Connect with us
Lidé v letadle

Koronavirus

Roušky v letadlech a na letištích v Evropě jsou povinné pouze v zemích, které to vyžadují

Roušky v letadlech a na letištích v Evropě jsou povinné pouze v zemích, které to vyžadují

Roušky na letištích a v letadlech nejsou od 16. května 2022 povinné. Cestující by se však nadále měli chovat zodpovědně a ohleduplně ke spolucestujícím a v případě respiračního onemocnění si roušku či respirátor vždy nasadit. Informuje o tom slovenský Denník N s odvoláním na Reuters a EASA.

Reklama

Nově tak už bude jen na rozhodnutí cestujícího, zda si na palubě zakryje dýchací cesty, resp. na nařízení země, do které letí.

Aktualizovaný protokol o zdravotní bezpečnosti v letectví bere v úvahu nejnovější vývoj pandemické situace v jednotlivých zemích, zejména míru vakcinace a nabyté imunity obyvatelstva. Stejně tak odráží zmírňující se opatření ve většině evropských zemí.

Nařízení o zrušení plošné povinnosti vydala Evropská agentura pro bezpečnost letectví a Evropské centrum pro kontrolu a prevenci nemocí.

Akční letenky

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    4.8/5 - (19 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru