Connect with us
Qantas

Koronavirus

Austrálie se otevře dřív, než se čekalo. Aerolinky Qantas spustí první lety do Evropy již 15. listopadu

Austrálie se otevře dřív, než se čekalo. Aerolinky Qantas spustí první lety do Evropy již 15. listopadu

Australské aerolinie Qantas 15. listopadu obnoví mezinárodní lety do zemí s vysokou mírou očkování proti COVID-19. Aerolinky tak po více než roce a půl obnoví lety do Evropy a Austrálie. Důvodem je konec striktních opatření, která výrazně omezovala možnost příletu do Austrálie. Na návrat do země čeká 44 tisíc lidí.

Reklama

Ještě donedávna Qantas plánovaly obnovení linek až v prosinci. Australané však od listopadu budou moci poprvé od začátku pandemie vycestovat do zahraničí a rovněž se vrátit do vlasti. Společnost Qantas uvedla, že již vyprodala některé ze svých mezinárodních letů na prosinec a zaznamenala velkou poptávku po Londýně a Los Angeles.

Nejdůležitější informace o postupném otevírání hranic Austrálie

  • Australské aerolinky spustí tři lety týdně mezi Sydney a Londýnem a tři zpáteční lety mezi Sydney a Los Angeles.
  • Zpočátku se hranice otevřou jen pro australské občany – budou se moci vrátit do vlasti, ale i vycestovat do světa.
  • Po příjezdu do Austrálie budou muset cestující směřovat do 7denní domácí karantény.
  • Některé australské státy se otevřou později, po zlepšení pandemické situace.

Letecká společnost, která v březnu 2020 uzemnila svoji mezinárodní flotilu kvůli lockdownu, nyní dokonce uvedla, že od poloviny roku 2022 plánuje vrátit zpět pět ze svých 12 dvoupodlažních Airbusů A380 na linky do USA a Velké Británie. Uděje se tak tedy o rok dříve, než se původně předpokládalo.

Agentura Reuters píše, že jde o nadějný znak návratu cestování do asijsko-tichomořského regionu, kde jsou hranice do značné míry uzavřeny a mezinárodní cestování je o 95 % nižší než před pandemií.

Před odletem zkontrolují očkování a PCR test

Qantas od 14. listopadu začnou létat ze Sydney do Londýna a do Los Angeles. Ostatní mezinárodní spojení chce Qantas spustit 18. prosince. Na dálkových letech bude vyžadovat očkování proti COVID-19 a k tomu ještě PCR test.

Letadlo Qantas

Austrálie si minulý měsíc stanovila cíl naočkovat 80 % dospělých. To má být hranicí, kdy dojde ke znovuotevření mezinárodních hranic.

V současnosti je více než polovina australské populace v lockdownu a více než třetina obyvatel je plně očkovanána. Metu 80 % by však země podle odborníků měla stihnout do konce roku.

Australská vláda se rozhodla pro extrémně opatrný přístup k pandemii. Za poslední rok a půl jen na pár dní otevřela provoz s Novým Zélandem. Při příletu z jiných zemí se vyžadovala dvoutýdenní karanténa, dopravci měli navíc omezený počet cestujících v letadle.

Na více letů z Austrálie si ještě nějaký čas počkáme

Aerolinie Qantas očekávají, že plně obnoví všechna letecká spojení až v roce 2024.

Generální ředitel společnosti Alan Joyce konstatoval, že podmínky na trhu jsou nejhorší za 100 let historie společnosti. Oživení vnitrostátních letů podle něj komplikují cestovní omezení mezi jednotlivými australskými státy a vyzývá proto k jasnějšímu nastavení pravidel. „Myslíme si, že zotavení mezinárodního provozu bude nějaký čas trvat. Ve finančním roce 2022 očekáváme návrat pouze 50 % z mezinárodních letů.“

Zdroj: SimpleFlying

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Smartwings tě vezmou z Prahy do Dubaje bez přestupu už od 5 990 Kč https://t.co/4qy1vw1msY2 dny dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus2 dny dozadu
PECKA DNE: Charismatický Krakov. 4* hotel se snídaní od 2 990 Kč https://t.co/QzGWg73RWT2 dny dozadu
Zimní Mallorca? Objev ji s letenkami z Vídně nebo Prahy od 801 Kč https://t.co/DXYXHePgyI2 dny dozadu
Co nevynechat při návštěvě Miami a letenky od 10 290 Kč https://t.co/GFeskcFGGf2 dny dozadu
New York z Prahy se Singapore Airlines za 10 590 Kč! Termíny i na léto https://t.co/mjpEpPJcJD2 dny dozadu
Influenceři doby minulé: 10 českých i slovenských cestovatelských legend https://t.co/30ygmcUfID3 dny dozadu
PECKA DNE: Mauricius z Prahy za 12 390 Kč se spoustou termínů https://t.co/b6l5YAEk5k3 dny dozadu
TOP 10 nových věcí, které můžeš zažít v Dubaji https://t.co/hjZT4agmdG3 dny dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru