Connect with us

Asie

8 nejkrásnějších jeskyní z celého světa

8 nejkrásnějších jeskyní z celého světa

Návštěva jeskyní láká nejednoho z nás. Mnoho z těch přírodních úkazů není volně přístupných veřejnosti, ale stále je tu dostatek jeskyní, které můžeme navštívit. Některé se nacházejí na opačné straně zeměkoule, ale mnoho z nich najdete i v Evropě.

Reklama

Blue Grotto, Capri (Itálie)

Známou mořskou jeskyni nevynechá snad nikdo, kdo navštíví oblíbenou turistickou destinaci Capri. Tomuto magickému místu dodává atmosféru právě skupina slunečních paprsků, které sem prosvítají přes malé otvory a vytvářejí tak magické odrazy.

Glowworm Cave, Waitomo (Nový Zéland)

Tato kouzelná jeskyně se nachází na severním ostrově Nového Zélandu. Populární je zejména pro velké množství světlušek, které tu poletuje. Vytváří dojem, že se díváte na oblohu plnou zářivých hvězd. Počet turistů, kteří můžou denně navštívit jeskyni je omezený právě kvůli svatojánským muškám.

Fingal’s Cave (Skotsko)

Jeskyně, do níž se dostanete jen od moře, je jednou z těch těžko přístupných, ale patří mezi nejkrásnější v Evropě. A čím vyniká? Je tvořena pravidelnými kameny ve tvaru šesti nebo osmiúhelníků, které mají sloupcový tvar. Zajímavostí je, že vědci ještě nepřišli na to, jak tyto nádherné pilíře vznikly.

Marble Cave, Patagonie (Chile)

Další důkaz o síle přírodních živlů je mramorová jeskyně, která leží mezi Argentinou a Chile. Jezero, které jeskyni vytvořilo, má na obou březích jiné jméno. Pokud chceš jeskyni prozkoumat, je potřeba, aby sis pronajal malý člun. Jeskyně je úzká a větší lodí by ses jen těžko dostal do jejích útrob. Z dálky vypadá celkem nenápadně (viz titulní fotografie).

Skaftafell (Island)

Tato jeskyně na Islandu je považována za jednu z nejkrásnějších ledových jeskyní na světě, ale není tak lehce dostupná. Je přístupná veřejnosti, ale její návštěva se doporučuje pod dozorem zkušených průvodců.

View this post on Instagram

Winter wonderland ❄️

A post shared by Nicole (@nik_thornton) on

Mutnovsky Cave, Kamčatka (Rusko)

V Rusku na Kamčatce stojí majestátní sopka Mutnovsky, na které objevili vědci jedinečnou ledovou jeskyni. Již mnoho let se nachází v blízkosti žhavého sopečného kráteru. Čím je jeskyně výjimečná? Sluneční světlo, které proniká dovnitř, zbarvuje nitro do všech barev duhy. Výlet na sopku a jeskyni je rozhodně zážitkem. Navíc je tu mnoho průvodcovských aktivit, kterých můžou turisté využít.

Son Doong (Vietnam)

Nejkrásnější, okouzlující a zároveň jedna z nejméně dostupných světových jeskyní. Její délka je přibližně neuvěřitelných 9 kilometrů. Je směsí vícero útvarů. Nachází se tu řeka, džungle a různé ekosystémy. Jeskyně je od roku 2013 zpřístupněna veřejnosti, ale dostat se sem dokážete jen přes jednu jedinou agenturu, která organizuje výpravy. Návštěva stojí 3 tisíce dolarů a trvá 5 dní. Jde o větší investici, ale rozhodně i o zážitek na celý život. Zajímavostí je, že doposud navštívilo více lidí samotný Mount Everest, než jeskyni Son Doong.

Naica Mine (Mexiko)

Vstup do této jeskyně v Mexiku je životu nebezpečný. Nemusíte mít ale obavy, se speciálním oblečením a profesionálním dozorem si můžete tento unikát užít v bezpečí. Křišťálová jeskyně se nachází v poušti Chihuahua až 300 metrů podzemí. Skrývá mnoho pozoruhodností, mezi nimi i největší krystaly, jaké kdy byly objeveny na naší planetě. I když se může zdát, že v jeskyni je zima, opak je pravdou. Teplota se v jeskyni pohybuje kolem 55 °C a vlhkost vzduchu dosahuje 90 – 100 %. Právě proto by člověk v jejích prostorách bez bezpečnostního oděvu nepřežil více než 10 minut. Návštěvníci mají během exkurze oblečení, které je chlazené ledem.

View this post on Instagram

Need another trip idea? Well get out your gear and prepare for some amazing spelunking. Travellers, it’s time for you to visit ‘Naica Mine,” in Naica, Mexico. Be sure to buy travel insurance from TIO before you go travellers! Located in the Mexican state of Chihuahua, Naica Mine is a working mine containing and producing lead, zinc and silver. But thats not all, caverns within the mine known as, ‘The Cave of Crystals’ and ‘The Cave of Swords’ were discovered containing extremely large selenite crystals. These natural crystals can be as large as 1.2 m (4 ft) in diameter and 15 m (50 ft) long! This geological spectacle will literally take your breath away, but not just because of the beauty. The selenite crystals were formed by hydrothermal fluids emanating from the magma chambers below and as a result, the caves atmosphere is 99% humidity. This level of humidity interferes with breathing and increases the risk of asphyxiation, so specialized suits with an oxygen supply must be worn. For this reason the caves are currently closed to the public, and will remain closed until enough research has been carried out on the crystals themselves. The caves will then be allowed to flood and continue the process of crystal growth. So travellers, are you ready for your next vacation? Give us a call or visit our website to learn more about the number of product plans/packages we have to offer. Stay stress free with Travel Insurance Office Inc. Call: 1 800-550-1295 www.travelinsuranceoffice.com #travelinsuranceofficeinc #TIO #NaicaMine #Naica #Mexico #CaveofCrystals #CaveofSwords #selenitecrystals #gypsum #lead #silver #zinc #geology #hydrothermalfluids #magma #breathtaking #minerals #beautiful #spectacular #amazingsites #destinations #bucketlist #traveltime #vacation #travelinsurance

A post shared by Travel Insurance Office Inc. (@travelinsuranceofficeinc) on

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru