Connect with us
Air France

Novinky

Aerolinky Air France přepravily na palubě Airbusu A350 rakev egyptského faraóna

Aerolinky Air France přepravily na palubě Airbusu A350 rakev egyptského faraóna

Letecká společnost Air France před nedávnem přepravila neocenitelné umělecké dílo s nevyčíslitelnou historickou hodnotou – sarkofág egyptského faraona Ramsese II. Tento jedinečný předmět přepravovaly aerolinky mezi Káhirou a Paříží na palubě pravidelného letu, který vykonal Airbus A350 „Biscarosse“.

Reklama

Po příletu na letiště Charlese de Gaullea byl sarkofág převezen do hlavního města, kde bude vystaven veřejnosti na exhibici s názvem „Ramses a zlato faraonů“ v pařížské Grande Halle de la Villette.

Air France
Zdroj: Shutterstock, Chandra Ramsurrun

Rakev faraóna Ramsese byla veřejnosti vystavena jen jednou, a to před 45 lety. Od té doby neopustila Egypt. Přestože bude výstava putovat po několika velkých městech po celém světě, sarkofág je zapůjčen jako hlavní klenot výstavy výlučně do Francie, aby se minimalizovala jeho přeprava. Tato výstava proto pro odborníky a obdivovatele egyptologie představuje výjimečnou příležitost.

sarkofág
Zdroj: Shutterstock, Kekyalyaynen

Společnost Air France Cargo poskytla při manipulaci s touto mimořádnou zásilkou veškeré své odborné znalosti. Personál Air France zajistil optimální podmínky přepravy na každém kroku cesty v souladu s ochrannými opatřeními.

Airbus A350 „Biscarrosse“ je pojmenován podle obce v jihozápadní Francii. Letadlo bylo společnosti Air France dodáno teprve v září 2022, takže nemá ani rok Přesto se nováček svého úkolu zhostil rychle, jelikož při přepravě tohoto vzácného artefaktu převzal klíčovou roli.

Air France
Zdroj: Shutterstock, sockagphoto

Společnost Air France Cargo pravidelně využívá svých všeobecně uznávaných technických znalostí při přepravě obzvláště křehkých a vzácných uměleckých děl již 90 let.

Zdroj: Simple flying

Zdroj úvodní fotografie: Shutterstock, Sockagphoto

Akční letenky aerolinek Air France

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru