Connect with us
Jamajka

Amerika

Někdo to rád karibské! Poznej ostrov Boba Marleyho – Jamajku (TOP atrakce a pláže)

Někdo to rád karibské! Poznej ostrov Boba Marleyho – Jamajku (TOP atrakce a pláže)

Bílé písečné pláže, reggae a rum – to je Jamajka! Tento rajský ostrov ti ukáže, jak si vychutnat život. Nabídne ti písečné pláže, tyrkysové vody, svěží přírodu v džungli, ale také zábavné aktivity, jako je turistika, zipline či jízda na koni. Uchvátí tě nádherné pláže a křišťálově čisté vody, kde můžeš snadno strávit hodiny šnorchlováním a potápěním mezi korály a tropickými rybami. Dobrodružství najdeš i v bujných lesích v srdci ostrova, kde narazíš na impozantní vodopády. Každý kout Jamajky je plný života. Ostatně i proto se může pochlubit bohatou kulturou se spoustou příležitostí zažít domácí autentickou hudbu a umění.

Reklama

Jamajka: co dělat, vidět a zažít na ostrově?

Navštiv rodiště Boba Marleyho

Navštiv muzeum, které se nachází v domě, kde žil mezi lety 1975 a 1981 legendární zpěvák Bob Marley. Není žádným překvapením, že se jedná o nejnavštěvovanější turistickou atrakci města, i když v ní nejsou povoleny žádné fotografie. Vychutnej si hodinovou prohlídku domu, která je plná věcí ze života a kariéry krále raggae, včetně prohlídky jeho ložnice. Ta zůstala nedotčena od dob jeho působení.

Jamajka

Zdolej horu Blue Mountain Peak

Vydej se na výlet na vrchol Blue Mountain Peak. Z výchozího bodu ve Whitfield Hall ti dobře značená 10kilometrová trasa (tam i zpět) zabere pět až osm hodin. Když vyrazíš dostatečně brzo, můžeš tento epický zážitek stihnout ještě před východem slunce!

Jamajka

Zažij relaxační rafting

Rafting na řece Martha Brae není akčním sportem na divoké vodě, jak by sis mohl představovat. Na Jamajce je rafting relaxační činností a zároveň dokonalým způsobem, jak prozkoumat vnitrozemí. Strav hodinu nebo dvě lenošením na 30metrovém bambusovém voru s pivem v ruce, zatímco tě místní kormidelník proveze zeleným srdcem ostrova, podél hustých bambusů a liánami omotaných exotických stromů.

Jamajka

Akční letenky na Jamajku

Spatři třpytící se lagunu

Vydej se v naprosté tmě na prohlídku světélkující laguny, kde se třpytí noční hladina vody. K tomuto výjimečnému jevu dochází díky mikroorganismům zvaným dinoflageláty, které v mělkých teplých vodách fosforeskují. Nejenže na plavbě lodí po laguně uvidíš ryby odrážející se v záři vln, ale budeš se zde moci dokonce vykoupat. Když skočíš do vody, uvidíš, jak tvé tělo ve tmě obklopí zářivé jiskry.

Jamajka

Zažij adrenalin v Rick´s Café

Cliff Diving v Rick’s Café je jen pro odvážlivce. Rick’s je hodnocen jako jeden z nejlepších barů na světě a je domovem nejlepší zábavy na Jamajce. Profesionální útesoví potápěči skáčou do moře z 26metrové výšky pod barem. Pokud máš dost odvahy, můžeš zde navštívit místa, ze nichž mají povoleno skákat i turisté.

Jamajka

Ponoř se do vod Modré laguny

Modrá laguna ze slavného filmu Brooke Shields je jedním z nejkrásnějších míst na Jamajce. Tato 55 metrů hluboká laguna, známá jako Blue Hole, je napájena sladkovodními prameny, které ústí do moře. Míchání vod způsobuje, že barva laguny se během dne mění na různé odstíny modré.

Jamajka

Ochutnej pravou Jamajskou kuchyni

Jamajská kuchyně je skutečně různorodá. Představuje totiž směs španělské, africké, čínské a britské. TOP místním pokrmem je tzv. Jerk. Většinou se připravuje z vepřového nebo kuřecího masa. Jedná se o maso připravované v kořeněné marinádě, se kterou se pak griluje nad otevřeným ohněm. Výsledek je šťavnatý a velmi lahodný. Kromě tohoto jídla najdeš na ostrově i národní pokrm Ackee and saltfish, který představuje kombinaci tropického ovoce Ackee a ryby. Je velmi zdravý, protože obsahuje i spoustu zeleniny a podává se čerstvý.

Jamajka

Jamajka a její TOP pláže

Seven Mile Beach, Negril

Pláž Seven Mile Beach v Negrilu je oblíbeným a zdánlivě nekonečným písečným přístavem. Jeho bílé písky a křišťálové vody vytváří úchvatné panorama. Na návštěvu si tak určitě budeš chtít vzít fotoaparát. Na Seven Mile najdeš spoustu zábavných aktivit a atrakcí. Je zde také velký výběr barů a restaurací.

Jamajka

Doctor’s Cave Beach, Montego Bay

Tato klasika je povinností pro každého turistu, který poprvé navštíví Jamajku. Nachází se přímo v nejpopulárnější oblasti Montego Bay a má vše, co potřebuješ, pokud chceš zažít den plný zábavy, včetně osvěžujícího koupání. Leží se jen kousek od tišší pláže Cornwall, což zmiňujeme pro případ, že by sis chtěl odpočinout davů.

Jamajka

Treasure Beach, St. Elizabeth

Tento šestimílový zlatý úsek písku na jižním pobřeží ostrova má uvolněnou atmosféru a je málokdy přeplněný. I když je podél pláže několik barů a restaurací, není zde mnoho nabídek na aktivity či vodní sporty. Můžeš se sem vydat, když si chceš jen tak lehnout a relaxovat s drinkem v ruce.

Jamajka

Frenchman’s Cove v Portlandu

Pláž je malým a odlehlým klenotem, který je tak blízko k ráji, jak si jen dokážeš představit. Nachází se přesně tam, kde se řeka setkává s oceánem. Je to nádherný pohled a navíc si můžeš si vybrat, jestli budeš plavat ve slané nebo sladké vodě. Přímo na pláži se podává i dobré jamajské jídlo, takže tady klidně můžeš setrvat déle.

Jamajka

Boston Bay Beach, Port Antonio

Boston Bay Beach je jednou z nejunikátnějších pláží na ostrově, kde máš možnost poznat autentickou Jamajku. Jejím poznávacím znakem je jídlo Jerk, které voní snad na každém kroku. Je to také vyhlášené místo pro surfaře a domácí hudebníky, jejichž písně navozují pravou jamajskou atmosféru.

Jamajka

James Bond Beach, Ochos Rios

Už z názvu je jasné, že tato pláž má co dočinění se slavnou postavou Jamese Bonda. Na této pláži se natáčela část s názvem Dr. No. Leží kousek od vily Golden Eye, kde Ian Fleming napsal původní Bondovky. Kromě toho je tato krásná malá zátoka s uvolněnou atmosférou domovem skvělých hudebních koncertů během celého roku.

Jamajka

Kdy cestovat na Jamajku?

Když se na Jamajku vydáš během prvních čtyř měsíců v roce, počasí tě určitě nezklame. Měsíce leden – duben jsou prakticky bez srážek. Období hurikánů je od června do listopadu. Ceny mohou být během hlavní sezóny o něco vyšší než v méně oblíbených měsících. Jamajka je ale celoročně dobrou exotickou alternativou.

Jamajka

Jaké doklady potřebuješ na Jamajku?

 • Na Jamajku potřebuješ platný pas (minimálně 6 měsíců po návratu).
 • Při pobytu do 30 dnů za účelem turistiky a kulturní výměny platí pro české občany bezvízový styk.
 • Jamajka zrušila všechna opatření týkající se covid-19, takže tam cestujeme bez omezení.

Zajímavosti o Jamajce

 • Jamajka je rodištěm krále reggae, Boba Marleyho.
 • Na ostrově žije velmi málo hadů.
 • Afričtí otroci dopravení na Jamajku s sebou přivezli svou vlastní formu náboženství, tzv. Obeahismus. Je to forma Woodoo, která se na ostrově dodnes tajně praktikuje.
 • Roste zde více než 200 druhů orchidejí.
 • Narodil se tady nejrychlejší běžec na světě, Usain Bolt
 • Jamajka leží na vrcholu velké podvodní hory.
 • Ostrov je domovem největšího druhu motýlů na světě.
 • Na ostrově se pěstuje jedna z nejvzácnějších a nejdražších káv na světě.
 • Spisovatel Ian Fleming napsal všechny tři knihy o Jamesi Bondovi právě na Jamajce.
Jamajka

Odkud cestovat na Jamajku?

Na Jamajku se nejkomfortněji dostaneš z Prahy. Podívej se na aktuální nabídku letenek.

Pláž na Jamajce v Karibiku

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru