Connect with us
Chatky na Zanzibaru

Cestopisy

10 důvodů, proč je Zanzibar rájem na zemi

10 důvodů, proč je Zanzibar rájem na zemi

Zanzibar je maximální exotika, na kterou nepotřebujete velké jmění. Stačí využít aktuální akční nabídku letenek Turkish Airlines z Vídně a letět můžete za parádních 13 190 Kč. To navíc s pohodlnými přestupy, zavazadlem do 46 kg a vynikajícím palubním servisem. Takže pokud chcete zažít azurově zbarvené moře, neuvěřitelné laguny, vysoké palmy a parádní dovolenou za málo peněz, rezervujte letenky ještě dnes. Kromě akčních letenek připojujeme i 10 důvodů, proč je Zanzibar výbornou volbou.

Reklama

1. Exotické počasí

Ideální čas na návštěvu Zanzibaru? Díky poloze poblíž rovníku celý rok! Pokud sem přiletíte v období od prosince do března, zažijete nejvyšší teploty. Nejvíc srážek naopak spadne v dubnu a květnu. Ještě se tu vyskytuje období tzv. krátkých dešťů, které trvá od listopadu do začátku prosince. No jak jsme psali už na začátku. Zanzibar můžete navštívit během celého roku a vždy si odnesete zážitky z úžasné dovolené.

Pláž se slunečníkem

2. Fascinující pláže a laguny

Sněhobílé pláže Zanzibaru patří mezi nejkrásnější a nejdelší široko daleko. Barva moře, obzvlášť v ranních hodinách je nepopsatelná. Díky pravidelnosti přílivu a odlivu se pláže mění dvakrát denně. Vody tu může ustoupit i několik stovek metrů a z lagun se na chvíli stanou plytké „bazény“. I pešky tak máte možnost poznávat pestrý podmořský svět Indického oceánu. Jak už to v případě exotické dovolené bývá, cestu na pláž vám budou lemovat banánovníky, mangrovníky a kokosové palmy. A to nejdůležitější, je tu více jak 25 dechberoucích pláží.

Pobřeží Zanzibaru

3. Potápění jako nikde jinde

Pestré korálové útesy lákají k prozkoumání moře i z jiné perspektivy…té po vodou. Jestli jste se již nabažili šumu vln při opalování na pláži, je čas vyzkoušet si trochu toho dobrodružství a objevit nevídaný podmořský svět.  Zanzibar totiž patří mezi nejvyhledávanější místa pro potápění. Zkušenější potápěči tu mohou objevovat různé vraky lodí, potápět se v noci, nebo se jen tak nechat unášet podmořskými proudy. Korálové útesy Zanzibaru patří mezi nejdelší na světě a viditelnost tu dosahuje až 50 metrů. Pod hladinou moře najdete barakudy, tresky, tuňáky a i žraloky Kladivouny. To už stojí za to, co říkáte?

Podmořská fauna

4. Zanzibar je ostrov koření

Jestli si z tohoto místa chcete přivést co nejvíce příjemných zážitků, určitě se spolu s místním vydejte na výlet za vůní vanilky, skořice, muškátového oříšku a hřebíčku. Místní trhy jsou ideálním místem na nákup levného, za to kvalitního koření a olejů.

Zanzibarské koření

5. Ostrovy

I když si mnozí myslí, že Zanzibar je jeden ostrov, není tomu tak. Zanzibar je společné označení pro hlavní ostrov Ungujo. Ve skutečnosti jde i o dalších 50 malých ostrůvků. Objevíte je všechny?

Krásná pláž

6. Jedinečné živočišné druhy

Pokud se vydáte do východní části ostrova, najdete tu přírodní lesní rezervaci Jozani. Sem nezapomeňte vyrazit s foťákem. Nacházejí se zde například velmi přátelské opice Red Colubus, které nenajdete jinde na světě.

Opice na Zanzibaru

7. Historie

Zanzibar má velmi bohatou a zajímavou historii. Města jako Ngkimbo a Stone Town i různé rybářské a farmářské vesničky vás pohltí svojí příjemnou atmosférou. Historie Zanzibaru máš však i svou temnou stránku. Toto místo bylo v minulosti největším centrem obchodu s otroky. A jedna zajímavost pro milovníky hudby na závěr: narodil se tu Freddie Mercury.

8. Zanzibar, to je cestování v čase

Pokud se vydáte mimo hotelový resort, můžete nabýt pocitu, že jste se ocitli o několik desítek let v minulosti. Většina lidí nemá přístup k elektrické síti, chodí převážně pěšky nebo na kole, na trhu neplatí penězi, ale funguje zde výměnný obchod. Místní léčí některé nemoci kořením, třeba skořicí.

Místní na Zanzibaru

9. Tanzanie je skutečná Afrika

Pokud patříte mezi dobrodružnější povahy a nelákají vás pouze pláže, potom si určitě vyzkoušejte vycestovat i na africké pobřeží. Tanzanie je zemí nádherných přírodních scenérií a nenahraditelné fauny a flóry. V první řadě je to ale neskutečná Afrika! Pokud se v největším městě Tanzanie, Dar Es Sallam, zdržíte i na delší dobu, stihnete si naplánovat prohlídku města, vylézt na nejvyšší horu Afriky – Kilimandžáro nebo se podívat do národního parku Serengeti.

Sloni v Tanzanii

10. Zpáteční letenky z Vídně i Prahy od 14 390 Kč

REZERVUJTE ZDE

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    3.5/5 - (2 votes)
2 Comments

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru