Connect with us

Cestopisy

6 nejlepších výletů v okolí Nice

Nice – páté největší město ve Francii a perla Azurového pobřeží, kterou každoročně navštíví přes 4 miliony turistů. Atraktivní, pulzující místo, které vás na prvních pár dní vaší dovolené určitě kvalitně zabaví. Tento článek je ale pro lidi jako jsme my, kteří neposedí a chtějí si to něčím oživit. Například výlety do okolí. A tak, pokud máte chuť změnit prostředí, Francouzská riviéra je k tomu jako stvořená. Pojďte se s námi podívat na 6 výletů, z nichž každý zvládnete během jednoho dne, a ještě stihnete bufetovou večeři ve svém hotelu v Nice.

Reklama

1. Eze

Eze je středověká vesnice, jen 30 minut jízdy autem od Nice, která díky své poloze na kopci poskytuje svým návštěvníkům dokonalé výhledy na Středozemní moře. Jako první vás ohromí pohled na věž místní zvonice a ruiny starověké pevnosti, která je vidět na skutečně velkou vzdálenost. Po vstupu do vesnice skrz staré hradby se ocitnete v bludišti dlážděných uliček plných malých butiků a drobných nádvoří, které vás vytrhnou z moderního světa. Pokud toužíte po panoramatickém výhledu na Nice i Monako, vydejte se na místo zvané Jardin Exotique (botanické zahrady), které je zároveň nejvyšším bodem celého Eze.

Vesnice Eze.

2. Saint-Tropez

Saint-Tropez bývalo skromnou rybářskou vesnicí s vojenskou pevností, a první město Francouzské riviéry, které bylo po druhé světové válce osvobozeno. Nyní jde o lukrativní resort přitahující smetánku z celého světa. Toto město je zároveň Mekkou milovníků opalování nahoře bez, a dokonce zde v 60. letech rakouský módní návrhář Rudi Gerneich vytvořil návrh na první plavky na světě, které nezakrývaly ženské poprsí (takzvané monokiny).

Pláž v Saint-Tropez.

3. Villefranche-sur-Mer

Městečko Villefranche si získává pozornost především díky jednomu z nejhlubších přírodních přístavů Středozemního moře, vybudovaného ve 14. století. Pobřeží je poseté typickou italskou přímořskou architekturou a moře je plné malých plachetnic a luxusních jacht. Kopce jsou prorostlé olivovníky a banánovníky, pro které je místní mikroklima rájem. Celá oblast má navíc velké historické zázemí, jehož centrem je citadela z roku 1580 a barokní kostel Eglise Saint-Michel.

Přístav ve vesnici Villefranche-sur-Mer

4. Grasse

Hlavní město parfémů – to je jen 40 kilometrů vzdálené město Grasse. Více než dvě třetiny francouzských parfémů se vyrábí právě tady. Můžete zde nahlédnout do zákulisí místních továren a zjistit, jak vlastně taková výroba parfémů funguje. Pokud se do Grasse vydáte v srpnu, připravte se na všudypřítomnou vůni jasmínu, kterému je zde dokonce věnován jeden z letních festivalů. A jestli jste zastánci trochu morbidní turistiky, můžete se jet podívat do lokality zvané Plascassier. Přesně tam totiž měla svůj dům Edith Piaf, kde následně také v říjnu roku 1963 zemřela.

Parfémy z města Grasse.

Zdroj: Mya Be | Dreamstime.com

5. Cannes

Samozřejmě, že jsme toto srdce každoročního filmového festivalu a hlavní francouzské centrum luxusních lázní nemohli opomenout.  Jen půl hodiny vlakem z Nice objevíte pro většinu z nás až surrealistický svět plný buržoazie a slávy. Zejména pak v době již zmiňovaného festivalu, kdy je Cannes nacpané celebritami až k prasknutí. Během nahánění slavných na selfíčka se můžete projít po promenádě La Croisette nebo staré městské části Le Suguet, jejíž nejvýraznější památkou je ruský kostel a pravidelný ranní trh. Pokud budete mít chuť na trochu sofistikovanější zábavy, Cannes má také mnoho uměleckých galerií a muzeí, jako například Musee de la Castre.

Noční promítání v rámci Filmového festivalu v Cannes.

Zdroj: Tomstockphoto21 | Dreamstime.com

6. Monako

Říká se, že to nejlepší nakonec. Podle nás do tohoto konceptu Monako dokonale zapadá. Malé knížectví s jen necelými 40 000 obyvateli si jako svou rezidenci vybírá čím dál tím víc celebrit i sportovců, a my maximálně chápeme proč. Více než 30 % celkové monacké populace tvoří milionáři, you do the math. Kromě dechberoucích pláží, přístavu s nejluxusnějšími jachtami světa, světového baletu a nádherného knížecího paláce Palais Princier, zde narazíte na specifické (rozumějte vynikající) kulinářské zážitky a muzeum, které vystavuje například sbírky monackého prince. Budete se tak moct pokochat třeba sbírkou historických automobilů nebo zahradou plnou růží, která byla věnována slavné americké herečce Grace Kelly, oficiálně princezně Grace, jíž se stala po sňatku s princem Rainierem III.. Tato pohádka se uskutečnila v roce 1956 a dodnes je díky tomu Monako symbolem toho, že se zde může splnit opravdu jakýkoliv sen.

Přístav v Monaku.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Cestování je láska, to Lenka ví už dlouho. Hlavu jí zamotalo Slovinsko, Japonsko, Austrálie, Jihovýchodní Asie, ale i Spojené státy americké, které procestovala křížem krážem. Při první příležitosti v práci žadoní o další dovolenou, protože s oblibou tvrdí, že cestování lidem otevírá oči. A není nic krásnějšího než objevovat, že existuje i svět mimo naši komfortní zónu.

Nahoru