Connect with us
Německo, neuschwanstein

Cestopisy

12 míst v Evropě, která jsou jako vystřižená z pohádky

12 míst v Evropě, která jsou jako vystřižená z pohádky

Některá místa vypadají jako dokonalá předloha pro pohádky, které jsme sledovali ještě jako děti. Evropa má několik míst, kde se budeš cítit, jako by ses ocitl v pohádce. Kde je najdeš?

Reklama

Hrad Eltz (Německo)

Jeden z velmi známých hradů v Německu je hrad Eltz, který vypadá opravdu kouzelně. Je označován za jeden z nejkrásnějších hradů v Německu. Dokonce patří k jedněm z mála hradů, které nikdy nebyly napadeny a zničeny. Zachovává si tak svou podobu již řadu let.

Hrad Eltz

Moint Saint Michel (Francie)

Tento přenádherný ostrov s dominantním hradem okouzlí snad každého. Jedná se o unikát, který skrývá mnoho pokladů. Na ostrov vede most, který je určen pro turisty. Můžeš se tak pokochat i zblízka. Patří také k nejnavštěvovanějším místům ve Francii.

oint- Saint- Michel

Dark Hedges (Irsko)

Buková alej, která byla vysazena v 18. století láká turisty určitě zejména proto, že se objevila ve známém seriálu Game of Thrones.

Dark hedges Irsko

Hrad Neuschwanstein (Německo)

Jeden z nejznámějších a rozhodně nejkrásnějších hradů na světě. Pokud se ti zdá, že se podobá hradu z Disneyparku, tak nejsi jediný. Hrad je otevřen veřejnosti. Každý pokoj hradu je jedinečný.

neuschwanstein

Orcus Mouth (Itálie)

Tato děsivá socha se nachází v zahradě Bomarzo Monster v Itálii, ale není jedinou. Zahrada je plná kamenných soch, které představují různé mytologické bytosti či kreatury. Zahrada byla postavena v 16. století. Později zůstala velmi zanedbaná, ovšem od roku 1970 se opět udržuje a patří mezi vyhledávané turistické atrakce.

bomarzo

Popeye Village (Malta)

Oblíbená Maltská atrakce je unikátní vesnička, která je zachována od roku 1980. Tehdy zde byla natočena filmová verze Pepka námořníka. Atmosféru dotváří barevné křivé střechy domků a zátoky. V každém domečku se skrývá jiná atrakce.

popeye-village

Isle of Skye (Skotsko)

Mystický a magický, takový je ostrov Isle na severozápadním pobřeží Skotska. Nádherné vodopády, středověké vesničky, jezera, pláže či okouzlující hrady. Místo jednorožců zde najdeš víly. Za návštěvu rozhodně stojí Fairy Glen nebo hrad Dunvegan, kde se nachází také loď pro víly.

Skye of Isle

Sintra (Portugalsko)

Nedaleko Lisabonu se nachází toto krásné romantické království. Na vrcholu se tyčí barevný hrád, který láká davy turistů.

Portugalsko, Sintra

Reine (Norsko)

Malá Norská rybářská vesnička u polárního kruhu je jako vystřižená ze zimní pohádky. Pokud chceš originální, klidnou destinaci, rozhodně se ti tady bude líbit. Je vhodným místem pro pozorování polární záře či outdorové aktivity, jako je turistika nebo kajakování.

Reine

Colmar (Francie)

Středověké městečko Colmar ve Francouzské oblasti Alasko je známé zejména pro své staré středověké město. Městečko Colmar je plné okouzlujících domečků, obchůdků a samozřejmě chutného francouzského pečiva, které najdeš na každém rohu. Výhodou je, že se sem snadno dostaneš ze švýcarského Basileje nebo francouzského Štrasburku.

Colmar

Gent (Belgie)

Z belgických měst je právě město Gent označováno za pohádkové město. Jeho atmosféra tě okamžitě vtáhne a ty se vrátíš v čase. Dominantou města je rozhodně středověký hrad, který se nachází ve středu města. Okolí hradu tvoří vodní plocha, což působí ještě pohádkověji.

Gent

Rakotzbrücke (Německo)

Tento překrásný most si už rozhodně někdy zahlédl. Most vypadá jako kdyby byl přímo postaven pro filmování pohádky. To nejkrásnější je na něm právě to, jak se nádherně odráží do vody a vytváří tak úžasný obrazec. Po mostě se bohužel nebudeš moci projít, zato si ho můžeš pořádně užít z dálky.

rakotzbrucke

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru