovily.

Ministr dále uvedl, že pravidlo 14denní karantény, které Austrálie zavedla pro občany vracející se ze zahraničí, se možná uplatní i v případě zahraničních studentů a dalších návštěvníků, kteří v Austrálii plánují zůstat déle.

Návrat zahraničních studentů bude velkým přínosem pro univerzity, které kvůli zavřeným hranicím čelí velkým finančním ztrátám.

Austrálie byla v souvislosti s omezením šíření nového druhu koronaviru úspěšná a připisuje to zejména omezení mezinárodního cestování a přísným pravidlům dodržování sociálního odstupu.

Zdroj: Deník N, TASR, Reuters

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Michelinská restaurace v Budapešti podává luxusní jídlo na kolotoči https://t.co/V8ScgNeUcr #novinky52 minutami dozadu
Vánoční trhy v Norimberku patří mezi nejstarší v Německu. Letos se nekonají https://t.co/6vJTQMC9Yj #novinky1 hodinou dozadu
Vánoční trhy v Norimberku patří mezi nejstarší v Německu. Letos se nekonají https://t.co/6vJTQMC9Yj #koronavirus1 hodinou dozadu
Letiště v New Yorku budou za nenošení roušek rozdávat pokuty https://t.co/w5O9yi22Vu #koronavirus2 hodinami dozadu
Letiště v New Yorku budou za nenošení roušek rozdávat pokuty https://t.co/w5O9yi22Vu #novinky2 hodinami dozadu
Mallorca: Na vlnách moře a historie https://t.co/icBmtvmpfg2 hodinami dozadu
Madeira – ostrov květin a věčného jara! Letenky od 3 990 Kč https://t.co/kPdjtOW0PC4 hodinami dozadu
Konečně! Na trase Londýn – New York spustí bezplatné rychlotesty na COVID-19 https://t.co/Rt1oQgonpt #letenky5 hodinami dozadu
Konečně! Na trase Londýn – New York spustí bezplatné rychlotesty na COVID-19 https://t.co/Rt1oQg6MxV #koronavirus5 hodinami dozadu
Vědci chtějí pojmenovat polární záři. Zapojit se může i veřejnost https://t.co/RQ1hvJvkXW #novinky1 dnem dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru