Connect with us
Airbus A380 Emirates s prémiovou ekonomickou třídou směřuje do Londýna

Letenky

Airbus A380 Emirates s prémiovou ekonomickou třídou míří do Londýna

Airbus A380 Emirates s prémiovou ekonomickou třídou míří do Londýna

Dubajské aerolinky Emirates se rozhodly poslat svůj nejnovější letoun Airbus A380 s omlazenou kabinou a novou prémiovou ekonomickou třídou na linku do Londýna-Heathrow. Emirates začnou dnes (4. ledna) létat s novým dvoupodlažním letadlem denně z Londýna do Dubaje.

Reklama

Pokud tedy chcete zkusit kompletně nový double-decker Emirates, musíte letět linkou s označením EK003 nebo EK004. Model A380 odlétá z Dubaje každý den o 14:30 místního času a přílet do Londýna-Heathrow je naplánován v 18:20 místního času.

Nová kabina premium economy Emirates

Zpáteční let pak proběhne vždy v noci. Z Londýna-Heathrow vzlétne tento letecký obr ve 20:20 místního času a v Dubaji přistane ráno v 07:20 místního času.

Z Dubaje v současnosti směřuje na Londýn-Heathrow až pět letů denně společnosti Emirates. Z nichž jsou čtyři provozovány s Airbusem A380. Jeden ze zmíněných letů bude vybaven kabinou prémiové ekonomické třídy, o které jsme informovali před nedávnem.

Emirates, nová kabina premium economy

Letenky do Premium Economy se zatím nebudou prodávat

Emirates také nedávno oznámily, že zatím nebudou prodávat letenky do prémiové ekonomické třídy, lidi do této části „upgradují“ podle vlastního uvážení. Emirates chtějí letenky do prémiové ekonomické třídy prodávat až v momentě, kdy bude letový plán nového Airbusu A380 pevný. Nové letadlo bude totiž zpočátku létat na vícero světových linkách. Výměna letadla na poslední chvíli by mohla vést k problémům s umístěním těchto cestujících do nového letadla. Všechny ostatní části letadla jsou k dispozici na rezervaci.

Premium economy Emirates v Airbus A380

Zatímco drtivá většina leteckých společností v roce 2020 uzemnila všechny své dvoupodlažní stroje Airbus A380, Emirates je postupně vracejí na nebe. Dubajské aerolinky mají v současnosti ve své flotile 115 letadel Airbus A380, z toho dalších sedm má být ještě dodáno. Protože A380 tvoří polovinu flotily Emirates, těžko by se jí podařilo obnovit kapacitu bez jejich použití. Letecká společnost aktuálně využívá 19 z celkového počtu doubledeckrů jejich flotily.

Na které lince mohu vidět a zažít Airbus A380?

Dubajské aerolinie znovu zařadily model A380 do provozu v polovině července, přičemž prvními destinacemi, které gigant obsluhoval, byly Londýn a Paříž. Během několika týdnů znovu vzlétlo celkem 12 dvoupodlažních Airbusů.

Model A380 se pod značkou Emirates po vypuknutí koronakrize již vrátil na linky do Káhiry, Paříže, Londýna (Heathrow), Manchesteru, Kantonu, Ammánu, Sydney či Moskvy.

Letadlo v Emirates v oblacích

Dostupné akční letenky Emirates

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru