Connect with us

Novinky

Z Astany Nur-Sultan a nyní opět Astana? Kazachstán chce vrátit název hlavního města

Z Astany Nur-Sultan a nyní opět Astana? Kazachstán chce vrátit název hlavního města

Kazachstán chce přejmenovat hlavní město Nur-Sultan zpět na Astanu, návrh podpořil i prezident Kasym-Žomart Tokajev. Metropole dostala svůj současný název v roce 2019 na počest někdejší hlavy státu Nursultana Nazarbajeva, jehož vliv Tokajev po násilných protestech omezil.

Reklama

Nursultan Nazarbajev byl ve funkci téměř 30 let a dosud byl jediným lídrem od chvíle, kdy země získala nezávislost. 19. března 2019 podal svoji rezignaci a dočasným prezidentem země se stal dosavadní předseda parlamentu Kasym-Žomart Tokajev.

Nový prezident ve svém inauguračním proslovu navrhl, aby se hlavní město přejmenovalo na Nur-Sultan na počest odcházejícího prezidenta. Poslanci kazašského parlamentu tento návrh schválili.

Do Kazachstánu bez víz

Zrušením vízové ​​povinnosti otevřel Kazachstán v posledních letech své brány turistům z několika zemí. Výhodou je, že tento region se stále turisticky objevuje a tak se při své návštěvě nesetkáte s masami cestovatelů.

Kazachstán si není třeba spojovat jen s Boratem! Krajina nabízí řadu přírodních krás, zajímavou kulturu či futuristické hlavní město plné originální architektury na každém kroku.

Čechům stačí na cestu kratší než 30 dní jen cestovní pas.

Akční letenky do Kazachstánu

Věž Bayterek uprostřed náměstí

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Ráda cestuje a pak všem nepřiměřeně dlouho a stále dokola vypráví zážitky z cest. A ještě k tomu miluje životní příběhy. Taková je prostě Lucka, která procestovala i téměř celou Jižní Ameriku.

Nahoru