Connect with us
Nevšední místa ve Španělsku

Cestopisy

10 nevšedních míst Španělska, která musíš vidět

10 nevšedních míst Španělska, která musíš vidět

Máš již Španělsko odstraněno ze svého cestovatelského seznamu, protože jsi byl v Barceloně nebo Madridu? Tato města jsou fantastická, ale Španělsko toho může nabídnout mnohem víc než jen své dvě hlavní výkladní skříně. V zemi fiesty a siesty, výborného jídla a věčně zářícího slunce je mnoho super lokalit vyvolávajících u cestovatelů překvapení ve stylu: „Jak je možné, že jsem o tomto místě neslyšel (víc)?“ Překvapení jde ruku v ruce s tak trochu exkluzivním pocitem, že ve Španělsku okusili „to pravé ořechové“. Pokud tě zajímá, o kterých místech to vlastně mluvíme, hoď očkem na náš výběr.

Reklama

1. Ronda

Starobylé městečko Ronda je dramaticky zasazeno nad 120metrový kaňon, kterému dominuje velkolepý kamenný most. Ronda jednoduše vypadá jako vystřižená z fantazijního filmu. Město se skládá z původní arabské části a španělské části, které byly spojeny v 18. století právě tímto mostem. To zformovalo Rondu do její současné podoby, ze které prostě padá čelist. Španělská a arabská architektura mají zásluhu na tom, že historii tu cítíš, kam jen oko dohlédne. Pokud se někdy vydáš do španělské Malagy, byla by obrovská škoda vynechat jen přibližně 100 km vzdálenou Rondu.

Most v místě Ronda

2. Cuenca

Cuenca je neobvykle zachovalé středověké opevněné město. Postavili ji Mauři, které upoutala strategická poloha útesů nad řekami Júcar and Huécar. V Cuence se snadno ztratíš v úzkých uličkách, oddělujících vysoké domy s dřevěnými balkony, které doslova visí nad útesy. Dva z jejích visících domů (casas colgadas) byly přeměněny na moderní galerie.

Španělsko, Cuensa, neobyčejné místo ve Španělsku

3. Alarcón

V centrální provincii La Mancha, jen 87 kilometrů jižně od Cuency, leží středověké městečko Alarcón, jehož ústředním kouskem je hrad postavený v 8. století Maury jako středověká pevnost. Dnes je z hradu hotel s 13 pokoji, které jsou situovány v hradní věži. Jídlo se podává ve velké hradní síni dekorované brněním a středověkými zbraněmi. No řekni, dovedeš si představit víc autentické ubytování?

Španělsko, Alarcon

4. Olvera

Andaluské městečko Olvera se nachází ve vrších provincie Cadiz. Všude kolem rostou olivy, které jsou základem toho nejlepšího olivového oleje v Andalusii. Městečko, plné bílých domků s fenomenálním starobylým arabským hradem a neoklasickým kostelem, má za sebou pěkně divokou historii – do poloviny 19. století bylo útočištěm zbojníků. ????

Španělsko, neobyčejné místo Olvera

5. Toledo

Toledo je známé také jako „Město tří kultur“. Mezi jeho nejvýznamnější památky totiž patří monumenty křesťanské, muslimské i židovské kultury. Dnes tak trochu zapomenuté město s dlážděnými ulicemi má úžasnou historii – jeho kořeny sahají až do římských dob, přičemž po jistou dobu bylo Toledo centrem země. Při návštěvě si rozhodně nenechej ujít vyhlídkový bod Mirador del Valle, který nabízí parádní výhled na město.

Španělsko, Toledo

6. Sevilla

Legenda říká, že město založil před 3000 lety samotný Herkules. Tak jako jiná majestátní města i Sevilla má několik historických vrstev, které se na sebe postupně ukládaly již od starých římských dob. Město je ideální navštívit na podzimu nebo na jaře, kdy zde vzkvétají různé festivaly. Vyhni se létu! Sevilla je totiž nejteplejší metropolitní oblastí západní Evropy, kde se průměrné teplotní výšky lehce vyšplhají i přes 35 °C.

Španělsko, Sevilla

7. Segovia

Pokud chceš vidět ukázku, proč byly kdysi Římané páni světa, jeď se podívat do Segovie. Najdeš zde vrcholný kousek římské architektury v podobě akvaduktu, který je vysoký téměř 30 metrů. Byl postaven koncem prvního století našeho letopočtu. Kromě akvaduktu tě ve městě okouzlí i jeho překrásná středověká architektura v podobě paláců, katedrály, klášterů či starých taveren.

Akvadukt Segovia, Španělsko

8. Santiago de Compostela

O tomto místě jsi už pravděpodobně slyšel. Končí v něm slavná pouť, kterou každoročně podniknou statisíce lidí z celého světa. Město je proto během léta plné poutníků, kteří po dnech či týdnech putování (podle úseku, ve kterém se rozhodnou začít cestu) zde šťastně spatří cíl jejich pouti – Katedrálu svatého Jakuba, v níž jsou uloženy ostatky tohoto světce, jehož památce je věnována celá pouť.

Španělsko, Snatiago de Comostella

9. Córdoba

Córdoba je ozdobou Andalusie. Během arabské nadvlády byla jedním z největších, nejvýznamnějších a nejbohatších měst Evropy. Dokonce byla i jejím intelektuálním a uměleckým centrem. Při návštěvě města tě rozhodně dostane Córdobská mešita, která byla později předělána na křesťanskou katedrálu. Údajně je to třetí největší mešita světa, jejíž interiér, zdobený zlatem a stříbrem, podpírá až 850 sloupů. V katedrále navíc ucítítíš i příjemnou vůni pomerančů z desítek pomerančovníků vysazených na nádvoří při vstupu do katedrály.

Nevšení místo ve Španělsku, Cordoba
Fotografie: Sean Pavone / Shutterstock.com

10.  Valencie

Ve třetím největším městě Španělska to žije! Valencie neustále pulzuje rušnou kulturní scénou a nočním životem. Přes téměř celé město se táhne zelený pás parku, kterým vede cyklistická cestička. Tou se dostaneš až na pláž. Jízda kolem přes park je mimořádně příjemným zážitkem. Park je totiž plný soch, fontán a podobných uměleckých požitků. Vede dokonce i vedle obrovského futuristického komplexu Město umění a věd, který se svými obrovskými mělkými vodními nádržemi stojí rozhodně za bližší prozkoumání. Mimo jiné si ve Valencii přijdou na své i milovníci grafity, které tu zdobí téměř každý roh.

Valencie, Španělsko

Toto byla nevšední města Španělska. Pokud jsi ji navštívili i ty, dej nám o tom vědět do komentáře. Stejně tak uvítáme i jakékoliv návrhy na doplnění seznamu.

Akční letenky do Španělska

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru