Connect with us
Hipsterké foto vécí umělecky poskládaných na zem

Cestopisy

10 netradičních tipů pro jednodušší cestování

Ať už jste zkušený cestovatel nebo létáte jen párkrát do roka, určitě oceníte 10 tipů na cestování, jak v průběhu vašich cest ušetřit peníze, čas a samozřejmě to nejcennější – vaše nervy!

Reklama

1. Místo skládání si oblečení srolujte

Pokud máte omezené množství zavazadel, které si s sebou můžete vzít, rolování oblečení je skvělá možnost, jak si ušetřit cenné místo pro další svršky. Tímto způsobem sbalíte větší množství oblečení, než klasickým skládáním.

Balení oblečení do kufru

2. Využijte prostor v botách

Pokud máte opravdu malý kufr, nebo jen příruční zavazadlo, vyplňte všechen prostor, který se nabízí. Tím utajeným může být právě prostor ve vašich botách. Do nich v klidu nasoukáte spodní prádlo, ponožky nebo další drobnosti, které by se vám možná kvůli velkosti bot už do kufru nevlezly.

3. Plavecká čepice na boty

S botami souvisí i další z tipů. Plavecká čepice má totiž vícero využití. Nemusí nutně jen chránit vlasy před vodou, ale v případě cestování může posloužit také jako ideální ochrana před možným ušpiněním oblečení právě od bot. Sbalte je právě proto jednoduše do plavecké čepky a uložte do kufru mezi oblečení.

4. Nastavte si telefon na mód „letadlo“

Výborné řešení jak při cestování ušetřit baterku a dobít si telefon 3x rychleji. A super na tom je, že na něm stále rozjedete hry, filmy i hudbu z SD karty.

Přepnutí do módu airplane

5. Ušetřete na letišti

Všichni víme, že strávit několik hodin na letišti může být finančně dost nákladné. Máme proto jednoduchý způsob, jak ušetřit například na neustálém nakupování předražené vody. Stačí si přinést prázdnou pet láhev s sebou, a když projdete všemi kontrolami, můžete si vodu jednoduše načepovat na letišti (pokud ovšem neletíte z malého letiště v rozvojové krajině, tam štěstí raději nepokoušejte). Jinak by voda na letišti měla být pitná.

láhev s vodou

6. Výběr místa v letadle pro dvojici

Pokud cestujete ve dvojici, zarezervujte si jedno místo při okně a jedno v uličce – tak, aby mezi vámi zůstalo volné místo. Je velmi pravděpodobné, že sedadlo zůstane prázdné i v průběhu letu, takže budete mít v podstatě celou řadu pro sebe. Pokud si náhodou i přesto mezi vás někdo sedne, můžete se jednoduše vyměnit a vy stále budete sedět vedle sebe.

Muž poslouchá hudbu v letadle

7. Jak si sbalit sako, aby se nepokrčilo

Pokud cestujete na nějakou schůzku a nechcete, aby se vám sako nebo košile pokrčili nebo zašpinili, jednoduše je pokládejte převráceně a odložte je mezi ostatní věci.

8. Pozor na mobilní data

Pokud nemáte předplacený roaming na mobilní data, nezapomeňte na to, že surfování bez Wi-Fi Vás může vyjít hodně draho. Proto je vždy důležité vypnout si před odletem všechny data, hlavně pokud cestujete mimo Evropskou unii.

9. Selfie má i praktické využití

Pokud jste na dovolené a dáte si do foťáku novou paměťovou kartu, vždy si udělejte jednu „selfie“ Pokud náhodou foťák ztratíte a někdo jiný jej najde, budete mít důkaz, že foťák je váš.

Dvojice si pořizuje selfie na letišti

10. Poslední den na dovolené – čas na dobrý skutek

Poslední den vašeho pobytu si posbírejte všechny drobné, které by vám zůstali a dejte jich ve městě nějakému bezdomovci. Určitě byste těch pár drobných nikde nerozměnili a jednomu člověku tím aspoň uděláte radost.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru