Connect with us

Cestopisy

8 evropských míst, ve kterých si toto léto musíte zaplavat

8 evropských míst, ve kterých si toto léto musíte zaplavat

Evropské pláže v létě zažívají extrémní nápor. Určitě znáte ten pocit, když se konečně proderete k moři, s požitkem uděláte první záběr a…najednou máte ve tváři něčí ruku. Na koupalištích je scénář víceméně stejný, navíc si za vstup musíte zaplatit. Máme však řešení v duchu hesla, že nejlepší věci jsou v životě zadarmo, takže vám nyní nabízíme tyto tipy na pohodové koupání.

Reklama

1. Jezero Bohinj, Slovinsko

Okolí Julských Alp slibuje prvotřídní koupačku. Zapomeňte na jezero Bled, které se v posledních letech stalo extrémně vyhledávaným. Pokud jste na dovolené ve Slovinsku, zajeďte si radši do Triglavského národního parku k jezeru Bohinj a objevte divokou scenérii úplně zadarmo.

Slovinské jezero Bohinj.

2. Baggy Point, Anglie

Tady si užijete opravdovou divočinu. Baggy Point tvoří mohutné skály, které oddělují dva zálivy (Croyde a Morte). Můžete plavat skrz několik jeskyň či dokonce objevovat tajný tunel. Na pobřeží navíc s velkou pravděpodobností narazíte na tuleně, sviňuchy nebo delfíny.

Skály v Baggy Point, Anglie.

3. Řeka Limmat, Švýcarsko

Před teplem v Curychu utečete díky řece Limmat, která tvoří příjemnou městskou oázu. Kanál určený k plavání je dlouhý 400 metrů. Kromě plavání si můžete do vody i zaskákat z dvojmetrové desky, zahrát si plážový volejbal anebo se osvěžit v některém z místních barů.

Řeka Limmat v Curychu, Švýcarsko.

4. Kaňon Purcaraccia, Korsika

Tato nádhera nebude bez námahy. K jezerům v kaňonu Purcaraccia si musíte trochu dojít, ale určitě to stojí za to. Čeká vás několik jezírek s křišťálovou vodou a mezi nimi i takzvaný infinity pool na okraji vodopádu. Korsiku milujeme!

Skryté jezírko v kaňonu Purcarracia.

5. Jezero Walchen, Německo

Bavorsko se pyšní několika úchvatnými přírodními jezery. Hluboké alpské jezero Walchen patří mezi nejkrásnější z nich. Tyrkysovou vodu a několik ostrůvků, které čekají až je probádáte najdete jižně od Mnichova.

Bavorské jezero Walchen, Německo.

6. Jezero D’Annecy, Francie

Další alpské jezero, tentokrát však vyhřívané termálními prameny. I proto je jezero D’Annecy mimořádně oblíbené a v létě na některých plážích vybírají za vstup poplatek. Pokud se však vydáte na jednu z pláží d’Albigny à Annecy-le-Vieux nebo des Marquisats, koupání zadarmo máte zaručené.

Francouzské jezero D'Annecy.

7. Lago di Fiastra, Itálie

U tohoto jezera se budete cítit jako u moře. Je lemované nádhernými plážemi, které pozvolna klesají do čisťoučké vody. Lago di Fiastra skrývá i zajímavý podvodní svět, proto si určitě nezapomeňte šnorchl. Opravdu je co objevovat, legendy hovoří i o potopené vesnici.

Lago di Fiastra, Itálie.

8. Loch Lomond, Skotsko

Loch Lomond je největší jezero ve Velké Británii. Vyhloubil ho ledovec a na některých místech je hluboké až 192 metrů. Vodní plocha každoročně hostí závody Great Scottish Swim a údajně je, podobně jako jezero Loch Ness, domovem vodní příšery.

Největší britské jezero Loch Lomond, Skotsko.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Cestování je láska, to Lenka ví už dlouho. Hlavu jí zamotalo Slovinsko, Japonsko, Austrálie, Jihovýchodní Asie, ale i Spojené státy americké, které procestovala křížem krážem. Při první příležitosti v práci žadoní o další dovolenou, protože s oblibou tvrdí, že cestování lidem otevírá oči. A není nic krásnějšího než objevovat, že existuje i svět mimo naši komfortní zónu.

Nahoru